P30 - ikona otisku prstu se zobrazuje na nevyužitém telefonu sáma

Koupil jsem Huawei P30 před 3 dny a všiml si jednoho podezřelého chování, i když jsem docela daleko od telefonu (np. 1.5m) - na černé obrazovce by se sama zobrazovala ikona čtečku otisků prstů zabudovanou v displeji (náhodně každých 30-60 sekund). I když to není velký problém, zajímalo by mě, jestli se s tím někdo setkal? Stává se to bez ohledu na pouzdro telefonu (mám standardní, originální huawei sylikonove pouzdro 'car', ale testoval jsem ho i bez sylikonu). Také jsem zakázal rozpoznávání obličeje a všechny funkce s ním spojené bez jakéhokoliv efektu.
«13456789

Komentáře

• Mám ten samý problém a dále při zvednutí telefonu se mi otevře telefon do tapety s tím, abych otevřel telefon přejetím přes displej a přitom mám otevření telefonu přes čtečku otisků
    Poděkovat autorovi 0
  • OK, takže je to globální problém, který jsem hlásil na podporu Huawei.

Settings - Security & Privacy - Face Recognition - Unlock Device toggle on. vybrat: direct unlock
    a
    Settings - Security & Privacy - Fingerprint - Unlock Device toggle on. vybrat: direct unlock
    Poděkovat autorovi 0
  • Mihinek  
    upraveno 2. April
    To je trochu jinak, aspon u mě. Direct unlock funguje pouze v případě, že není žádný zařízení nebo prostor, kde má telefon povoleno zůstat odemceny. Např.auto,hodinky atd přes Bluetooth.. Pokud jsem mimo dosah povolených zařízení, funguje Direct unlock normálně. Pokud mám na ruce smart watch nebo sedím v autě, tak to nejde a musím přejet po display, aby se otevřel (ne odemknul).
    Poděkovat autorovi 1
  • Myslim, ze stojí za to oznámit tento scénář podpoře Huawei...
    Poděkovat autorovi 0
  • Spíš hledám ten problém?
    Že na AOD v určitém intervalu blikne čtečka?
    Poděkovat autorovi 0
  • S tou čtečkou bych řekl, že to může být každou změnou na display, otřesem apod. Mám ho v autě na držáku a tu a tam blikne, to může být otřesem za jízdy, kdy si mobil "myslí", že na něj saham a chci odemykat.. Změnou na display mám na mysli to, že se mění síla signálu nebo něco a pro něj to je "pohyb".. Jinak si to vysvětlit neumím a po pravdě je mi to celkem fuk
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky se to u mne objevuje. Ale pokud s tím není spojená nějaká další potíž a čtečka dělá, co má, nevěnoval bych tomu až tolik pozornosti. V noci si toho ale člověk samozřejmě všimá víc a působí to divně.
    Poděkovat autorovi 0
  • Když nechám telefon u stolu, jsem zmatený a myslím si, že je příchozí hovor nebo oznámení, než si uvědomím, že se jedná o špatně fungující ikonu otisku prstu... je to prostě nepříjemné
    Poděkovat autorovi 0
  • Mimochodem, čtečka se neukázuje samovolně na P30PRO...
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže pes bude zakopaný v tom samsungáckém displeji! :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Stále mohu ho vrátit do DATART a pak koupit P30PRO, ale již nenabízejí zdarma hodinky Huawei Watch GT ;) PRO je pro mě také trochu velky a předraženy
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. April
    Pro je velký pro hodně lidí, už je to opravdu kus telefonu. A navíc - měnit mobil jen kvůli tomuhle? (pokud tedy nemá jinou potíž)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, byla by to poslední možnost. Uvidíme, co podpora Huawei odpoví na mou otázku. Česká a globální podpora (zatím od nich žádná odpověď není).
    Poděkovat autorovi 0
  • No ja nevim ale me se nic takoveho na P30 nedeje pokud je telefon v klidu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě teda, pokud je v klidu a nesahám na něj, tak taky nic...
    Poděkovat autorovi 0
  • novik  
    upraveno 2. April
    @Benellim @Mihinek můžete zajistit, aby byl aktivován snímač otisků prstů? a počkejte až 1 minutu a sledujte obrazovku? tel. bez krytu.. a jaká je vaše barva P30? Diky
    Poděkovat autorovi 0
  • Aktivovan myslis jako zapnut a pouzivan? To je samozrejme. A nic se neobjevuje at koukam jak koukam. Zkousel sem ruzne situace (vypnout AoD, probuzeni zvednutim) a stejne nic. Barva Aurora ale nemyslim ze by tohle melo vliv.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Benelli díky za testování
    Poděkovat autorovi 0
  • To samé, mohl bych Ti natočit video, prostě, pokud telefon jen leží a nic se s ním nedělá, tak ani neblikne( ta ikona), jen se stěhuje čas a datum s baterií minutu po minutě..
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.