Vodotěsnost p30 pro

Jak je to s vodotěsností? Dnes mi přijde tento telefon a co koukám na různé recenze, tak většinou říkají, že má telefon certifikaci IP68.... Jasně to vím, ale v jedné říkal, že je vodotěsný do 2m. Je to pravda a dá se s ním fotit i pod vodou? O certifikaci jsem si něco přečetl, takže zhruba něco vím. Nebo spíše je to jen na takovéto zmoknutí atd? Díky za rady a názory....
«13

Komentáře

• lublub  
    upraveno 20. June
    z netu: Zkratka IP68 znamená nejvyšší „stupeň krytí“. To je standardizované hodnocení odolnosti elektronických zařízení proti vniknutí cizího tělesa (první číslo, šestka znamená odolnost proti vniknutí prachu) a vody (druhé číslo, osmička znamená, že je zařízení schopné nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení, avšak více než 30 minut a 1 metr hloubky).

takže není určen pro focení pod vodou! pouze pro náhodné namočení!.. navíc záleží opravdu na podmínkách výrobce, většinou na poškození vodou (vlhkostí) se záruka nevztahuje, což je celkem logické (těžko budeš dokazovat žes byl pouze v jednom metru a né v deseti) :) na focení pod vodou jsou speciální podvodní pouzdra a i to je na tvé riziko.. nicméně pokud ho strčíš pod hladinu a cvakneš tak se asi nic nestane..
    Poděkovat autorovi 1
  • Přesně to jsem si myslel... Každopádně zkoušet to nebudu. Není to hračka za pár korun...
    Poděkovat autorovi 0
  • Takto to udávajú viaceré stránky:
    IP 6x -> chránený proti vniknutí prachu: úplne

IP x7 -> chránený proti ponoreniu do vody: do hĺbky 1m po dobu 30 minút
    IP x8 -> chránený proti ponoreniu do vody: schopný nepretržitého ponorenia do vody za podmienok, ktoré určí výrobca
    IP x9 -> chránený proti striekajúcej vysokotlakej teplej vode (už je na trhu zopár telefónov aj s týmto krytím, aj keď sú to väčšinou tie "obrnené")

Čo z toho vlastne vyplýva je to, že ako vždy si musíš prečítať záručné podmienky. Čo napíše výrobca do záručných podmienok ohľadom vodeodolnosti je "sväté"...
    Osobne si myslím, že nejaká tá fotka spod vody telefónu neuškodí. Akurát to nesmie byť teplá voda, slaná voda a podobne :) Proste, treba prečítať záručné podmienky...
    Poděkovat autorovi 0
  • @lub jenom bych doplnil, že důkazní břemeno je na prodejci, ten musí dokazovat, že do telefonu vnikla voda tlakem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Fakt je že jsem viděl videa z P20P ve vodě kde točil video - a to byla o stupeň horší odolnost. Já bych to za sebe nezkoušel - ale aspoň ten pocit, že když to spadne do vody tak by to měl bez úhony přežít určitě potěší.
    Poděkovat autorovi 0
  • No určitě si podmínky přečtu. Telefon už mám a koukal jsem, že v nastavení ve fotoaparátu má podvodní režim... Tak nevím... Zkusit, nebo ne?Toť otázka...
    Poděkovat autorovi 0
  • Toto sa píše v záručných podmienkach (stiahnuté z ofiko stránok) :smile:
    image
    image
    P1.png
    689 x 693 - 66K
    P2.png
    687 x 354 - 41K
    Poděkovat autorovi 0
  • @lubyn vždyť ti to Lub řekl jasně, pod vodou točit, fotit s pouzdrem, pokud se chceš vyhnout podstupování rizika, tahanicím se servisem atp. Kde bys chtěl co točit, voda v bazénu má chlor, voda v moři sůl
    Poděkovat autorovi 0
  • Lubyn napsal(a):

No určitě si podmínky přečtu. Telefon už mám a koukal jsem, že v nastavení ve fotoaparátu má podvodní režim... Tak nevím... Zkusit, nebo ne?Toť otázka...

ano má podvodní režim ale pouze s použitím podvodního pouzdra, vždyť to tam jasně píšou..

image
    Screenshot_20190620_091333_com.huawei.camera.jpg
    1080 x 2340 - 550K
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj chtěl jsem napsat, že jedině s pouzdrem...
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Já jsem, ale taky původně psal psal jak je to s vodotěsností? Jelikož jsem viděl několik recenzí na telefon a v jedné řekl, že je telefon až do 2 metrů na 30min...Proto jsem tu dával tento komentář... Netvrdil jsem, že ho budu dávat pod vodu
    Poděkovat autorovi 0
  • ale poňoukání máš :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • @Lubyn 2m na dobu 30 minút píše pri detailoch o telefóne GSMarena.com. Sám Huawei ale v záručných podmienkach udáva 1,5m po dobu 30 minút v kľudnej pitnej vode
    Poděkovat autorovi 0
  • Ze se vam to chce pokouset, to vazne stoji za to, kdyz se chci focenim pod vodou zabyvat, nedat k tem 22k dalsi 2-3k a mit klid? Uz to vidim, jak to resite se servisem, jestli 1, nebo 1.2m, jestli byla klidna voda, jestli jste meli rozdil teploty voda telefon do 4 °C, jestli to tam bylo 29 minut, nebo 30? Jestli byla voda o trosku slanejsi, nezli mela byt? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. June
    Jenže ty jednotky se mění, zda je to sladká voda nebo slaná, ponoření, není plavání, tam pak tlak vztoste! Je to podobné jako s hodinkami. 50 m neznamená, ponor do 50m, ale odpovídá to tam mácháním rukou v umyvadle! Na plavání 100m na potápění nad 200m
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyz jsem si precetl ty podminky vodeodolnosti , tak to normalne bez pouzdra nejde pouzit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Yxo_lm  
    upraveno 23. June
    Je to zavadzanie ak spĺňa normu ip68 tak sa neudava ziadny cas to si vymysleli ako dodatok. Je to sprosty marketing a mali by ich pravne dodrbat a niekto kto ma peniaze zalovat. Nech rovno napisu ze je to ip54 alebo ze po dobu 30 minut ma vlastnosti podobné ip68. Alebo nech neudavaju stupen krytia ale nech napisu 3-5ATM
    Poděkovat autorovi 0
  • Kde se dá koupit takové pouzdro? Existuje speciál pro P30 Pro od výrobce?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Yxo_lm chapu Tvé rozhořčení, na druhou stranu já osobně nejsem kaskadér, takže nějaké kejkle pod vodou s mobilem za 20 k dělat nebudu :smiley: Ja jsem ani jejich podmínky stran podmínek krytí nečetl, vím co ta kategorie obnáší, ale neboť ty jsou vždy řekněme jakýsi rámec, který se dá těžko vždy splnit z pohledu uživatele. Kdyby tam bylo, že mobil může do 50 m pod hladinou, tak bych to bral jinak a pod vodu bych ho bral, nicméně tady tyhle podmínky jsou pro mě jakymsi náznakem toho, že když mi ve vodě upadne a ja ho rychle vemu podběrakem, tak ok. Ano je to marketing, ale ten děla kolem drtivé většiny věcí mnoho výrobců MT. prostě pro focení pod vodu to moc není, teda myšleno bez rozumného pouzdra. Je to podobné jako s dnešními auty typu SUV, všechny se tvaři jakoby tereně, ale běda, kdyby jsi do terénu zajel :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.