Skvrna pod sklem

novotnj  
upraveno 11. January v Huawei P smart
Ahojte, nemáte někdo zkušenost s tím jak odstranit tzv. olejovou skvrnu pod tvrzeným sklem ? Bylo mi v práci zakoupeno sklo PURO a po nějakém čase se udělala jakoby olejová skvrna pod ní. Ze začátku to byl jen estetický problém u vypnutého telefonu. Teď to dělá velké problémy při používání. Samovolné zvětšování zobrazení, nejde se posunovat, nejde volit na displeji. Musím zhasnout obrazovku a pak znovu zapnout. Na nějakou dobu pokoj, cca max 5 min.
Zkoušel jsem ho odlepit a znovu nalepit. Půl dne skvrna nebyla a pak zase.

Máte někdo nějakou radu ?

tohle by mělo být ono
https://www.apolis.cz/total-tempered-glass-tvrzene-sklo-na-cely-displej-huawei-p-smart-p25413

Komentáře

 • Je to zpusobene tim, ze je sklo lepene pouze na okrajich displeje, neni lepene po celem displeji, sklo tedy ve stredu nedoleha, skvrny bud casem zmizi nebo ne, v praci skla lepime a je to kus od kusu, treba u Mate 10 Pro jsem u 3 skel skvrnu mel a nikdy nezmizela, tak jsem nevydrzel a nalepil folii, u P20 Pro se mi po nalepeni skla skvrna objevila a asi po 10 dnech zmizela a uz se 3 mesice neobjevila a sklo mam stale, u Novy 3 take sklo bez skvrny, u tatkoveho Mate 10 lite take skvrna byla a po cca 14 dnech zmizela...
  Poděkovat autorovi 0
 • Tak sklo vyměněno za obyčejné za pár kaček s Číny a je po problému.
  Poděkovat autorovi 0
 • @novotnj mnohdy to tak je že levné může být fajne, také jsem to zažil :smile:
  Poděkovat autorovi 0
 • No tak asi předčasná radost, už to začalo dělat včera znovu. Může to být vadným displejem ? Setkal se s tím někdo ?
  Poděkovat autorovi 0
 • Problém je v tom, že mezi displejem a sklem vzniká tenká vzduchová mezera; na ní se láme světlo stejně jako na tenké vrstvičce oleje u "duhové" olejové skvrny. Když se mezera zvětší, může to působit i ty problémy s dotykem.
  Rozhodně bych z toho neobviňoval vadný displej. Jako příčinu bych viděl ne zcela dobře přilepené sklo nebo postupné odchlipování skla díky nějakým mírným "ohybům" telefonu třeba při nošení v kapse. Také by mohl mít displej nějakou oleofobní vrstvu (proti ošmatlávání), která dokáže odpuzovat i to nalepené sklo.
  Poděkovat autorovi 1
 • Vadný displej to určitě není, chce to sklo které se lepí po celém displeji, na P Smart 2019 již takové dělají a je to fajn
  Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.