Huawei P30 Pro | Update 9.1.0.178

Majitelé modelu Huawei P30 Pro dostávají v těchto dnech update 9.1.0.161, my už ale pilně dál testujeme a před několika dny jsem do svého přístroje nainstaloval firmware s označením 9.1.0.178. Ten přináší několik dalších změn a novinek, nechybí ani červnové bezpečnostní záplaty pro operační systém Android. Sám jsem zatím nenarazil na výraznější změny v chodu telefonu, ten nadále reaguje rychle a spolehlivě, nemám mu co vytknout. V informacích o aktualizaci je doporučeno zaznamenat otisk prstu znovu, to jsem ale neudělal a čtečka nadále funguje velmi dobře (možná to ale udělám nyní po několika dnech, možná zaznamenám rozdíl). Zatím jsem neobdržel dodatečné informace k vylepšením stran technologie Bluetooth, nicméně už od začátku používám špičková Sony sluchátka a se zvukem jsem spokojen.

image
image
image
P30Pro_1.jpg
540 x 1170 - 145K
P30Pro_2.jpg
540 x 1170 - 237K
P30Pro_3.jpg
540 x 1170 - 248K
Štítky:
«13456719

Komentáře

• Arrow79  
    upraveno 24. June
    No, .178 už mám pár dní, podľa mňa horšia výdrž na baterku, iné zmeny som si moc nevšimol. Po zapnutí obmedzenia blikania obrazovky sa mi zdá, že automaticky jas je tmavší a nepracuje úplne správne.
    Poděkovat autorovi 0
  • Arrow79  
    upraveno 24. June
    Fotak podľa mňa stále rovnaký ako .161, video som neskusal. Odkedy mám Huawei sa mi moc do videa nechce, popravde zatiaľ nebolo čo točiť :) a čo sa týka BT, nevšimol som si žiadny rozdiel
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan neblbnu Ti mobilné dáta? Mne to niekedy proste nefunguje
    Poděkovat autorovi 0
  • Data používám hodně a bez problémů (operátor O2). i VoLTE běží neustále...
    Poděkovat autorovi 0
  • @Arrow79 jak přesně se Ti to projevuje?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jihus - hlavne keď odchadzam zo signálu wifi, ale niekedy aj kde wifi nieje. Proste text napr. odošle, ale fotky nie, po vypnutí dat a zapnutí to ide ok. Skúsim resetnut nastavenia siete.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 25. June
    Taky se mi to stává, i když mám ve vývojářských možnostech vždy zapnutý internet přes síť, tak přesto při odpojení od WiFi chvilku "hledá" data... Navíc se mi stává, že telefon nezareaguje na dotek jedné z navigačních kláves, přestože graficky je vidět, že dotyk zaznamenal, nic se nestane.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tento update vyjde i pro P30, nebo jen pro P30 Pro?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, mám jej také v P30, jen jsem ještě nestihl diskuzi.
    Poděkovat autorovi 1
  • Přišlo, vyzkouším foto a dám vědět. Ten Bluetooth teda znamená co @Jozef_HuaFan ?
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 1. July
    taky dorazila 178.. snížení latence u BT znamená snížení zpoždění zvuku a hladší chod.. dobré třá při sledování filmu a zvuk přes BT..
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel k tomu BT jsem se ještě nedozvěděl žádné detaily, vidím totéž co je v changelogu...
    Poděkovat autorovi 0
  • @lub jo, díky, mě zajímalo spíše jestli se tím myslí podpora AptX LL... Což asi ne
    Poděkovat autorovi 0
  • Protože pokud to je nějaká proprietární technologie Huawei, kterou nepodporuje koncové zařízení, je pravděpodobné, že bude na houby.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 2. July
    tak první poznatek z 178.. otisky se o dost zrychlily a bez přeprstění.. ale stejně je přeprstím jak doporučují, třeba budou ještě rychlejší :)

edit: zase konečně funguje prediktivní ostření což v minulé verzi zmršili.. noční režim (co jsem zatím narychlo zkoušel z okna) vypadá že už nepřesvětluje a vytvoří víceméně skutečnost (pro mě možná bohužel, mně se ta obrovská citlivost na světlo zamlouvala, páč ztmavit to de vždycky.. no uvidím při dalším zkoumání).. automat na normal i s AI dělá stejné HDR jako před tím, víceméně to samé co vidí oko, líbivější jsou jemné barvy které jsou bez HDR efektu.. zatím konec hlášení :)
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 2. July
    jo ještě, zapnutí redukce blikání upravuje citlivost automatického jasu (v úplné tmě možná až moc, páč jas stáhne na nulu, takže když koukáte na film musíte přidat) a drobek upravuje vyvážení bílé..
    Poděkovat autorovi 0
  • a zda se ti to v necem lepsi ten DC mod? teoreticky by se pri DC a nizsich jasech nemusel vubec vypalovat displey, kdyz to je napajeny nizsim napetim... prave vyssi napeti logicky zpusobuje tu degradaci a PWM to je trosku oddaluje a neni ttal reseni, proste vysoke napeti a rozklad stop vody, ci elektrochemie na vrstve je proste dany... omlouvam se za vedatorskou vlozku :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 2. July
    jak jsem psal, barevně se celkem neliší, pouze jakoby, třeba ve fotce (když si rozdělím obrazovku a přepínám), nepatrně zjasnil světlé tóny a vyvážil na lepší bílou, a pak ten auto jas.. zřejmě to bude mít i vliv na nižší spotřebu displeje a možná šetrnější k životnosti.. jináč když už ho tam přidali, tak asi věděli proč, a tak ho mám zapnutý.. sice píšou že odstraňuje blikání ale to jsem stejně nikdy nepozoroval (to by bylo tak max zjistitelné kdybys displej natáčel kamerou a díky nesynchronizaci by blikání bylo na záznamu vidět :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky mám aktualizaci, a všiml jsem si, že AI mi automaticky vypíná živé barvy, pokud to uzná za vhodné
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.