Huawei P20 s oficiálním Androidem 9.0 Pie

upraveno 12. June v Huawei P20
Právě v těchto hodinách začínáme uvolňovat operační systém Android 9.0 Pie pro model Huawei P20. V tuto chvíli aktualizace dorazila oficiální cestou také na můj telefon, takže mám za sebou instalaci. Novinky podle očekávání kopírují modely Huawei P20 Pro a Huawei Mate 10 Pro, dovolím si tedy vypůjčit texty z daných diskuzí. Obrázky dodám za chvíli...

image

Jednou z pravděpodobně nejočekávanějších novinek je podpora gest a ta ve finální aktualizaci nechybí. Fungují skvěle, reakce telefonu jsou okamžité a animace velmi plynulé. Přesto se přiznám, že mi přijde škoda nevyužívat k ovládání čtečku otisků prstů pod displeje, sám tedy zůstanu u ní. Důležité ale je, že si každý může vybrat tento způsob ovládání, který mu bude vyhovovat nejvíce. Kromě gest můžete využít klasická softwarová tlačítka nebo třeba navigační tlačítko.

image

V nastavení baterie je nově možné aktivovat výkonný režim, doporučuji jej primárně při hraní her. Na stranu druhou ale dodávám, že jsem sám nikdy neměl pocit, že by mě Kirin 970 v kombinaci se 4 GB operační paměti nějak omezoval. Ale pokud jsou pro váš čísla důležitá a chcete zkusit například test Antutu Benchmark, pak rozhodně výkonný režim aktivujte.

image

Třetí novinkou je funkce Digitální zůstatek, která vám umožňuje přehledně sledovat množství času, které strávíte se svým mobilním telefonem. Sám tuto funkci téměř nevyužívám, ale své fanoušky si najde (a pokud například chcete sledovat dobu strávenou s telefonem u svých dětí, pak funkci oceníte). K dispozici jsou velmi přehledné statistiky, samozřejmě využití celkový čas rozdělený mezi jednotlivé aplikace.

image
«13456718

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.