Huawei P10 obdržel update 9.0.1.185

upraveno 12. June v Huawei P10
Společnost Huawei bývá občas kritizována za špatnou podporu a určitě bychom našli situace, které by se daly vyřešit lépe. Na stranu druhou je ale třeba říci, že v posledních letech jsme v tomto směru udělali obrovský krok (spíše skok) kupředu - většina telefonů v našem portfoliu dostává pravidelné bezpečnostní aktualizace, topmodely jsou pak podporovány skutečně skvěle. Příkladem může být duo Huawei P10 a Huawei P10 Plus, které boj o zákazníky začalo s operačním systémem Android Nougat. Před několika týdny jsme pro oba tyto telefony z roku 2017 uvolnili operační systém Android 9.0 Pie společně s novou verzí uživatelského rozhraní EMUI, v těchto dnech pak vypouštíme aktualizaci 9.0.1.185, která oba telefony opět posouvá kupředu. Máme zde také květnové bezpečnostní záplaty pro operační systém Android. Kdo si v minulosti pořídil vlajkovou loď od Huawei, chybu rozhodně neudělal. A platí to také pro Huawei P30 a Huawei P30 Pro, které budou ještě několik let patřit k těm nejlepším na trhu. Jak hodnotíte podporu modelu Huawei P10 po dvou letech na trhu?

image
image
image
Štítky:
«13

Komentáře

• A ja mam stale 8.0.0.384, co robim zle? :( Dokonca mi chyba popis systemu, telefon je z volneho predaja.
    Screenshot_20190602-215704.jpg
    1080 x 1920 - 140K
    Poděkovat autorovi 0
  • Je trochu divné nemít v telefonu popis poslední aktualizace, to většinou ukazuje na nestandardní instalaci firmware.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nejsem si teď jistý, ale po FR mi telefon myslím neukazoval seznam změn. Takže to by nemusel být problém. Ale jistý si tím nejsem
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. June
    Když mi na Huawei nova 3 přišla aktualizace na A9 tak tam seznam změn byl po FR jak píše jakubnemec tam už nebyl a aktualizace chodí dal takže tam problém není. Zkusil si třeba telefon aktualizovat přes Hisuite?
    Poděkovat autorovi 0
  • Telefon sa mi aktualizoval klasicky cez OTA, neviem ci tam ten zoznam zmien bol alebo zmizol neskor. Pre aktualizaciu na A9 som uz skusal aktualizaciu cez nastavenia telefonu, cez HiCare, HiSuite a este som aj urobil FR telefonu, nic nepomohlo :(
    Poděkovat autorovi 0
  • @Cepko , pred mesicem jsem ti napsal, co eventuelne muzes udelat, ale ty sam jsi pro to nehnul ani prstem, jen si porad dokola stezujes.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nestazujem si dookola ale riskovat update cez SD kartu, na ktory si mi napisal, ze nevies, ci nahodou nemam mat o jednu uroven novsi update mi nepride ako cesta, ktorou by som uplne chcel ist. Som fanusik androidu a aj tohto telefonu ale uz som vyrastol z casov kedy som potreboval telefon za kazdu cestu updatovat inak ako je normalne.

Samozrejme ak nebude ina cesta tak to cez SD skusim ale bol by som radsej keby sa to dalo aj normalne...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. June
    Cepko napsal(a):

Nestazujem si dookola ale riskovat update cez SD kartu, na ktory si mi napisal, ze nevies, ci nahodou nemam mat o jednu uroven novsi update mi nepride ako cesta, ktorou by som uplne chcel ist. Som fanusik androidu a aj tohto telefonu ale uz som vyrastol z casov kedy som potreboval telefon za kazdu cestu updatovat inak ako je normalne.

Samozrejme ak nebude ina cesta tak to cez SD skusim ale bol by som radsej keby sa to dalo aj normalne...

Upgrade pres servisku lze udelat i z 384, mezitim jsem si to overil, ale v poradku, tvoje volba. Jen si myslim, ze s tim telefonem neco neni v poradku a je docela mozne, ze ti A9 pres OTA neprileti.

Edit: FF metodu eRecovery jsi zkusil? Melo by to jit.
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

Cepko napsal(a):

Nestazujem si dookola ale riskovat update cez SD kartu, na ktory si mi napisal, ze nevies, ci nahodou nemam mat o jednu uroven novsi update mi nepride ako cesta, ktorou by som uplne chcel ist. Som fanusik androidu a aj tohto telefonu ale uz som vyrastol z casov kedy som potreboval telefon za kazdu cestu updatovat inak ako je normalne.

Upgrade pres servisku lze udelat i z 384, mezitim jsem si to overil, ale v poradku, tvoje volba. Jen si myslim, ze s tim telefonem neco neni v poradku a je docela mozne, ze ti A9 pres OTA neprileti.

Edit: FF metodu eRecovery jsi zkusil? Melo by to jit.
    Ak je to mozne tak to teda skusim, obaval som sa bricku, eRecovery som skusal tiez, DNS bolo spravne nastavene, skusal som aj A8 aj A9, ale failovalo to...diki za rady uz nebudem spamovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Cepko ještě mě napadá zajet do Quadria, jestli ti to tam např. v rámci záruky neudělají.
    Poděkovat autorovi 0
  • jakubnemec1902 napsal(a):

@Cepko ještě mě napadá zajet do Quadria, jestli ti to tam např. v rámci záruky neudělají.

