Huawei Mate 9 obdržel Android 9.0 Pie (dojmy a zkušenosti)

Huawei Mate 9 byl představen ještě v roce 2016, jeho podpora je ale příkladná, před několika týdny jsme pro tento telefon začali uvolňovat operační systém Android 9.0 Pie společně s novou verzí uživatelského rozhraní EMUI. Do prodeje přitom šel Mate 9 s operačním systémem Android Nougat, obdržel tedy dvě rozsáhlé aktualizace systému (a spoustu menších updatů). Sám jsem Mate 9 dlouho aktivně používal, můj tchán pak opustil Mate 9 teprve před několika týdny. Přístroj má stále co nabídnout, počínaje kvalitním fotoaparátem a konče pořádným výkonem procesoru Kirin 960. Také výdrž na jedno nabití stále patří k těm lepším, vždy jsem měl rovněž slabost pro kvalitní kovovou konstrukci. Jaké jsou vaše dlouhodobé dojmy s modelem Huawei Mate 9? A jak hodnotíte podporu tohoto přístroje? Zůstanete v budoucnosti věrni řadě Mate od Huawei?

image
image
image
image
image
Štítky:
«134

Komentáře

• Zdravím Josefe. Už jsem se k aktualizaci na A9 vyjadřoval ve vedlejším vláknu, takže se o aktualizaci rozepisovat nebudu. Jen chci potvrdit Vaše slova a pochválit podporu Huaweie u Mate 9ky. Je to první telefon, který mám déle než dva roky. Snad až na design je i po více než dvou letech pořád "IN" jak po hardwarové, tak díky aktualizacím i po softwarové stránce. Co koupím v budoucnu za telefon těžko předvídat, ale Huawei bude určitě jednou ze značek, kterou zařadím do užšího výběru. Honza
    Poděkovat autorovi 0
  • Také se podělím s 2,5 roky života s Mate9. Na M9 jsem přešel z M7, který už byl také slušný, ale bohužel měl vadu. Přeskočil jsem tedy M8 a šel rovnou do M9. Musím říct, že skok to byl obrovský.
    M9 je výborný stroj, co se týká HW nemám absolutně co vytknout. Ze strany SW vlastně také ne, nějaké zádrhely tam objevily, ale to je dané spíš tím, jak Huawei přistupuje k aktualizacím, resp. že se aktualizace ladí do finální podoby až po uvolnění. I když se to díky Beta verzím mění.
    Baterie, fotoaparát, displej...... i po více jak dvou letech stále použitelný.
    Co se týká pokračování v řadě Mate? No, po (z mého pohledu) hloupém a nic nepřinášejícím trendu zaoblených boků displejů nevím. Snad letošní M30 bude s normálním displejem.
    Další (dle mého) špatný krok je materiál těla dnešních telefonů. M9 je jako šutr. Několikrát spadl a nic se mu nestalo. Dnešní skleněná záda jsou děs. O nudloidním formátu displeje ani psát nebudu.

Závěr: vezměte tělo M9 a dejte do něj dnešní střeva :smile: Cenovka do 20 tisíc a bude to pecka .
    Ne vážně M9 je jeden z nejpovedenějších telefonů, který Huawei udělal, je mi výborným parťákem a vzhledem k tomu dnešnímu trendu ještě nějakou dobu bude. :+1:
    Poděkovat autorovi 1
  • Souhlas. Nové střeva, stejně tělo, displej přes celou plochu a budu si chrochtat blahem. Uvažuji o P30 pro, ale ještě počkám na Honor 20 pro, jestli nebude mít rovný displej.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám M9 asi 1,5 roku a nemůžu si stěžovat. Zatím mi ale možnost nové aktualizace na Android 9 nenaběhla v možnostech aktualizace a Android 8 mi hlásí jako aktuální verzi systému. Kde jen chyba? Děkuji za případné info.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. April
    Buď přes PC a hisuite nebo v telefonu v aplikaci hicare zvolit aktualizaci. Mi osobně fungovala druhá možnost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Právě že jsem zkoušel a nic. Pořád mi to hlásí, že verze 8 je aktuální. Zkoušel jsem přes HiSuite v PC, tak přes HiCare tak přes nastavení v telefonu/system/zkontrolovat aktualizace. Pořád mi to hlásí, že je moje stará 8čková verze nejaktuálnější možná. Používáte někdo HiSuite ke správě telefonu a PC? Mám na mysli posílání SMS přes PC atd?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten screen z antutu je z jaké verze? 182000 je výsledek Mate 10 Pro v aktuální verzi antutu... Pro Mate 9 je nereálný.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nereálný? Tak se podívej, který telefon má označení MHA-L29. Jinak je to aktuální verze Antutu...
    Poděkovat autorovi 0
  • hans76  
    upraveno 26. April
    @Keznikl naprostý souhlas.
    Na Mate 9 mi také nechybí vůbec nic.... skvělá konstrukce, výkon, displej i výdrž baterie.
    Zaoblené displeje na mě působí hodně divně a ty dnešní úzké taky. U nich mi to navíc přijde jako způsob, jak "nahnat" velikost úhlopříčky do technických parametrů na úkor celkové plochy displeje.
    Zkrátka, Mate 9 nehodlám měnit.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. April
    Tolstolobik
    Blbnul mi android 9, tak jsem před dvěma dny dal v hisuite přes aktualizaci obnovu starší verze (A8). Po resetu mi to nechtělo najít a9. Až přes hicare se to chytlo.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. April
    Jozef_HuaFan napsal(a):

