Jak se vám líbí výřez v displeji u modelu Huawei P smart 2019?

upraveno 3. January v Huawei P smart 2019
Huawei P smart 2019 je oficiálně v prodeji, těšit se můžete na výkonný procesor Kirin 710 nebo nejnovější verzi uživatelského rozhraní EMUI. Tuto diskuzi bych ale rád věnoval jiné novince a tou je kapkovitý výřez v displeji. Jak se vám toto řešení líbí? Mně se toto řešení líbí hodně, jeho fanouškem jsem už dlouhou dobu a mám radost, že se nyní objevilo u modelu Huawei P smart 2019 (doufám, že to není v letošním roce v našem portfoliu naposledy). Výřez je skutečně velmi malý, takže je kolem něj spousta prostoru pro důležité informace a notifikace. Možná namítnete, že telefon úplně bez výřezu by byl ještě lepší a sám jsem si to také myslel. Několik týdnů jsem testoval jeden telefon bez výřezu, design přední strany mi ale po delší době už zkrátka nepřišel moc zajímavý. Ne všechny současné trendy se mi líbí (třeba používání skla na zádech mobilních telefonů), výřezům v displeji ale fandím v téměř všech podobách.

image
image
«1

Komentáře

• Za mě osobně dobrý, líbí se mi tato cesta minimalizace výřezu. Nijak mi nevadí, nepřijde mi tam jako rušivý element. Zatím ho schovávat nebudu
    Poděkovat autorovi 1
  • Po zkušenostech s větším výřezem u p20 pro mě tento kapkovitý přijde hezčí a určitě jej taky neschovám
    Poděkovat autorovi 2
  • Kapka vypadá lépe než mega notch.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 3. January
    Já nemám schovaný výřez ani u Novy 3, natož abych schovala takového pidižvíka :) Líbí se mi to.
    Poděkovat autorovi 1
  • Za mě Teda čím menší výřez tím líp (nejlépe žádný)
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 3. January
    Telefón zatiaľ síce ešte nemám v rukách, ale taktiež mi výrez vôbec nevadí. Keď to Apple pred rokom (a čosi) priniesol, bol okolo toho neuveriteľný hype a všetci na to nadávali. Priznám sa, bol som medzi tými čo nadávali. Potom som ale kúpil P20 Pro a názor som zmenil. Extra miesto na displeji pre notifikácie je super vec -> viac miesta na hlavnej časti displeja.

Ak by som sa mal ale vyjadriť k výrezu v tvare kvapky na P Smart 2019, ktorý je rovnaký ako má Mate 20 (X), tak skôr sa mi viac páči niečo ako má OnePlus 6T, kde je ten výrez taký menej kolmý na stranách (postupné vytvarovanie/zvažovanie kvapky, nie kolmé). Viac mi to sedí ku krásne zaobleným rohom displeja, ako takto kolmo spustené zo stredu. Ale to je len môj subjektívny dizajnový názor, ktorý nehrá žiadnu rolu. Je to skrátka taká maličkosť :)

Ale aj tak stále preferujem uzučký klasický výrez na P20 Pro. Aj keď to už bude asi iba môj osobný vnem, skrátka moja srdcovka vo forme telefónu s tým, že nič iné už "nemôže byť lepšie" :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Keznikl  
    upraveno 3. January
    Osobně mám k výřezům v displeji velké výhrady, tedy k těm velkým jako je např. na M20PRO.
    Tady ta malá kapička mi nijak nevadí-nepřekáží. Pokud to nijak zásadně nebrání ve zobrazování potřebných informací nemám problém.
    Poděkovat autorovi 1
  • Místa na informace je určitě dostatek.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 3. January
    A to je, řekl bych, zvláště u pracovního nástroje, to hlavní. :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • me osobne se celkem libi , nebo spis ho nepovazuji za rusivy element ......
    Poděkovat autorovi 2
  • Takýto výrez je asi najlepšiou variantou, aj keď najlepšie by bol žiadny :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • Určitě je, už jen kvůli praktičnosti informační lišty. Ale všimněte si, kolik technických řešení to vyžadovalo! Reproduktor sluchátka, umístění diody...
    Poděkovat autorovi 1
  • Výřer mi nevadi, beru ho tak něják neutrálně. Ale oceňuju přejmenování ze "zářez" :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • S vyrezem jsem mela P20 Lite a nijak mi nevadil, ted mam zase telefon bez vyrezu a taky mi to nevadi :smiley: kazdopadne tenhle malicky vyrez je asi idealni reseni, pokud je zajem na to roztahnout display po cele plose telefonu... Leda by pak jeste cocka fotoaparatu byla zakompovana primo v display jako treba ctecka otisku prstu :smiley: selfie nefandim a nijak zvlast nepouzivam, ale obcas se to hodi :smile: osobne budu mit nejvetsi problem se cteckou na zadni strane telefonu...
    Poděkovat autorovi 1
  • Me se kapkovity vyrez moc libi, telefonu to slusi, zakaznikum se take libi a hned za prvni 2dny prodeje se hezky prodava, je na nem proste videt novy design, na vystavce se odlisuje od ostatnich :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak výřez je sice malý, ale určitě dobře vyřešený, hlavně notifikací se vejde více :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Ohledně výřezu, mám nastavené že ho chci mít neschovaný, ovšem když jdu na web, tak se mi výřez schová do černé lišty. U Novy 3 mi to tak nedělá. Máte to tak taky?
    Poděkovat autorovi 1
  • @Monulka18 Chrome aktualizováno?
    Pak nastavení, obrazovka, další nastavení zobrazení, výřez, vlastní a nastavit u chrome zobrazit výřez
    Poděkovat autorovi 1
  • @Monulka18 nemám to tak. Co používáš za prohlížeč? Já mám Chrome.
    Poděkovat autorovi 1
  • @kalimero77 @Keznikl - Tak jo, bylo to v aktualizaci Chromu. Díky :)
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.