Checht :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj. Já už nevím jak. Zkoušel jsem komplet vše, ale prostě A9 stále nenabízí. Jste ještě taky někdo na A8 nebo jak se dostat k A9. Díky.
    Poděkovat autorovi 1
  • @rumburak dal som na tvoje slovo a updatol som telefon cez SD kartu, uz ficim na A9 dokonca sa telefon aktualizoval aj na v185. Stala sa ale zaujimava vec, na ktoru som si pravdepodobne mal dat pozor ale aspon sa podelim so skusenostou.

Pred updatom som si zalohoval cely telefon okrem SD karty, vlozil som do mobilu novu kartu s dload priecinkom a vykonal update. Po update som si obnovil telefon zo zalohy a vratil povodnu SD kartu. Prekvapilo ma ale neprijemne zistenie, povodna SD karta bola zasifrovana a novy system ju nevedel desifrovat. Myslel som si, ze SD sa sifruje HW klucom, ktory je viazany na konkretny telefon ale evidentne to tak nie je :smiley: takze bacha na to. Avsak ak by ste na to mali nejaky fix tak budem rad.

PS: Zaujimavost je, ze po oficialnom update cez HiSuite mi stale chyba zoznam zmien pre dany FW
    Poděkovat autorovi 1
  • prosím o informaci jak situaci vyřešit ...
    Mám P10 single SIM, V. 9.0.185
    v aplikaci zprávy se zobrazuji zprávy, které byly převedeny do MMS, kvůli její délce, v toku konverzace jen v náhledu dvou řádků....
    pokud si jí chci přečist musím na ní kliknout a poté se mě otevře zpráva na celou obrazovku a jen jako prezentace na pár vteřin....

jak prosím nastavit zobrazení zprávy aby šla v konverzacích vidět v celém rozsahu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Cepko napsal(a):

Prekvapilo ma ale neprijemne zistenie, povodna SD karta bola zasifrovana a novy system ju nevedel desifrovat. Myslel som si, ze SD sa sifruje HW klucom, ktory je viazany na konkretny telefon ale evidentne to tak nie je :smiley: takze bacha na to. Avsak ak by ste na to mali nejaky fix tak budem rad.!

No nevim, pouzivam asi 4 karty stridave v telefonech s ruznymi verzemi androidu, nikdy jsem takovy problem nemel. K zasifrovani SD karty muze dojit zcela vyjimecne kdyz je SD nastavena jako vychozi uloziste. Ale treba se pletu :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • @rumburak dal som na tvoje slovo a updatol som telefon cez SD kartu, uz ficim na A9 dokonca sa telefon aktualizoval aj na v185. Stala sa ale zaujimava vec, na ktoru som si pravdepodobne mal dat pozor ale aspon sa podelim so skusenostou.

Pred updatom som si zalohoval cely telefon okrem SD karty, vlozil som do mobilu novu kartu s dload priecinkom a vykonal update. Po update som si obnovil telefon zo zalohy a vratil povodnu SD kartu. Prekvapilo ma ale neprijemne zistenie, povodna SD karta bola zasifrovana a novy system ju nevedel desifrovat. Myslel som si, ze SD sa sifruje HW klucom, ktory je viazany na konkretny telefon ale evidentne to tak nie je :smiley: takze bacha na to. Avsak ak by ste na to mali nejaky fix tak budem rad.

PS: Zaujimavost je, ze po oficialnom update cez HiSuite mi stale chyba zoznam zmien pre dany FW

Dobry den,
    mám stejný problém u P20. Po aktualizaci telefon vyžaduje heslo k paměťové kartě, ale to vůbec neznám. Když dám kartu do jiného telefonu, tak telefon kartu nevidí. Máte nějaký nápad?
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den, mám stejný problém s paměťovou kartou. Po aktualizaci mi hned po zapnutí vyskočí okno které požaduje zadání PIN kódu SD karty, ale já jsem si kód na SD kartu nenastavoval, takže kód neznám. Dá se to nějak řešit?
    Poděkovat autorovi 0
  • Aj niekomu este prisla tato aktualizicia, lebo ja ,marne cakam a to uz mam A9.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den,
    Mám velkou prosbu, dneska se mi telefon aktualizoval, bohužel aniž bych chtěl. Nový systém mě přijde divny. Změnil se zvuk pro zamknutí obrazovky a nenašel jsem kde je možnost nastavit jiny ale to jr asi to nejmenší.

Spíš mě telefon automaticky sám nastavil nějaké obrázky ke kontaktům nějaké přírody, prosím jak toto mužů odstranit? Abych tam měl zase jen siluety obličejů takové ty šedé. Tohle nastavení je hrozné a velice mě to zklamalo.

Všem moc děkuji za radu.
    Tomáš
    Poděkovat autorovi 0
  • S tím prvním neporadím, koukal jsem do nastavení a nikde nenašel volbu změny zvuku uzamčení.

Ohledně hor máš smůlu, pokud nezměníš ručně u všech kontaktů, budou hory zatím stále.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.