Nereálný? ...

V aktuální verzi mi udělá Mate 9 tedy MHA-L29 125000 až 155000, více ani ťuk... V antutu žebříčku "Ranking" je na 42 místě Mate 10 Pro s průměrným výsledkem 182000, proto mi to přijde zavádějící....

Poděkovat autorovi 0
  • U Mate 10 Pro je potřeba aktivovat režim výkonu, jinak je skóre nižší.
    Poděkovat autorovi 0
  • Můj Mate 9 :blush:
    image
    Screenshot_20190426_204115_com.antutu.ABenchMark.jpg
    1080 x 1920 - 171K
    Poděkovat autorovi 0
  • Rony  
    upraveno 28. April
    Zdravim všetkých, tak podelím sa aj ja o domy z Mate 9. Za celú tu dobu ma nesklamal ba naopak som veľmi spokojný aj po prechode na A9 , ale nastal čas na niečo nové a Mate postúpim synovi. Z dôvodu oblých bokov na displeji som prestúpil ku konkurencii,kúpil som Mi9. Musím pochváliť super fon. Samozrejme aj naďalej budem navštevovať toto super fórum.
    Screenshot_2019-04-25-23-57-10-325_com.antutu.ABenchMark.png
    1080 x 2340 - 118K
    Poděkovat autorovi 0
  • @Rony: Určitě dobrá volba, gratuluji k upgrade. A jak velikost displaye? Nechybí Ti šířka displaye Matu 9?
    Poděkovat autorovi 0
  • Rony  
    upraveno 28. April
    Veľkosť 6,39 úplne v pohode, tá šírka ma trochu zaskočila, ale trvalo to chvíľku, je to super rýchly telefón a fotky tiež krásne, vysoká spokojnosť, neľutujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • pozdravujem, včera som spustil aktualizáciu na Android 9 ktorú ponúkla aplikácia aktulizácie v telefóne bolo to cez 3,5GB, stiahlo avšak pri overovaní balíčka napísalo, že balík nebol v poriadku a mám si stiahnuť opravený. Od toho momentu nemám nikde možnosť ani ponuku stiahnuť aktualizáciu na A9, ani v Hisuite cez PC ani v Hicare, nikde, nejaká rada ???
    Poděkovat autorovi 0
  • ešte pre doplnenie, v FirmwareFinderi vidím, že verzia 158 tzv. OTA je OK pre moj IMEI, avšak FULL balík 3,5GB+ nie je pre mňa approved. Cez HISUITE OTA nechodí a štandardne mi OTA nepríde, takže neviem. Skúšal som resetovať dáta aplikácie aktualizácie, ani to nepomohlo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kasar  
    upraveno 7. May
    Také jsem byl majitelem Mate9 a souhlasím, je to super telefon. Pro ty kteří shánějí nástupce bez zaobleného kraje displeje doporučuji Mate20. Mám ho měsíc a zatím vše super.
    Poděkovat autorovi 0
  • Přišel už někomu A9 přes OTA? Ne že bych za každou cenu potřeboval nejnovější Android, ale úroveň zabezpečení 5. prosinec 2018 mě začíná mírně znepokojovat...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.