MediaPad M5 - Problém s DRM ochranou

V nedávnej dobe som zakúpil Huawei Mate 10 pro a tento týždeň zase Huawei MediaPad M5 10.8 Wi-Fi 64GB. Obidve zariadenia majú Android aj EMUI verziu 8. Na obidvoch zariadeniach som si nainštaloval aplikáciu Magio Go - televízia cez internet od slovenského Telekomu.
Na Mate 10 pro táto aplikácia funguje bez problémov (taktiež mi funguje Magio Go aj na staršom tablete MediaPad M3 lite). Ale na novom tablete MediaPad M5 ide len prvých 8 programov, ktoré telekom poskytuje bez DRM ochrany. Všetky ostatné programy, ktoré sú chránené DRM ochranou už nefungujú, po ich zvolení sa nenačítajú.
S Mate 10 pro som skúšal MirrorShare. Spustil som aplikáciu Magio Go a prvých 8 programov mi to do TV pustilo, ale ten zvyšok opäť nie. Spomínam to preto, že presne takto sa mi de facto správa aj nový tablet, len s tým rozdielom, že mi nechce spustiť tie programy s ochranou ani na vlastnej obrazovke/displeji. Skúsil som pripojiť cez MirrorShare aj tablet a tiež mi programy bez ochrany na obrazovku TV pustilo, zvyšok samozrejme nie.
Samozrejme, že tablet je kupovaný origo z Alzy, žiaden zásah som do systému nerobil. Komunikoval som s telekomom, stálo to dosť nervov, kým som sa konečne dopracoval ku normálnym technikom a nie len ku "odpudzovačom reklamácií", ktorí ani nevedia ako sa viažu šnúrky na topánkach... Technici telekomu ma nasmerovali práve tým smerom, že problém by mohol byť s tým, že tablet nedokáže spracovať "DRM" ochranu, aspoň oni to tak prezentovali. Podotýkam, že vlastním dve zariadenia s Android a EMUI 8, pričom pri jednom mi aplikácia funguje (MATE 10 pro) bez problémov a pri druhom nedokáže spustiť tv programy (MediaPad M5), ktoré majú v aplikácii priradenú ochranu. Nenašiel som na fóre podobnú tému,tak sa touto formou pýtam, že či sa už niekto s podobným problémom stretol, resp. čo by ste vedeli poradiť.

Komentáře

• Je to ešte menej účinné, ako v Telecome. Poslal som do Huawei reklamáciu na ich aplikáciu zo systémovej nadstavby Poznámky (HwNotePad.apk), že mi pri pokuse spraviť share odkazu na webstránku ukázal dosť nezmyselnú správu Nepodporovaný formát obrázka
    Vyberte iný obrázok

Prišla mi akože odpoveď od podobného "odpudzovača" :

Dobrý deň,
    Napíšte mi prosím krok za krokom ako sa snažíte zdieľať.
    Ďakujem.

Pre mňa ozaj hlboké sklamanie.

Poděkovat autorovi 0
  • Tak záleží jak byla chyba v protokolu popsána. Když jsem ještě pracoval u O2, tak jsem občas s popisem některých chyb také bojoval. A upřímně tady na fóru také občas nepochopím napoprvé, jak vlastně dotaz zní.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj. Podařilo se ti nějak vyřešit problém s přehráváním některých programu v apce magio go? Mám stejný problém s apkou Digigo na Mediapad M5 10.8.Jelikoz je Digi i Magio taky Slovak Telekom, tak bude problém stejný. Programy na Digigo jdou na Mate20 Pro přehrát v pořádku, ale na tabletu jenom černá obrazovka. Obe dvě zařízení mají A9 a Emui9. Magio jsem nezkoušel, jak popisuješ, že nefungují pouze některé programy.Na Digo jsou jenom sportovní kanály, takže tam nejde žádný. Jiné TV (Skylink, HorizonGo, O2tv, Digi2go) fungují na obou zařízeních OK. Tohle bude možná otázka i na Jozefa a Huawei.
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Poprosím Rewoluce, jestli by nereagoval na dotaz Petrkokr
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.