Huawei P30 Pro | Update 9.1.0.153

11112131517

Komentáře

• @lub a my, co to divadlo sledujem, máme jen tři tisíce pytlíků na zvracení. To nemůže stačit! :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 20. May
    takže jak to vypadá desítka už bude bez google.. takže zřejmě se jinak výborné p30p urychleně zbavit!

"For the existing Huawei devices, Google has confirmed users will continue to be able to update apps through the Google Play Store. However, the blacklisting also prohibits Huawei and Honor from sending out newer updates to their smartphones, and if it does, it will be forced to remove Google Play Services and Google apps from the existing devices too."

"U stávajících zařízení Huawei společnost Google potvrdila, že uživatelé budou moci i nadále aktualizovat aplikace prostřednictvím obchodu Google Play. Blacklisting však také zakazuje Huawei a Honor posílat novější aktualizace do svých smartphonů, a pokud ano, bude nucen odebrat služby Google Play a aplikace Google ze stávajících zařízení."
    Poděkovat autorovi 0
  • Luboš: prosím nedělej tady zbytečnou paniku. Nic takového samozřejmě nebude. Již prodávané modely budou fungovat bez omezeni. Problém může být maximálně s aktualizacemi na novou verzi OS, což ale na 90% do pár týdnů vyřeší.
    Poděkovat autorovi 0
  • kde vidíš nějakou paniku, teda esli to bylo na mě.. jen cituji prohlášení google.. :hushed:
    Poděkovat autorovi 1
  • Me to trosku pripomina scenu z cernych baronu: "vsak bychom se nejak domluvili..." a tak to dopadne, jen trumpetakoj musej pohladit jeho ego a bude to ok. Ono by na tom netratil je huawei...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dotaz. Pokud přiblíží prst nad pravou vrchní čas displaye tak mě zhasne obrazovka. Když jej dam dále zapne se. Díky tomu nemůžu při pomalejším pohybu ovládat telefon. Netušíte kde je problém?
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 20. May
    chytrý kryt mas vypnutý? i když ten za to asi nemůže.. nemáš nainstalované cosi na zamykání founu přes senzor proximity (screen off)? normálně se neděje co popisuješ
    Poděkovat autorovi 0
  • vlad napsal(a):

Jak spustit rychlé vyhledávání? Se starým FW to bylo stlačit a podržet vypínací tlačítko. Teď?

Vyjádření z emailu:

Po aktualizaci nefunguje Google Asistent přes tlačítko zapnutí/vypnutí.
    Google Assistant v současné době podporuje pouze angličtinu, francouzštinu, němčinu, japonštinu a portugalštinu.
    To, že jste měl možnost v telefonu otevřít Google Asistenta pomocí podržení tlačítka napájení bylo způsobeno chybným nastavením systému. Podle specifikací softwaru Google, to byla abnormalita. Po aktualizaci tato funkce byla vrácena opět zpět do správného nastavení.
    Velice se omlouváme za tyto nepříjemnosti.
    Poděkovat autorovi 0
  • @LSI - ale já jsem neměl problém z Google asistentem ani nemám. Problém je v tom, že před tím na vypínacím tlačítku byl Huawei asistent a teď tam je Google (FW 153 mám jej tam) . Přitom Google as, je taky stránce (-1) teda potáhnout screen doprava z domovské obr. a je tam. Nemám nic proti Googlu ale ten HUA okamžitě, jakmile se spustil, mohl jsem mluvit. Tady se mi natáhne spousta kanálu a mikrofon musím zapnout jako další krok. Jako dá se - ale zvykl jsem si na ten originál.
    Poděkovat autorovi 0
  • vlad napsal(a):

@LSI - ale já jsem neměl problém z Google asistentem ani nemám. Problém je v tom, že před tím na vypínacím tlačítku byl Huawei asistent a teď tam je Google (FW 153 mám jej tam) . Přitom Google as, je taky stránce (-1) teda potáhnout screen doprava z domovské obr. a je tam. Nemám nic proti Googlu ale ten HUA okamžitě, jakmile se spustil, mohl jsem mluvit. Tady se mi natáhne spousta kanálu a mikrofon musím zapnout jako další krok. Jako dá se - ale zvykl jsem si na ten originál.

