Častý dotaz č. 47: Koupil jsem si nový telefon, mám formátovat baterii?

upraveno 20. November 2015 v Začínáme s Androidem
Formátování baterie (tedy její úplné nabití a vybití) se doporučovalo u starších mobilních telefonů. U moderních telefonů naopak toto není doporučeno, každým takovým cyklem totiž nevratně snížíte kapacitu baterie u vašeho přístroje.

Komentáře

 • Přesně jak píše Jozef :) tohle se dělalo u starých tlačítkových telefon a většinou ještě s černobílým displejem a nebo jednoduše barevným displejem. U nových telefonů formátování baterie není třeba. :)
  Poděkovat autorovi 3
 • Ideální u baterií dnešních typů (Li-ion, Li-Pol) je nabíjet již při poklesu na 20% a z nabíječky ideálně vytahovat kolem 90% ne do 100%, aby nedošlo k započítání plného cyklu baterie. Nejvíce baterii škodí vybíjení do úplného minima - 5% nebo dokonce do vypnutí přístroje.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 13. April 2017
  Pro tazatele
  Udělej "formátování " plné vybití a nabití asi třikrát jak jsi uvedl.
  Získáš maximalni kapacitu a delší výdrž baterie. Je to správný postup uvedení nové baterie a telefonu do provozu. Není to ale formátování v pravém slova smyslu, které se provádělo a provádí u NiCd článků, tam šlo o něco jiného, o paměťový efekt, kterým nyní používané baterie netrpí.

  Nevěř věrozvěstům o tom, že máš vypínat nabíjení při 90% nabití a podobné nesmysly. Od hlídání nabití a vybití je v telefonu automatika. Nabijej telefon dle potřeby a nedelej si s tim starost.
  Poděkovat autorovi 0
 • Každý něco říká že se to má synchronizovat a jen do 90 a vždy do3 a takovídle lecíčky. Já svůj huawei používám při nabíjení nabíjí ho klidně přes noc na všechno kašlu. Aco mám ho rok a půl baterie vydrží stejně jako na začátku. Prostě je to už u moderních smartphonů vymakanější.
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.