EMUI Desktop

Nenarazil jsem na diskusi k tomuhle tématu… kromě zmínek v jiných vláknech
Používáte někdo?
Bezdrátově/přes kabel/dock?
S jakými aplikacemi?
Vyzkoušel jsem bezdrátově a přišlo mi to kvůli odezvě skoro nepoužitelné :(
Pořídil jsem si na aliexpressu dock Baseus podporuje P30 PRO a P20 PRO + Samsungy a jejich DeX řešení
K zobrazovači se připojuje pomocí HDMI, nabíjení je probíhá přes USB-C, na sobě má 2x USB 2.0 + 1x USB 3.0, slot na SD + microSD karty
Lze tak připojit klávesnici, myš a třeba flashku nebo gamepad
Funguje to perfektně, jak v režimu EMUI desktop, tak v režimu zrcadlení telefonu
k hotelové televizi nebo na chalupu fajn zábava (hry, prohlížení fotek/videí, youtube...) nebo jednoduchý pracovní nástroj (emaily, excel, word...)
moc se mi to řešení líbí, palec nahoru

image
pracovní plocha
image
notifikační lišta
image
nabídka aplikací
image
přepínání/ukončování spuštěných aplikací
image
Chrome
image
Meteor, aplikace umí běžet v okně nebo fullscreen (po najetí k hornímu okraji obrazovky vyskočí nabídka zpět, minimalizovat, okno a zavřít
image
Spotify
image
Youtube
image
úprava fotek
image
úprava fotek Lightroom
image
Real racing
image
gamepad rozpoznán
image
přibyl ukazatel ručičky, hru lze kompletně ovládat gamepadem
image
a režim zrcadlení
image
02.jpg
1477 x 960 - 231K
03.jpg
1477 x 960 - 347K
04.jpg
1477 x 960 - 340K
05.jpg
1477 x 960 - 304K
06.jpg
1477 x 960 - 270K
07.jpg
1477 x 960 - 290K
08.jpg
1477 x 960 - 377K
09.jpg
1477 x 960 - 275K
10.jpg
1477 x 960 - 310K
11.jpg
1477 x 960 - 359K
12.jpg
1477 x 960 - 379K
13.jpg
1477 x 960 - 274K
14.jpg
1477 x 960 - 294K
15.jpg
1477 x 960 - 391K
01.jpg
1477 x 960 - 250K
«1

Komentáře

• ahoj, trošku odbočím - jakej k tomu máš gamepad? Předpokládám, že funkční by měli být asi všechny, ale...
    Poděkovat autorovi 0
  • xenon04xenon04  
    upraveno 31. May
    @bolek vyštrachal jsem ze šuplíku starší drátový Microsoft Xbox 360 do usb - https://www.czc.cz/microsoft-xbox-360-gamepad-pc-xbox-360/147709/produkt
    funguje přes redukci i na přímo s telefonem
    image

dokonce mi fungoval i Bluetooth mini gamepad z aliexpressu, který používám jako dálkovou spoušť při focení :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Jo jo, za mě taky fajn funkce. Hlavně využívám na přehrávání natočeného videa nebo filmů. Jinak připojuji přes origo MateDock 2 s bezdrátovou klávasnící a myší.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja som to skúšal bezdrôtovo do LG telky a odozva bola nepoužiteľná. Inak systém vyzerá, že je skoro identický s chromebookom. Fajn funkcia, len ten bezdrot by chcel oveľa lepšiu odozvu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja jsem nedavno objednal toto: https://www.ebay.com/itm/Pro-3-in-1Type-C-to-4k-HD-HDMI-Hub-4Kx2K-Adapter-USB-3-1-Converter-For-Projector/202658327122?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&var=502737680166&_trksid=p2057872.m2749.l2649

tak jsem zvedav, jak to bude makat. To bezdratove by se mi tez vic libilo... snad to nejak odladi.... ale pocitam, ze az v dalsich modelech :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 1. June
    tak mám pocit že microsoft v nové aktualizaci 1903 už huawei odstřihl, bo se nemůžu bezdrátově spojit s kompem, což dříve šlo.. nebo něco dělám blbě? mohl by někdo dát postup, či kde je pes zakopán? dík..

