Huawei Cloud přináší synchronizaci dat a snadné zálohování

Další Huawei aplikací, které vytvoříme samostatnou diskuzi, je Huawei Cloud. Proti předchozím dvěma aplikacím používám Cloud velmi málo, v podstatě zde mám pouze zapnutou synchronizaci kontaktů. K dispozici máte 5 GB prostoru zdarma a pokud byste si chtěli přikoupit další data, můžete tak snadno učinit přímo v samotné aplikaci (přece jenom 5 GB není pro kompletní sbírku fotografií a videa dostatečná hodnota pro každého). Osobně hodnotím pozitivně nastavené ceny, 25 korun měsíčně za dodatečný prostor pro vaše data mi přijde jako velmi rozumná cifra. Kromě kontaktů můžete synchronizovat také aplikace Galerie, Kalendář nebo Poznámky. Do Cloudu můžete provést také kompletní zálohu vašeho telefonu, v současnosti ale není možné vybrat pro zálohu jen některé položky, zálohuje se kompletní telefon (naštěstí to není jediná cesta jak zálohovat naše telefony, takže pokud si chcete zálohovat jen určitá data, nepředstavuje to komplikaci). Jaké jsou vaše zkušenosti s touto aplikací?

image
image
image
image

Komentáře

• Ahoj
    Funguje vám zálohování? Mám základní tarif 5gb, zálohy fotek mám vypnuté(na Google). Chtěl jsem udělat tovární nastavení a využít zálohy z cloudu, ale píše mi že nemám volné místo. Dělám něco špatně, nebo to chce zálohovat i celé aplikace? Myslel jsem že zálohuji nastavení, sms, rozložení obrazovky atd... Poslední zálohu mám cca z 10 měsíce...
    Postupně jsem vypl zálohu všeho až na SMS a stejně málo místa.

Setkal jste se s tím někdo?
    (Mobil H P20)
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud zálohujete na Cloud, tak se tam zálohuje vše, viz komentář v aplikaci.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Ladacz
    Vše raději přes HiSuite a PC.

Jak je psáno výše, záloha vezme celý telefon a pokud si neplatíš větší úložiště, nevejde se. Teoreticky by se dalo uvažovat o tom, že budou synchronizovány kontakty, kalendář apod., resp. to, co máš k synchronizaci zakliknuté a povolené v aplikaci Cloud.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ladacz  
    upraveno 8. January
    Aha. Tak to je potom služba k, no víte čemu... Potichu změnit předělat a pak vytahat z lidí penízky. 50gb bych ještě platil, ale 200, na to kašlu.... No a komentář v aplikaci není jasnej. Je to oblbovačka...
    Každopádně díky za info.
    Poděkovat autorovi 1
  • OT: chyby děláme, ale psát že komentář v aplikaci není jasnej... Je jasnej a pokud někdo nepozná rozdíl mezi zálohou a synchronizací, pak to ten komentář nezmění.
    Poděkovat autorovi 0
  • Poradí mi niekto ako si viem na Huawei Cloude skrz browser na PC zobraziť apku Notepad ? Potrebujem do nej dostať množstvo poznámok z iného zdroja aspoň teda formou copy/paste už keď import zrejme nebude možný. V M20P som si vytvoril poznámku a mám zapnutú synchronizáciu do Cloudu, avšak po prihlásení na PC vidím len ikonky Contacts, Gallery, Voice, Settings a Notepad ikonka chýba.
    Poděkovat autorovi 0
  • Medik7  
    upraveno 30. March
    Ahoj, jsem tu novy (prvni mobil od Huawei), takze se omlouvam, pokud se ptam na pro kazdeho znamou vec, existuje jina moznost se dostat k huawei cloud zaloze pres internet (obdoba icloud.com u Apple) nez pres cloud.huawei.com, tento odkaz se mi jiz druhy den nechce otevrit (zkouseno mj. z jineho PC s Windows, Apple, ruzne prohlizece, pres VPN..), dostanu hlasku, system je zaneprazdnen, pripadne 404 Error Sorry, Not Found. Pristup pro Asijske uzivatele nelze pouzit. Googloval jsem, zdali se jedna o globálnějsi problem, avsak nic takového jsem nezaregistroval. Delam neco spatne?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.