Pomoc s downgradem Mate 8 kvůli nízké výdrži baterie po aktualizaci

Prosím, potřebuji nutně pomoci krok za krokem s downgradem telefonu, který fungoval donedávna skvěle, než proběhl automatický upgrade systému. Verze je EMUI 5.0.2, verze systému Android 7.0. Denně ráno v 6h je přes noc je plně nabitý, avšak nyní již cca v 15.30 - 16h (než se dopravím z práce zpět mimo město domů), rapidně ubývá baterie až do nuly. Data spouštím jen místy, jinak Wifi, Viber hovor s dítětem, hovory minimálně.
Předem díky za trpělivost a informace k nápravě.

Komentáře

• Hard reset zkousen? Nebo min. wipe cache?
    Jake je cislo sestaveni v info o telefonu?
    Poděkovat autorovi 0
  • Dosud ne, to druhé rovněž nevím jak provést. NXT-L29C432B583.
    Poděkovat autorovi 0
  • Wipe cache - restartovat telefon a jakmile zhasne obrazovka, stisknete a drzte Volume + , nabehnete do Recovery. Tam kliknete na Wipe cache partitition, a pak na Reboot now. Nic se vam nevymaze. Udelejte to hned ted, a zitra to otestujete.
    Jeste neco - nevite nahodou, jake cislo FW jste tam mela pred B583 ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky za informace, zkusím to, prosím, je nutné nejprve zálohovat např. kontakty?
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

Nic se vam nevymaze

Poděkovat autorovi 0
  • Díky, provedeno. Během zítřka pošlu report :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Okay, ja poslu fakturu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Platba barterově, resp. v naturáliích
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže po plném nabiti ve 22h měla baterie v 5h ráno jen 79%. Dříve ubyla za noc cca 3%. Nyní po opětovném dobití a po hodině přenosu v tašce už 87%. Pomoc…
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. January
    Asi vam nezbyva nic jineho nez udelat obnoveni do tovarnich (s nutnosti zalohovat data) :neutral:
    Jeste muzete zkusit v aplikaci Spravce telefonu vymazat mezipamet a data, pak jit do nastaveni a nekde v rozsirenych nastavenich - zalohovani a obnoveni pouzijte Resetovat vsechna nastaveni , pote restartovat telefon (s tichou motlidbou :smile: ). Vrele doporucuji udelat screeny obrazovky, pac vam to zprehazi ikony ; a budete muset znovu nastavit zavirani aplikaci, ignorovat optimalizace baterie atp.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já občas kontroluji v nastavení baterie položku: "Zavřít aplikace po uzamčení obrazovky" a položku: "Aplikace náročné na baterii".
    Mám na mobilu asi 420 aplikací, všechny fungují a výdrž baterie je perfektní.
    Poděkovat autorovi 0
  • dakadam napsal(a):

Mám na mobilu asi 420 aplikací, všechny fungují a výdrž baterie je perfektní.

Pri tak malem poctu aplikaci je to normalni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Uvítám velmi pomoc zkušenějšího uživatele s Mate 8 (zřejmě downgrade) tak, aby mi telefon denně "nežral" neskutečně baterii, "neumíral" z 50% do nuly např. při krátkém použití dat u navigace v mapách a nebylo nutno najednou nabíjet ho až 3x denně.
    P. S.: Pivo platím na místě (Praha, Kladno) do zdárného vyřešení problému :-)
    Jinak to nedám, trápí mě to denodenně.
    Poděkovat autorovi 0
  • hoodshoods  
    upraveno 27. March
    A to tovarni obnoveni bylo vyzkouseno?Urcite bych vyzkousel drive nez ten downgrade.Jenom pozor,smaze se celej telefon,takze zaloha je nutnost.Jinak telefon se smaze i pri tom downgradu!
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky za rychlou reakci a informace. Nebylo. Vyzkouším to nějak se zálohou a dám vědět.
    Jinak nabídka stále trvá :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.