Huawei Watch s Android Wear 2.0 Developer Preview

upraveno 31. March 2017 v Wearables
Spousta z vás vlastní chytré hodinky Huawei Watch, pravděpodobně nejstylovější chytré hodinky současnosti. Určitě se ale shodneme na tom, že stávající operační systém od společnosti Google není ideální, ovládání je občas trochu nelogické. Hardware je skvělý, ale software trochu zaostává. Také díky tomu se možná zatím chytré hodinky obecně příliš nerozšířily. Také ciferníky naplno nevyužívají potenciál pro předávání informací. Chyb si je ale společnost Google vědoma, přichází Android Wear 2.0.


Společnost Google nový systém představila před pár dny a v tuto chvíli je dostupná verze Developer Preview, tedy pouze pro vývojáře. Sám vývojář nejsem, nové věci ale zkouším rád, takže jsem systém do svých hodinek nainstaloval. Huawei Watch jsou dlouhodobě vlajkovou lodí operačního systému Android Wear, vůbec mě tedy nepřekvapuje, že jsou mezi podporovanými modely. A jaký je nový systém, co všechno umí?

Je zkrátka super, uživatelské rozhraní je mnohem logičtější a pracuje se s ním výborně. Tlačítko má jasně definované funkce, z hlavní obrazovky se dostanete do menu, jinde funguje jako tlačítko zpět. Menu je stylovější, ta hlavní inovace se ale odehrála na displeji. Nově bude možné ciferníky upravovat a přiřazovat jim widgety, na hodinkách tedy uvidíte právě ty informace, které vás zajímají. A to je důležité, protože pokud vám hodinky tyto informace neukazují, tak prostě naplno svou funkci neplní. Právě s příchodem Android Wear 2.0 se podle mého blíží doba, kdy budou chytré hodinky mnohem více rozšířeny. Navíc bude operační systém více autonomní, tedy méně závislý na mobilním telefonu. Za sebe dávám palec nahoru, je super vidět inovace a tady prostor skutečně byl.
«13456

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.