Bluetooth 5

Chtěl bych se zeptat když si pořídím sluchátka s Bluetooth 5 jestli se spojí s telefonem když má Bluetooth 4.2 Díky za radu

Komentáře

• Ano, novější bluetooth je vždy zpětně kompatibilní. Pouze nevyužiješ jeho nové přednosti.
    Poděkovat autorovi 1
  • vindis  
    upraveno 11. February
    Tak kromě klasiky - větší rychlost, dosah, stabilita, menší energetická náročnost. :)
    BT5 by měl poskytnout lepší parametry než BT4. Třeba u těch BT5 sluchátek by měla sluchátka zajistit spolu s mobilem s BT5 lepší stabilitu a kvalitu. Takto se jen BT5 sluchátka přepnou zpět na BT4, což znamená riziko menší stability.

Jinak co jsem četl, tak mezi dalšími jsou lepší zabezpečení, současné připojení více než jednoho BT zařízení (třeba dvě sluchátka na jeden mobil ;)). Lepší využití broadcastingu - vysílání bez párování. To se používá u majáků (beacon), které posílají datové informace (název místa, odkazy, pozice v obchoďáku atd). Z 31 bajtů u BT4 na 255 bajtů u BT5.
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 11. February
    @xBenny Tak se všemi, mimo v1,2,3 :wink:

Edit: To už se snad ani neprodává, mimo některé "highend" kusy z Alli...
    Poděkovat autorovi 0
  • @Marek_B já myslel ta vylepšení. BT jde nějak mimo mě. Používám jem jako hf v autě.

@vindis připojení více zařízení už umí BT hodně dávno si myslím. Vím že jsem používal hf do ucha tak minimálně před 5 lety a už to umělo pripojit dva telefony najednou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 11. February
    @xBenny Jo ták ... :smiley:

________

To ano, duální bluetooth už se dlouho používá, ale jestli vindis nemyslí, že můžou např. hrát současně 2 zařízení při jednom připojení (1 nosná). Toto také nemám nastudované.
    Poděkovat autorovi 0
  • jj. Jde o přehrávání na dvou zařízení současně. Tedy, že mobil může připojit dvě sluchátka současně a současně na ně posílat hudbu. Původně, tedy aktuálně, to fungovalo pouze tak, že mohl být aktivní pouze jeden pár. Připojení na více zařízení ve smyslu párování, to umí samozřejmě i ty současné. Jde ale o to, že aktivně může být použito pouze jedno zařízení. BT5 díky výkonu a přenosové kapacitě by měl zvládnout poslat data i na dvě zařízení současně. Jen jsem o tom četl.
    Což mi připomíná, zda takto nefunguji již ty bezdrátové špunty. Ale nevím, jak to u nich přesně funguje. Někde u těchto bezdrátovek píšou BT4.1. Navíc ne všechny mobily mají BT5. Tak nevím.
    Poděkovat autorovi 0
  • pokud se nepletu, tak ty sluchatka jsou 1 BT zarizeni a komunakaci mezi sebou si resi ve vlastni rezii
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj vetsinou to maji skuchatka tak , ze BT jde mezi mobilem a levym sluchatkem a ta to pak posila pravemu skuchatku. Proto prave u nekterych shitek za par ecek z allika y se stava , ze je hudba posunuta mezi levym a pravym sluchatkem.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.