Vím co máte na mysli, po podrzeni vyp. tl. šlo hned diktovat. Ale to se opravdu spoustelo vyhledávání od Googlu (asistent) měl i při naslouchání stejnou animaci. Hua asist. s diktovanym vyhledáváním není.
    Poděkovat autorovi 0
  • Me to prostě blbne náhodně. Chová se to jako zamknuty display se zakrytím čidla svítivost. Jen s tím rozdílem, že není zamknuty display. Ke všemu nelze stáhnout horní lištu. Udělám HR. Snad se to spraví.
    Poděkovat autorovi 0
  • Android 10 Huawei už na P30Pro testuje v nejakej beta verzii, nie? Osobne predpokladám ze na 10 stihne Huawei certifikáciu GAPS do tých 3 mesiacov pre isotu, ale aj tak predpokladám že aj po tých troch mesiacoch budú fungovať ďalej spolu. Rovnako ako to bolo vždy do teraz.
    Ale ten nový systém by mohli predstaviť aj keď sa to vyrieši. Som naň veľmi zvedavý a s aplikáciami Googlu by to mohol byť krok správnym smerom. Vlastne budú niečo ako Apple, kde bude SW optimalizovaný presne pre ich HW. S ich podielom na trhu a tým že ich systém je prakticky na rovnakom jadre ako Android, by nebol problém ani s vývojarmi a aplikáciami. Vývojari radšej programujú na uzavretý systém, lebo majú sancu na lešie výnosy. Naozaj som zvedavý.
    Poděkovat autorovi 0
  • Opravdu bych to Huawei přál, aby jim to s novým systémem vyšlo vlastně díky tomuto všemu co se stalo a vypálili Googlu a Applu rybník. To by čuměli a mohli by Trumpete poděkovat :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Už jednou něco takového vymýšleli.. Tizen, Badu nebo nějak tak a...nedopadlo podle očekávání. Asi to není tak jednoduché jak se na první pohled zdá
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 22. May
    Presne tak. Par nadsencu si to zkusi a to je tak vsechno. Uspech s tim budou mit maximalne doma v cine. U nas to nikoho zajimat nebude.
    A pokud bych mel zaspekulovat jako tady ostatni tak podle me by to byla kopirka vseho ostatniho (u cinanu obvykla vec). Proste paskvil.
    Radsi at se nejak dohodnou a jedou na klasice...
    Poděkovat autorovi 1
  • no taky si myslim, ze otazka noveho systemu nebude snadna vec, hlavne realne fungujici vazby na vsechny sluzby... vim, jak to funguje/nefunguje u alt andoridu typu Lineage OS, atd... takze z toho bych mel strach, hlavne dle me by kazdou chvili na nas cumel od nekud nejakej caj v menu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Napríklad aj WM by bol v súčasnosti výborný OS, keby ho samotný MS úmyslene nesabotoval. Síce chceli znížiť hodnotu Nokie aby potom lacno odkúpili ich patenty, ale prepočítali sa a odlákali si vývojárov - zabili svoj dobrý systém.

Takže Android 10Q už Huawei netestuje, lebo ho Google vyradil z testovania. Podla vyjadrení od Huawei odhadujem, že sa nebudú snažiť nijako dohadovať s USA a radšej si idú svojou cestou.
    Osobne predpokladám že ich vlastný OS sa určite presadí, lebo v Číne kde je ich hlavný trh, ten systém prakticky nemá ani jednu nevýhodu a iba výhody. U nás je to už horšie, pretože určité percento ľudí tu je závislých od GAPS. Ale ako si tak všimam aj v práci, tak väčšine ľudí aj tak ide len o FB, internet a nejakú cukríkovú hru, takže ich samotný systém nezaujíma, nemajú vytvorený účet, alebo si od neho ani nepamätajú údaje... Proste bežným ľudom to je jedno, a keď budú aplikácie, čo určite budú, pri sile Huawei, tak budú kupovať.
    A Huawei má obrovskú silu marketingu, takže z predstavenia nového systému spravia obrovskú vec medializovať budú samé jeho výhody.
    Poděkovat autorovi 1
  • lublub  
    upraveno 22. May
    no sice ano ale provázanost s google není pouze gaps je mnohem, mnohem větší než se zdá, navíc mezi různými systémy.. a pro evropany to bude dost bolestivé a né že né..
    Poděkovat autorovi 0
  • Co jsem dnes někde četl tak systém od Hua. má být kompatibilní s android aplikacemi (čím by se lecos vyřešilo)
    Poděkovat autorovi 0
  • LSI napsal(a):

Co jsem dnes někde četl tak systém od Hua. má být kompatibilní s android aplikacemi (čím by se lecos vyřešilo)

On totiž OS od Huawei bude s největší pravděpodobností Android (AOSP).
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.