edit: jinak komp ve founu vidím a když se na něj chci připojit tak "připojení selhalo"
    Poděkovat autorovi 0
  • přes drát funguje
    Poděkovat autorovi 0
  • Jaké podmínky pro funkci ten dock Baseus potřebuje? Jde my o to zda by to šlapalo třeba i s Nova 3.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Mr.Oizo dock má na sobě usb-c na který se zacvakne telefon, připojí se napájení přes usb-c a HDMI kabel k tv nebo monitoru, nic jiného nepotřebuje (mám přimo tenhle https://www.aliexpress.com/item/32995822208.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.172d4c4dlJOztD )
    Pokud máš na mysli ten desktop režim, tak netuším, které tel. Huawei ho mají, co jsem vysledoval Mate 10/PRO, Mate 20/PRO/X, P20/PRO, P30/PRO
    u těch co ho nepodporují poběží nejspíš jen režim telefon, tj. zrcadlení
    Poděkovat autorovi 0
  • @xenon04 jj šlo my asi o ten desktop. Zda je implementován přímo v určitém telefonu nebo ho obsahuje ten dock.
    Poděkovat autorovi 0
  • @xenon04 Ahojte všem, mám pár dotazů na xenon04. Taky jsem přemýšlel konkrétně nad touto dokovací stanicí, ale nemohl jsem zjistit pár věcí, mohl by jsi mi tedy odpovědět ty když už sis jí pořídil?
    1. Jak je to s odezvou po připojení přes HDMI?
    2. Jak rychle dokovačka nabíjí telefon při vytížení?
    3. Dá se do dokovačky připojit myš a klávesnice, když pracuje přes dongle? Mám Logitech myšku s USB přijímačem, tak jestli tohle dokovačka zvládne.
    4. Zvládne dokovačka připojení externího HDD?

Předem díky za odpověď.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mr.Oizo napsal(a):

@xenon04 jj šlo my asi o ten desktop. Zda je implementován přímo v určitém telefonu nebo ho obsahuje ten dock.

Čau, je to opravdu tak, ten desktop je implementován přímo v telefonu. V dokovačce ti bude fungovat i Nova 3, ale jen jako zrcadlení obrazovky. Na druhou stranu i tohle použití, třeba pro přehrání fotek, videa filmu a nebo pro hraní her stačí, horší je to s rozlišením. Při zrcadlení obrazovky telefon vypouští obraz v 720p, kdežto desktop režim by měl umět až 1080p.
    Poděkovat autorovi 0
  • @QEDS
    1. je to jako práce na stolním PC, reakce na pohyb myši parádní, gamepad taky, jen nevibruje
    2. asi bude záležet k čemu to připojíš, zda k adaptéru do sítě nebo USB monitoru/počítače, přes dodávanou rychlonabíječku to desetiny/setiny při nabíjení neukazuje (dlouhodobou zkušenost v zátěži s tím zatím nemám)
    3. bezdrátová myš funguje (s tím vlastním usb přijímačem zapojeným do docku), ke klávesnici poznámka, nefunguje numerická klávesnice resp. čísla jdou nad písmenkama, nejdou tak písmenka ěščřžýáíé
    4. viz obrázek, 1TB WD My Passport připojit jde bez problémů

k tomu zrcadlení, spíš je komplikace v konstrukci, je to zkrátka dock na výšku, takže pro režim zrcadlení to chce celé ideálně ještě položit na bok... ale to vzhledem k zapojeným usb moc nejde
    image
    IMG_2660.jpg
    998 x 960 - 779K
    Poděkovat autorovi 2
  • @QEDS Ještě by to mohlo jít vytáhnout jako aplikace a nahrát jinam. Např. jako u nahrávání hovoru.
    Poděkovat autorovi 0
  • V nastavení vyberte pro hw klávesnici češtinu a začne fungovat i numerická a ěščřžýáíé taky. stejně jako na PC...
    Poděkovat autorovi 1
  • xenon04 napsal(a):

@QEDS
    1. je to jako práce na stolním PC, reakce na pohyb myši parádní, gamepad taky, jen nevibruje
    2. asi bude záležet k čemu to připojíš, zda k adaptéru do sítě nebo USB monitoru/počítače, přes dodávanou rychlonabíječku to desetiny/setiny při nabíjení neukazuje (dlouhodobou zkušenost v zátěži s tím zatím nemám)
    3. bezdrátová myš funguje (s tím vlastním usb přijímačem zapojeným do docku), ke klávesnici poznámka, nefunguje numerická klávesnice resp. čísla jdou nad písmenkama, nejdou tak písmenka ěščřžýáíé
    4. viz obrázek, 1TB WD My Passport připojit jde bez problémů

k tomu zrcadlení, spíš je komplikace v konstrukci, je to zkrátka dock na výšku, takže pro režim zrcadlení to chce celé ideálně ještě položit na bok... ale to vzhledem k zapojeným usb moc nejde
    image

Moc děkuji za odpovědi. Mám tedy jasno a jdu objednat. Můj NTB pomalu odchází a nechtěl jsem investovat do nového. Varianta připojení telefonu přes dokovačku k PC monitoru je super pro běžnou práci. Ještě jeden dotaz. Za jak dlouho ti dokovačka dorazila?
    Poděkovat autorovi 0
  • z číny to chodí cca 3-4 týdny..
    Poděkovat autorovi 1
  • lub napsal(a):

z číny to chodí cca 3-4 týdny..

Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • @QEDS objednával jsem 14.5., byla možnost pošty zdarma a termín dodání někdy 15.7.
    šlo připlatit tuším $1.4, $2.6 a ještě několik variant přes $20... já to vzal s poštovným za těch $2.59 a dock ke mě dorazil 29.5. (ali předpovídal 31.5.)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.