Jak přeinstalovat firmware?

Ahoj,
Potřebuji reinstalovat firmware v telefonu.
V tuto chvíli tam je vns-l21c432b504, ale již jsem ho domršil tak, že skoro nefunguje.
Je to už nějaký pátek, co jsem s telefonem poměrně hodně laboroval, ale už si ty postupy nepamatuju...
vns-l21c432b504 ke stažení asi není, předpokládám tedy, že tam musím násilím nacpat nějakou nižší verzi full-ota přes dload (?) a potom potom ofiíko update.
Telefon je rootnutý a má twrp...
Prosím jen o nakopnutí v pár bodech:
jakou verzi a kde stáhnout a jak ji tam dostat? Dload? Ffinder? Zde: huawei-firmware.com/phone-list/huawei-p9-lite/vns-l21?
Dík za pomoc.
«1

Komentáře

• upraveno 14. August
  • Lus7x  
    upraveno 25. July
    díky, to je přesně to, co jsem potřeboval.

Ještě dotaz k variantě 1. pomocí Service ROM:
    Bootloader jsem odemykal v emui 4 a od té doby je odemčen. V emui 5 je v sekci pro vývojáře přepínač odemknutí OEM nefunkční, Pokud se tedy instalací Service ROM zamkne, půjde potom standardní cestou (fastboot oem unlock #) odemknout?
    Druhou variantu (HuRupdater 0.3) nastuduju, tu jsem ještě taky nezkoušel.
    S tím FF jsem se, pokud se dobře pamatuju, kdysi docela trápil, ale nakonec se to nějak povedlo.

A ještě:
    Před pokusy jsem zálohoval pomocí TWRP všechny partišny (boot, cache, cust, data, oeminfo, product, system, vendor, version) a potom jsem je zase všechy obnovoval. Z různých záloh. Bohužel ani jedno obnovení nefunguje. Respektive všechny zálohy se obnoví ale telefon funguje stejně blbě (nejde spustit foťák a nejde telefonovat - vytočí, spojí ale nelze hovořit - ticho...)

Abys rozuměl, nevím jestli jsem to doprasil těmi svými pokusy, nebo je to následek předvčerejší paradní bouračky na biku, kdy jsem ho možná v lese zalehl. Nějak se to tak potkalo dokupy ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Lus7x napsal(a):

Pokud se tedy instalací Service ROM zamkne, půjde potom standardní cestou (fastboot oem unlock #) odemknout?

Pujde odemknout.
    Jeste fakticka - behem procesu instalace nesmi byt telefon pripojen k PC (skoncil bys na 55% plus minus).
    Poděkovat autorovi 1
  • Service ROM z odkazu výše jsem bez problémů naistaloval.
    Předběžně vše funguje, ale měl jsem na telefonu nastavené oblíbené téma a nyní témata vůbec nefungují.
    Zjistil jsem, že ve složce [ROOT]/data/ úplně chybí složka hw_init, ve které jsou systémové aplikace a témata.
    Nějaký nápad proč to tak je a jak to vyřešit?
    Dík.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. August
  • Číslo sestavení je v tuto chvíli VNS-L21C432B504, tedy správně tak, jak to bylo, než jsem začal "úřadovat".
    Vše podstatné sice funguje, ale výsledek není 100%, což beru jako neúspěch.
    Hned jak budu mít chvíli, vyzkouším "klasiku", popř. metody 2 a 3, které jsi radil dříve (ffinder...)
    Dík, dám vědět jak to dopadlo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ha, ha, já jsem tam rychle kopnul simku z náhradního telefonu a moc jsem to nezkoumal, ale včera v noci jsem zjistil, že nejde zapnout budík, A teď koukám, že tu není ani kalkulačka. Ha..
    Mimochodem jsem tam při té příležitosti otestoval několik "custom romz" >> elemental v3, lineage 14,1, morfuz 7.2, a resurrection remix 5.8.5.

nejvíc mi prostě dlouhodobě na mých různých telefonech vyhovuje resurrection remix. je vpodstatě jednoduchá, hafo nastavení, žádný bloat a sr*čky.
    Bohužel root pouze "adb thru" - no appz.
    Včera jsem zkoušel možnost plného rootu z bez úspěchu.
    RRmix a Lineage jsou nějak "zvláštně" rootnutý skrze magisk (?) a stím nemám zkušeností dostatek.

Nějaký nápad?
    Ty jsi s romkama Rumburaku taky kouzlil ne?
    Poděkovat autorovi 0
  • S P9 Lite jsem moc nekouzlil, chaby vyber , dal jsem tam Elemental V3 s KangVipem + Elitekernel kvuli OTG .
    Viz https://www.huafan.cz/discussion/5253/elemental-rom-v3#latest
    Stran napadu - uz se v tom ztracim, chtel jsi ozivit telefon, ted resis customy a root... Jak jsem uz zminil, nemas tam nainstalovany balik hw_eu, dokud budes mit jen torzo, neres root atp. Flesni tam poradne servisku, nebo TWRP namisto eRecovery a pouzij Hurupdater.
    PS: na Nougatu jsem pouzival (pouzivam) jen a pouze SuperSu 2.79 nebo 2.82 . Ale kazdeho boj :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • No dříve jsem si to netroufl, ale v tuto chvíli to je již telefon řekněme na pokusy a tak proč to nevyzkoušet.
    Ale jak říkáš: chabý výběr...
    Dotáhnu tu servisku...
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

Vypada to na fail hw_eu, zcela vyjimecne se stava, ze je nutne pouzit archaickou metodu instalace.

