P30 Pro - černobílý portrét

HofmanJHofmanJ  
upraveno 11. July v Huawei P30 Pro
Ahoj, mohl bych poprosit o pomoc? Na svem starém telefonu Huawei P20 jsem měl režim černobílého portrétů (jmenoval se Klasické osvětlení). Jednalo se o to, že telefon ukázal kruh, do kterého se měl zaostřit na obličej, vyfotili se a výsledná fotka byla černobílá a byl na ni člověk a pozadí bylo černé. U nového P30 Pro tento režim je ale jen barevný (pozadí sice černé, ale člověk barevný). Netušíte někdo prosím jak docílit stejného efektu jako na P20?

Pak bych chtěl poprosit ještě o jednu radu, kde by se jednalo o fotku, kde by člověk nebo focený objekt byl barevný a pozadí černobílé... Video toto umí, ale ve foťáku jsem to opět nenašel...

Prosím o pomoc. Android mám s nejnovější aktualizací.
Štítky:

Komentáře

• Už si nepamatuji P20P ale u P30 to přímo nelze ale lze to obejít - jak říkáš přes Portrét mod (pouze hlavní objektiv) nastavit režim podiové osvětlení- tam je to pak barevně s černým pozadím a pak v HUA editoru převést do ČB. Jinou možnost jsem nenašel.
    To druhé taky nejde přímo ve foťáku - obejit to lze částečně v HUA editoru kdy vybereš "Upravit" pak volbu "Paleta" a pak klikneš a podržíš na barvě kterou chceš barevnou (třeba tvář) a zbytek bude černobílý. Když je na snímku více podobných barev někde jinde než na obličeji (tj. zůstanou barevné) pak použiješ nástroj "guma" a barvu z těchto objektů odmažeš. Je to trochu pracné ale jde to celkem rychle pokud neděláš 20 fotek tohoto typu. Snad to pomohlo.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.