Huawei P30 PRO VoLTE

Zdravím, Komu prosím funguje volání přes VoLTE u operátora Vodafone? V nabídce menu položka vůbec není musel jsem si vyměnit se Support Huawei několik emailu než chybu přiznali a dokázali mě na operátora tam jsem se nic nedozvěděl posílám zmíněný email a děkuji za zkušenosti

Obdržala som informácie pre Vás.
Voľbu VoLTE poskytuje operátor služieb. Zatiaľ nie je povolená služba VoLTE pre všetky nové zariadenia u poskytovateľov.
Môže byť že poskytovateľ nemá ešte všetok softvéru pre tieto zariadenia. Mal by byť pridaný softver up-date postupne.
Neváhajte kontaktovať svojho poskytovateľa služieb.
Ak vo Vašom telefóne poskytovateľ aktivoval službu VoLTE, tá ikona VoLTE sa musí zobraziť.

Mezitím, samozřejmě, pokud máte další dotazy, mě neváhejte opět kontaktovat. Návody, tipy a triky, online chat, chytrou diagnostiku a mnoho dalšího najdete v aplikaci HiCare, která je již předinstalovaná ve vašem telefonu/tabletu. Rádi Vám také pomůžeme na zákaznické lince +420 239 018 465.
Mnoho zajímavosti najdete také na našem fóru www.huafan.cz

Váš případ byl registrován pod číslem: 442389​

S pozdravem,
Kinga​
Zákaznícka podpora společnosti Huawei

Komentáře

• Volte normálně funguje. U Vodafone se aktivuje v app můj vodafone. Ne v telefonu. Poznáš tak, že při volání stále zůstává signál 4g,4g+..Takže pokud máš volte aktivní, funguje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aktivace na sim mám, ale měl jsem už několik telefonu i Mate 10 Lite a vždycky v menu bylo možnost zapnutí a hlavně to bylo poznat na kvalitě hovoru a IkonaHD hovoru. Děkuji za tvůj názor.
    Poděkovat autorovi 0
  • Není názor, ale skutečnost :smiley:
    Stejné na P10, P20 pro, P20 lite Mate 20 pro i teď P30 pro :wink:
    Volba volte se zobrazuje třeba u O2, Vodafone to má prostě jinak...
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám Volte normálně jako položku v nastavení telefonu. A funguje
    Screenshot_20190414_020039.jpg
    1080 x 522 - 65K
    Poděkovat autorovi 0
  • gurru44 napsal(a):

Já mám Volte normálně jako položku v nastavení telefonu. A funguje

Já to tam nemám (Vodafone), ale mám ji zaplou ve Vodafone aplikaci - ve službách. Jak to vlastně funguje? Já myslel, že je to nějaká varianta volání WiFi - je to něco jiného?
    Poděkovat autorovi 0
  • Volte je volání přes 4g síť. Vodafone to prostě má přes svojí aplikaci a jede pak rovnou.
    Poděkovat autorovi 0
  • vlad napsal(a):

gurru44 napsal(a):

Já mám Volte normálně jako položku v nastavení telefonu. A funguje

Já to tam nemám (Vodafone), ale mám ji zaplou ve Vodafone aplikaci - ve službách. Jak to vlastně funguje? Já myslel, že je to nějaká varianta volání WiFi - je to něco jiného?
    Tak odpovídám sám sobě - zrovna jsem volal na Vodafone podporu a řekli mi, že s Vodafonem se ta služba které oni říkají VolTe zobrazuje v telefonu jako volání přes WiFi. Tohle musí být povoleno ve founu a VolTe musí být aktivované ve službách Vodafonu. Jinými slovy v menu telefonu "volání WiFi zapnuto" a ve službách Vodafone (jejich aplikace) "VolTe aktivováno".
    Poděkovat autorovi 0
  • Volání přes WiFi a voLte je úplně něco jiného :neutral: voWifi je volání přes WiFi síť(nemusíš mít vůbec signál operátora) , nikoliv přes 3g,4g. voLte je spojení a uskutečnění hovoru v pásmu 4g,mobil nepřepíná mezi 4g a 3g eventuálně edge.
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas , na infolince vubec nevi o co go.
    Poděkovat autorovi 0
  • kalimero77 napsal(a):

Volání přes WiFi a voLte je úplně něco jiného :neutral: voWifi je volání přes WiFi síť(nemusíš mít vůbec signál operátora) , nikoliv přes 3g,4g. voLte je spojení a uskutečnění hovoru v pásmu 4g,mobil nepřepíná mezi 4g a 3g eventuálně edge.

Dobře tak k čemu je VolTe když stále používáš data od svého operátora ev. roamingová data když jseš třeba v Indii. To můžu rovnou volat přes Vodafone anebo roamingového partnera v zahraničí. Nedává mi to smysl.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 14. April
    smysl je ten že nemusí z LTE přepínat na nižší síť přes kterou se uskutečňují všechny hovory.. tzn že sestavení hovoru je rychlejší a třeba když zrovna něco stahuje stále i za hovoru stahuje rychlostí LTE.. přes 2g 3g při hovoru se přenos zastavil..
    Poděkovat autorovi 0
  • Vidim , ze vubec nechapes smysl a co to je volte. S roamingem to nema nic spolecneho.

Precti si ten clanek.

Vyhoda je kvalita a rychlost spojeni. Ktomu zadne prepinani 4G-3G-2G.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: u O2 VoLTE pohoda. A někteří se alespoň dozvěděli, co to VoLTE je :smile:

Jinak přidal bych, že pro mě je největší výhodou skutečně okamžité spojení hovoru bez čekání (což ale souvisí s tím nepřepínáním na nižší síť).
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak fajn položku VoLTE v menu telefonu nemám, ve službách Vodafone je aktivována, Vodafone v seznamu podporovaných founu má uveden P30P, 4G VoLTE LTE tester potvrdil, že P30P VoLTE podporuje, takže když volám normálně tak volám jak? Automaticky je zvolen VoLTE mod?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to vyzkousej.
    Poděkovat autorovi 0
  • @vlad pokud se ti nezobrazuje v notifikační liště ikona VoLTE, tak jinak její funkci poznáš, že pokud telefonuješ, tak zůstává přítomna ikona LTE/4G a telefon nepřepíná na 3G/2G což dělá pokud nevoláš přes VoLTE
    Poděkovat autorovi 0
  • fajn.snek napsal(a):

@vlad pokud se ti nezobrazuje v notifikační liště ikona VoLTE, tak jinak její funkci poznáš, že pokud telefonuješ, tak zůstává přítomna ikona LTE/4G a telefon nepřepíná na 3G/2G což dělá pokud nevoláš přes VoLTE

Dík - tak ikona 4g+ v notifikační liště je tam pořád, nepřepíná se - čili běží to na VoLTE. Taky to mohl Vodafone usnadnit ať to jeden nemusí takhle lovit
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj tim padem jedes na volte.
    Poděkovat autorovi 1
  • Sice už vyřešeno, ale trochu by mohl pomoci Network Call Info (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=cs).
    V záložce RAW jsou tam položky "Voice NW" a "Data NW". Ty říkají jakou síť používají pro hovor a pro data. U VoLTE musí obě položky obsahovat LTE. Pokud Data NW hlásí LTE, ale Voice NW něco jiného (třeba EDGE), pak VoLTE není aktivní.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.