Huawei P30 Pro | Update 9.1.0.153

V těchto dnech velmi intenzivně testujeme nový update pro modely Huawei P30 a Huawei P30 Pro, který přináší několik zajímavých novinek. Samozřejmostí jsou dubnové bezpečnostní záplaty pro operační systém Android, zajímavější je ale režim Duálního zobrazení, který umožňuje během přozivoání záznamu zobrazit panoramatické a detailní záběry (telefon vlastně nahrává dvě videa současně, každé na polovinu obrazovky, přičemž u jedné poloviny můžeme měnit stupeň přiblížení dané scény, telefon pak z těchto záběrů vytvoří jedno video). Zatím jsem ale nenarazil na dostatečně zajímavou scénu, u které bych mohl potenciál této funkce naplno využít, sám jsem tedy zvědav na záběry, které se vám podaří pořídit. U prvních pokusů mi úplně neseděla výrazná barevné odlišnost mezi oběma snímky, zkusím tedy trochu jiné scény. Zajímavě zní také funkce Vlog Huawei, se kterou můžete ze svých snímků vytvořit video.

Výše zmíněné změny jsou společné pro modely Huawei P30 a Huawei P30 Pro, vyšší model ale nabízí ještě několik bonusových funkcí. V aplikaci Fotoaparát nově najdeme režim Půvabný portrét, mnohem větší radost ale mám z aplikace Prostředky rozšířené reality. Ta umožňuje naplno využít speciální ToF fotoaparát, můžete pomocí ní změřit délku, plochu, objem nebo výšku vybraných předmětů. Sám jsem byl zvědav, jak to bude v praxi fungovat a výsledky jsou zatím skvělé. Při měření dětské židličky, která má necelých 52 centimetrů, telefon ukázal hodnotu 51 centimetrů, dnes se ale chystám změřit výšku radnice v Prostějově a uvidíme, jak budu úspěšný (respektive uvidíme, jak bude telefon přesný). Oba telefony po aktualizaci fungují skvěle, jsou rychlé a nadále nabízí skvělou výdrž na jedno nabití. Sám jsem zvědav, co nám přinese příští aktualizace. Uvolnění této verze se očekává přibližně v horizontu dvou týdnů.

image
image
image
image
image
Štítky:
«13456715

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.