Huawei Mate 10 Pro s oficiálním Androidem 9.0 Pie

V druhé polovině prosince plánujeme uvolnit operační systém Android 9.0 Pie pro modely Huawei P20, Huawei P20 Pro a Huawei Mate 10 Pro. Do modelu Huawei Mate 10 Pro už jsem si finální update nainstaloval a v tomto tématu s vámi budu sdílet své dojmy a zkušenosti. Sami jej také můžete využít k pokládání otázek k této aktualizaci. Hned na úvod je třeba zdůraznit, že Android 9.0 Pie není revoluce, je to spíše evoluce, které je zaměřená na celkovou optimalizaci systému. Totéž platí také pro nejnovější verzi uživatelského rozhraní EMUI, ani tady nečekejte výrazné změny. Pojďme se ale podívat na několik zajímavých změn, které tato aktualizace přináší.

Z mého pohledu jsou u modelu Huawei Mate 10 Pro stěžejní součástí této aktualizace gesta. Ovládání pomocí gest je velmi návykové, můžete vypnout softwarová tlačítka a rázem máte k dispozici skutečně celou plochu displeje. Na stranu druhou je zde ale více cest, jak můžete Mate 10 Pro ovládat a záleží jen na vás, které variantě dáte přednost.

image
image

V nastavení baterie je nově možné aktivovat výkonný režim, doporučuji jej primárně při hraní her. Na stranu druhou ale dodávám, že jsem sám nikdy neměl pocit, že by mě Kirin 970 v kombinaci se 6 GB operační paměti nějak omezoval. Ale pokud jsou pro váš čísla důležitá a chcete zkusit například test Antutu Benchmark, pak rozhodně výkonný režim aktivujte. Telefon nadále nabízí velmi solidní výdrž na jedno nabití.

image

Třetí novinkou je funkce Digitální zůstatek, která vám umožňuje přehledně sledovat množství času, které strávíte se svým mobilním telefonem. Sám tuto funkci téměř nevyužívám, ale své fanoušky si najde (a pokud například chcete sledovat dobu strávenou s telefonem u svých dětí, pak funkci oceníte). K dispozici jsou velmi přehledné statistiky, samozřejmě využití celkový čas rozdělený mezi jednotlivé aplikace.

image

Huawei Mate 10 Pro jsem dlouhou dobu používal jako hlavní telefon, nyní už ale spoléhám na Mate 20 Pro. Chápu ale, že spousta lidí na Mate 10 Pro nadále spoléhá, tento telefon nadále nabízí spoustu výkonu, skvělou výdrž na jedno nabití a také atraktivní vzhled. Po aktualizaci na Android 9.0 Pie zde navíc najdeme gesta a to je pro mě jasně největší inovace u tohoto telefonu. Ovládání pomocí gest mi naprosto vyhovuje, navíc byla ponechána původní aplikace na SMS zprávy, to jistě udělá radost mnoha majitelům tohoto přístroje.

image
image
«13456783

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.