L21C432 je originalni sestaveni? V Info o telefonu nemas nyni nahodou test_keys?

Zkus klasiku:

1/ ve slozce dload nech pouze UPDATE.APP ( ten vetsi soubor) , vns-l01_hw_eu uloz nekam na kartu

2/ nainstaluj UPDATE.APP trojhmatem

3/ UPDATE.APP odstran z dload a zkopiruj do dload soubor update_VNS-L01_hw_eu.APP , prejmenovan na UPDATE.APP !

4/ nainstaluj a proved factory reset ( pokud neudelas FR, serviska se mine ucinkem).

5/ odstran z dload UPDATE.APP (mensi ) a vrat tam ten prvni UPDATE.APP (vetsi)

6/ trojhmat a sampus :smile: .

Tak jsem se k tomu konečně zase dostal, ale stále se mi nedaří tam balík HW_EU dostat.
    Nevím, ale asi jsem postup archaické metody nepochopil úplně správně.
    Tedy:
    Trojhmatem nainstaluju z dload "velký" update.app (2.5GB), v dload vyměním za "malý" update.app (0,9GB) a trojhmatem nainstaluju, provedu factory reset, do dload dodím zpět velký a trojhmatem nainstaluju podruhé.
    Asi jsem nepochopil, jak s restartama? Po každé jednotlivé instalaci to jde samo do restartu a najede systém. Nevím jestli je to žádoucí? Zejména po instalaci hw_eu, kdy je potřeba udělat FR. Jak je to správně?
    Zkoušel jsem každý restart do systému odchytit, nahnat do stock recovery, vyndat sd, prohodit soubory, nahodit sd a restart trojhmatem.
    Tak ani tak se mi to nepovedlo...
    Prosím o zpřesnění postupu pro méně chápajícího. Už mám zkušenost, že drobná odchylka v postupu končí neúspěchem.

Ps. ještě k té výměně souborů update.app. V rootu sd mám 2 adresáře: 1dload a 2dload. V jedničce velký update.app, ve dvojce malý update.app. V mezikroku jen na sd v pc přejmenovávám na dload v pořadí, jak je třeba...
    Předpokládám, že v tom problém není...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dload muze byt jenom jeden, bez oznaceni atd., jinak system dload nevidi. Jinymi slovy, 1dload a 2dload je spatne. Muzes mit treba dload + 1dload nebo dload + 2dload (jestli jestli jsem to spravne pochopil).
    "Po každé jednotlivé instalaci to jde samo do restartu a najede systém. Nevím jestli je to žádoucí? " - to je v poradku, system vi, co dela.
    P.S.: osobne jsem pouzival dve karty,na kazde jeden dload.
    P.S.: pokud pouzivas nazev update.app , zkus UPDATE.APP , pri flashovani to muze sehrat klicovou roli .
    Poděkovat autorovi 1
  • pochopil jsi správně.
    1/2dload přejmenovávám na dload jak je potřeba, tzn. v určitou chvili mám na sd buď dload+2dload nebo dload+1dload. dvě sd super, bohužel v tuto chvíli nemám volné k dispozici, tak to řeším takto.
    v každém adr. je UPDATE.APP kapitálkami.
    Zkusím dotřetice a uvidím.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. August
  • upraveno 11. August
  • Lus7x  
    upraveno 10. August
    v tuto chvíli jsem nainstaloval hw_update (UPDATE.APP z dload), tedy 2. krok...

vypnul - boot do stock recovery - factory reset a co dál?
    reboot do systému? průvodce prvním spuštěním, vypnout, trojhmat atd
    nebo reboot, rychlý trojhmat a znovu 1. UPDATE.APP. a potom teprve rebbot do syst. a nastavení?
    sorry, možná hloupé otázky, ale mnoho možností = mnoho potencionálních chyb...
    Poděkovat autorovi 0
  • Po factory reset muzes rovnou vymenit v dload baliky a trojhmat.
    Ale muzes rebootovat - prvni nastaveni atd. a podivat se , jestli tam uz mas chybejici aplikace. Pokud tam budou, muzes klidne flashnout ten 1.UPDATE.APP .
    Poděkovat autorovi 1
  • ok.
    jaky má vlastně vyznam ta opětovná instalace 1. UPDATE.APP?
    Poděkovat autorovi 0
  • nepovedlo!

takže metoda II.
    HuRu mám, TWRP mám, skrze FF (PC) tahám fullOTA-MF B504
    Poděkovat autorovi 0
  • Zeptej se vyvojaru v Sen-Cenu :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • U P9 Lite byl obcas problem s verzi EMUI a serviska nenabehla, ale to skoncilo na 5% jako incompatible, takze fakt netusim, mela to byt nejjednodussi cesta ...
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.