Nastavení menu apod.

Zdravím, pořídil jsem si P30Pro a potřeboval bych poradit.
Na předchozích mobilech s androidem jsem měl úplně jináč řešené menu (to co se objeví, když zmáčknu aplikace) jsou tam 4 návrhy a zbytek je seřazen abecedně, u předchozích mobilů jsem si menu mohl srovnat jak jsem chtěl, lze to tady také nějak přenastavit?
Druhá věc je taková blbůstka, ale ocenil bych ji, míval jsem huawei P9 a ten mi ukazoval kolik jsem za den udělal kroků přímo na pohotovostním displeji a to celkem se slušnou přesností, tady to nemohu za boha najít. Je tam sice aplikace zdraví, ale v té se moc nevyznám a i když jsem dneska ušel více jak 2 kiláky, tak mi mobil tvrdí, že jsem udělal 6 kroků :D
Díky moc za rady

Komentáře

 • Nastavovala jsem si Motivy a ten co mám teď ukazuje čítač kroků na uzamčené obrazovce.
  Poděkovat autorovi 0
 • Kroky na zamčené obrazovce jsou v základu. Pokud jsi tedy neodistaloval aplikaci zdraví :wink:
  Poděkovat autorovi 0
 • Důkaz :wink: image
  Screenshot_20190516_193745_com.android.keyguard.jpg
  1080 x 2340 - 631K
  Poděkovat autorovi 0
 • Aplikaci zdraví tam mám a když do ní najedu, tak mi to kroky ukáže i když to po mě nechtělo ani vejšku apod., ale prostě se v tom nějak ztrácím protože jedna obrazovka po zmáčknutí tlačítka na boku je černá a je tam jenom čas datum a stav baterie, Když to zmáčku znovu tak tam je stavový řádek nahoře kde je operátor, signál, WiFi, rychlost dat a stav baterie. Pak je tam čas pod sebou a datum Dole je tažením odemkněte a čára, pod kterou lze změnit styl zámku obrazovky. Ale ty kroky tam prostě nikde nejsou.
  Poděkovat autorovi 0
 • @Baal zkusil jsi změnit motiv?
  někdo tu už popisoval problém, že mu nějaký motiv nezobrazuje ikonu fotoaparátu na zamčené obrazovce
  Poděkovat autorovi 0
 • Mam sice P20lite, ale treba to pomuze. Zabezpeceni a soukromi, zamek obrazovky a hesla. Kroky na zamcene obrazovce zaskrtnout.
  Poděkovat autorovi 0
 • Na emui 9.1 to nejde vypnout. Jen app zcela odinstalovat. :-1:
  Poděkovat autorovi 0
 • Přesněji řečeno na Emui 9.1 nejde ani vypnout a ani zapnout. Občas mizí užitečné věci :disappointed:
  Poděkovat autorovi 0
 • Baal  
  upraveno 20. May
  xenon04 napsal(a):

  @Baal zkusil jsi změnit motiv?
  někdo tu už popisoval problém, že mu nějaký motiv nezobrazuje ikonu fotoaparátu na zamčené obrazovce

  Díky ale který motiv tento problém řeší? Hodil jsem tam nějaký náhodný a objevilo se to tam, ale jelikož byl divnej tak jsem ho změnil a od té doby jsem vyzkoušel asi 20 motivů a nic, taktéž ty co tam jsou od základu přednastavené.
  Poděkovat autorovi 0
 • @Baal já nepoužívám ani kroky ani motivy, takže můžu jenom hádat, že by to měly umět minimálně ty základní předinstalované od výrobce
  Poděkovat autorovi 0
 • Mám poněkud jinou ale podobnou otázku (píšu sem aby se nemuselo dělat nové vlákno). Lze nějak nastavit aby se horní notifikační lišta zobrazovala už když přejedu prstem dolů uprostřed displaye a ne až uplně nahoře u kraje? Ty návrhy a vyhledávání co se tam zobrazují aktuálně používám vyjímečně a akorát je to kolikrát o nervy.
  Poděkovat autorovi 0
 • Tak to je na prd... No a ještě mě napadá jeden dotaz. Lze u některých aplikaci nastavit tlačítka pro nějakou funkci? Že bych třeba u fotoaplikace nastavil zamykací tlačítko aby fungovalo jako spoušť?
  Poděkovat autorovi 0
 • lublub  
  upraveno 23. May
  u některých aplikací ano u současné verze foťáku ne.. leda snad nějaká speciální apka na pozadí k tomu určená.. zkus pohledat
  https://play.google.com/store/search?q=button mapper

  jinak k tomu prvnímu dotazu: použít jiný launcher.. třeba Nova by to mohla umět..
  Poděkovat autorovi 0
 • Prvý problém vyriešiš Nova launcherom - rovnako aj potiahnutie z dola vyroluje menu aplikácií (dá sa to nastaviť podľa potreby) a pri tom foťáku ja mám nastavené aby fotil tlačidlom hlasitosti.
  Poděkovat autorovi 1
 • Díky focení tlačítkem funguje. (nedávno jsme přešel z WP kterého sem se držel co nejdéle to šlo, proto ty blbé dotazy :smiley: ) Jiný launcher sem zatím dávat nechtěl ale časem zkusím. Jinak mám ještě poslední dotaz a to ohledně zamykací obrazovky a messengru. Lze nastavit abych viděl na zamykací obrazovce onu novou zprávu od člověka co mě píše? Mám tam jenom vždy např. "okénka chatu aktivní" (koverzace 2) nebo název osoby a jen "nová zpráva" a to je všechno.
  Poděkovat autorovi 0
 • Za vyskúšanie Launcheru nič nedáš a garantujem že keď skúsiš Nova, tak v každom telefóne to bude prvá vec čo nainštaluješ.

  Na to zobrazenie musíš myslím priamo v messeneri zapnúť to zobrazenie

  image
  Screenshot_20190523_183438_com.facebook.orca.jpg
  1080 x 2340 - 240K
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.