Huawei P20 Pro s oficiálním Androidem 9.0 Pie

upraveno 1. December 2018 v Huawei P20 Pro
V druhé polovině prosince plánujeme uvolnit operační systém Android 9.0 Pie pro modely Huawei P20, Huawei P20 Pro a Huawei Mate 10 Pro. Do modelu Huawei P20 Pro už jsem si finální update nainstaloval a v tomto tématu s vámi budu sdílet své dojmy a zkušenosti. Sami jej také můžete využít k pokládání otázek k této aktualizaci. Hned na úvod je třeba zdůraznit, že Android 9.0 Pie není revoluce, je to spíše evoluce, které je zaměřená na celkovou optimalizaci systému. Totéž platí také pro nejnovější verzi uživatelského rozhraní EMUI, ani tady nečekejte výrazné změny. Pojďme se ale podívat na několik zajímavých změn, které tato aktualizace přináší.

image

Jednou z pravděpodobně nejočekávanějších novinek je podpora gest a ta ve finální aktualizaci nechybí. Fungují skvěle, reakce telefonu jsou okamžité a animace velmi plynulé. Přesto se přiznám, že mi přijde škoda nevyužívat k ovládání čtečku otisků prstů pod displeje, sám tedy zůstanu u ní. Důležité ale je, že si každý může vybrat tento způsob ovládání, který mu bude vyhovovat nejvíce. Kromě gest můžete využít klasická softwarová tlačítka nebo třeba navigační tlačítko.

image
image

V nastavení baterie je nově možné aktivovat výkonný režim, doporučuji jej primárně při hraní her. Na stranu druhou ale dodávám, že jsem sám nikdy neměl pocit, že by mě Kirin 970 v kombinaci se 6 GB operační paměti nějak omezoval. Ale pokud jsou pro váš čísla důležitá a chcete zkusit například test Antutu Benchmark, pak rozhodně výkonný režim aktivujte. Telefon nadále nabízí velmi solidní výdrž na jedno nabití.

image

Třetí novinkou je funkce Digitální zůstatek, která vám umožňuje přehledně sledovat množství času, které strávíte se svým mobilním telefonem. Sám tuto funkci téměř nevyužívám, ale své fanoušky si najde (a pokud například chcete sledovat dobu strávenou s telefonem u svých dětí, pak funkci oceníte). K dispozici jsou velmi přehledné statistiky, samozřejmě využití celkový čas rozdělený mezi jednotlivé aplikace.

image

Celkově mám z aktualizace velmi dobrý pocit, dobré vlastnosti zůstaly zachovány, došlo navíc k opravě některých chyb. Na fóru jsem byl často dotazován na fungování 4D prediktivního zaostření a dle mých zkušeností už funkce funguje jak má (bez problémů telefon sleduje pohybující se bod). Noční fotografie (to byla druhá častá otázka) přidávám do druhého příspěvku, ideální ale bude o nich nadále diskutovat v již stávajícím tématu, aby nedocházelo ke zbytečné duplikaci příspěvků. Pokud budete mít k aktualizaci další otázky, rád vám odpovím.

image
image
«134567175

Komentáře

 • upraveno 1. December 2018
  Tři rychlé noční snímky z P20 Pro (první tři fotografie, které jsem o půlnoci pořídil, nevybíral jsem nejlepší ani nejhorší, zkrátka jsem pořídil tři záběry).

  image
  image
  image
  Poděkovat autorovi 6
 • Super, snad bude vše v pořádku.
  Poděkovat autorovi 0
 • Abych jen nechválil - na AOD displeji mám občas hodiny v 12ti hodinovém formátu (to se mi stávalo také s betaverzí). Na Mate 10 Pro jsem to měl stejné a opravilo se to samo, teď to tady mám špatně ale nevylučuji, že mám jen něco špatně nastaveno.
  Poděkovat autorovi 1
 • lublub  
  upraveno 1. December 2018
  super? fotky jsou stejně mizerné jako v 161.. takže tu se zázraky nekonají.. podívej se u poslední na římsu baráku, či na trávu pod lampou..

