Problém zamykanie telefónu - nezamykanie

Ahojte. Potrebujem poradiť. S telefónom som nijak nelaboroval, nič som (teda aspoň si nepamatam) neprestavoval.
Zo dňa na deň sa mi zmenil spôsob uzamykania telefónu - lepšie povedané úplne ignoruje uzamykanie.
Doteraz som mal telefón nastavený tak, že keď som stlačil power button, tak sa telefón zhasol a zamkol. Prístup do telefónu bol len po priložení otlačku prsta, alebo zadaní PIN kódu na obrazovke (využíval som s mokrou rukou)

Teraz mám zariadenie stále odomknuté. Stlačím powerbutton, telefón sa " akoby zamkne", obrazovka zhasne, ale dá sa odomknúť obyčajným slajdom po obrazovke. Dal som ho do ruky kolegovi, aby som vylúčil možnosť, že by nejakým spôsobom fungovalo rozpoznávanie tváre (mám vypnuté) a kolega bezproblémov otvoril telefón.

Zmenil som uzamykanie telefónu na vzor. "Zamkol" telefón. A telefón sa odomkol obyčajným slajdom. Žiaden vzor nepýtal. Vrátil som sa k PIN kódu. Zamknem telefón a telefón sa stále dá odomknúť slajdom... nepýta ani PIN, ani vzor, ani otlačok.
Je jedno, akým spôsobom telefón zamknem, dostane sa do telefónu každý.

Pri zhasnutom telefóne a stlačení powerbutton vyskočí "uzamknutá obrazovka" na ktorej je dole malá ikona otovreného zámku s nápisom "potiahnutím otvoriť"
Keď na ten malý zámok ťuknem, tak sa zmení na zatvorený a nápis sa zmení na "Odomknúť" + hláška "zariadenie zostane zamknuté, pokým ho ručne neodomknente"
To odomknúť tam bolo doteraz. Ani za boha neviem nastaviť, aby sa telefón dostal do stavu, kedy sa do neho dá dostať len heslom, alebo otlačkom.
nemôžem pokaždé ešte zamzkať telefón klikaním na tú miniikonu...

samozrejme veci ako reštart, whipe cache som spravil...
prinscreeny ani video obrazovky sa nedaju spraviť, preto tie dlhšie opisy.
Vďaka za každú radu.

Komentáře

• Ďalší postreh.
    Po reštarte (+ whipe) bol telefón uzamknutý. Odomkol som ho otlačkom prsta a hneď aj zamkol.
    Na obrazovke bol malý zamknutý zámok a text "odomknite otlačkom prsta" presne ako to požadujem a ako to bolo doteraz.
    Niekoľko krát som stlačil powerbutton, vždy bola obrazovka zamknutá.
    Potom som telefón odomkol a po pár sekundách zamkol.
    Po opätovnom stlačení powerbutton už bol na obrazovke zámok odomknutý a nápis "potiahnutím otvoriť"

Inak neviem, či mi tu niekto vôbec odpíše, pretože rok starý telefón je vlastne už len šrot, o ktorý nikto nemá záujem.
    Jozef si bude mydliť vlastné ego v diskusiách o P30pro...
    Aj na minulý môj problém s Č/B fotografiou sa nikto kompetentný neunúval odpovedať, aj keď som pripojil dôkazy o tom, že ten foťák divne žehlí tváre v Č/B móde...

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. May
    Poďme na to postupne:
    Nastavenia -> Bezpečnosť & ochrana súkromia ->Zámok obrazovky a heslá -> Nastavenia zabezpečeného uzamknutia -> Tlačidlo Zapnúť/Vypnúť okamžite zamkne zariadenie ----> Máš zapnuté?

EDIT: Ak áno, rovno druhá otázka. Nepoužívaš nejaké wearables (náramok/hodinky), že by si mal aktivovaný Smart Lock? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vdaka za odpoved.
    Nastavenie zabezpeceneho uzamknutia mam zapnute.
    wearables zariadenia nemam.

praveze nerozumiem tomu, lebo este dva dni dozadu som odomykal zariadenie pinom, ked som mal mokre ruky.

V nastaveniach "heslo zamknutia obrazovky" mam 4 volby
    zmenit heslo zamknutej obrazovky
    vypnut heslo zamknutej obrazovky (tato volba je modra - neviem prečo)
    nastavenia zabezpeceneho uzamknutia
    odomknutie smart
    Poděkovat autorovi 0
  • "Vypnúť heslo zamknutej obrazovky (táto voľba je modrá - neviem prečo)"
    Modrá myslíš, že je akože zapnutá?
    Poděkovat autorovi 0
  • tu sú obrázky:

image

image

image
    Screenshot_20190502_181614_com.android.settings[1].jpg
    1080 x 2160 - 139K
    Screenshot_20190502_181624_com.android.settings[1].jpg
    1080 x 2160 - 206K
    Screenshot_20190502_181635_com.android.settings[1].jpg
    1080 x 2160 - 122K
    Poděkovat autorovi 0
  • Update.
    Uz som zistil, čo to malo na svedomi.
    Položka - Odomknutie SMART - detekcia nosenia na tele
    táto volba bola zapnuta a rozhodne som si nic take nezapinal... takze som tu detekciu zase vypol.
    Vyzera to, ze uz konecne viem zamknut telefon tlacitkom on/off...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.