  jo málem jsem zapomněl že obě lampy právě vybuchly :smiley:
  Poděkovat autorovi 0
 • Mně se třeba ta první fotografie celkem líbí, ale nikdy jsem na fotografování moc nebyl, někdo jiný z toho určitě dostane více.
  Poděkovat autorovi 0
 • lublub  
  upraveno 1. December 2018
  ale jo když je dostatek světla ještě to jde, ale stejně už to není ono
  Poděkovat autorovi 0
 • Taky na fotografování moc nejsem a fotky jsou dobrý, 10 lidi bude fotit jednu a tu samou věc a fotka bude pokazdy jiná. Těším se na A9 ne jen kvůli foťáků.
  Poděkovat autorovi 0
 • Super konečně zajímal by mě co proč se najednou nelíbí fotky nočního režimu,je to jen haox dle mého jestli kuli světlu tak jako musí se uvědomit že tu fotku musí AI zesvetlit ale zesvetlit celou fotku ne jen část takže i lapy tudíž tam vznikne ta hnusná smouha u lapy či jiného světla,jestli už funguje 4d tak jak by měl tak paráda, jsem zvědav le škoda jen že není automat na ty úsporné režimy co b se zaoinalo po neake dosažení procent jako to má sony a stamina je to fajn i kdyz není to nutné a každéj si to zapne vypne sám díky josef
  Poděkovat autorovi 1
 • Upřímně - také u různých porovnávacích testů se málokdy všichni shodnout na tom, co je nejlepší a co nejhorší, prostě každý vnímá toto trochu jinak. Proto ani já netvrdím že jsou to nejlepší noční fotografie, co P20 Pro umí pořídit. Ale mě přijde ta kvalita solidní...
  Poděkovat autorovi 0
 • vindis  
  upraveno 1. December 2018
  @lub Skoro se mi zdá, že už jsi z toho tak zaslepený, že pro tebe nebude žádná noční fotka dobrá :) Když koukám na ty fotky, tak sice nejsou ideální, ale na poměry více než dobré. Jsou skoro identické s těmi před B152. Co je pro mě zásadní, jsou ostré. Takže A9 vrací noční fotky zase do hry.

  EDIT: Ještě prosím pochop, že Jozef ty fotky fotil tak nějak narychlo. Nedělal z toho ideální fotku. Proto se také může zdát, že ty fotky jsou "mizerné". Na soudy si raději počkáme, až bude více s A9 a více nočních fotek.
  Poděkovat autorovi 2
 • Tak jako u nočního režimu to je trochu složitější,ono by bylo super mít vedle sebe několik p20 pro a mít je ve stativu všechny narar a vyfotit stejnou věc ve dne a v noci samo že každéj mobil by měl jinou aktualizaci a podle toho by se to posoudil z každého 3 fotky ať už se to rosekne a nemusí se číst blbosti typu tak jsem dnes prodala p20 pro a šla k Samsung po aktualizaci mě zklamal foťák a jiné blbosti, a když už teda tak tlačit a tlačit na Huawei ve více lidech aby stim něco udělali ne deset lidí ale nejlépe stovky ale to p20 pro Nejsou Klíče vsak
  Poděkovat autorovi 0
 • lublub  
  upraveno 1. December 2018
  Jirkaskorpi napsal(a):

  Super konečně zajímal by mě co proč se najednou nelíbí fotky nočního režimu,je to jen haox dle mého jestli kuli světlu tak jako musí se uvědomit že tu fotku musí AI zesvetlit ale zesvetlit celou fotku ne jen část takže i lapy tudíž tam vznikne ta hnusná smouha u lapy či jiného světla,jestli už funguje 4d tak jak by měl tak paráda, jsem zvědav le škoda jen že není automat na ty úsporné režimy co b se zaoinalo po neake dosažení procent jako to má sony a stamina je to fajn i kdyz není to nutné a každéj si to zapne vypne sám díky josef

  pokud ty nevidíš rozdíly ve zhoršení pak je zbytečné ti cokoliv vysvětlovat.. jen prosím netvrď že je to hoax.. já a mnoho jiných ty rozdíly a zhoršení vidíme! neurážej nás ze šíření hoaxů.. dík..
  .. a oba dva pánové myslím že pokud nejste zaslepeni vy, tak Lada.c vám dal dostatečné důkazy jak p20p fotí v noci, ovšem s fw 128.. můžete porovnat zde..
  https://huafan.cz/discussion/6925/nocni-fotky/p6
  jinak zbytečná debata..
  Poděkovat autorovi 0
 • Ahoj, jsem zde nový a chtěl bych se zeptat, zda už AOD ukazuje notifikace třeba z masangeru apod. Dík.
  Poděkovat autorovi 0
 • A co AOD? Stále je stejné a nebo už to aspoň ukazuje notifikace?
  Poděkovat autorovi 0
 • No neviem za mna asi down na v128 tie foto co tu daval @Lada.c boli asi naj, pripadne potom si to mozem dat na devinku ked tak ked mi ponukne instalaciu
  Poděkovat autorovi 0
 • Mohu se zeptat na kvalitu "stabilizaci" videa? Stále jak tak otřesná, nebo došlo ke zlepšení.
  * Když jsem ten tel. kupoval a srovnal výstup s mým starým SGS6, tak jsem neveřil co hrozného z P20pro leze.
  Poděkovat autorovi 0
 • Pikvik napsal(a):

  A co AOD? Stále je stejné a nebo už to aspoň ukazuje notifikace?

  AOD je stejné, notifikace z aplikací třetích stran neukazuje. Pokud by tomu bylo jinak, bylo by to v prvním příspěvku uvedeno.
  Poděkovat autorovi 1
 • Možno sklíčko foťáku je zababrane alebo madtne a preto to spravilo :neutral: inak netusim preco to robi
  Poděkovat autorovi 0
 • @Jozef_HuaFan po 1001 se ptám na zesiluji se vyzvánění a následně nevracení se hlasitosti na původní hodnotu. Na betě jsem se ptal několikrát a bez odpovědi. Můžeš prosím tě vyzkoušet?
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.