Huawei Mate 10 Pro - Mate 10, Co získáme, nebo naopak ztratíme aktualizací na A9, EMUI 9?

Zdravím všechny, jelikož přibývá majitelů mobilů, kteří už mají A8 i A9 a EMUI 9 k dispozici, rád bych se zde dočetl, asi nejen já, srovnání hlavně M10P s M20P, jakožto nejvyšší třídou v mobilech. Každý kdo ví víc, může doplnit. Tak co teda získám aktualizací? A nepište prosím.., že nazelenalý displej!! to by mě piclo!
«1

Komentáře

 • upraveno 8. November 2018
  Na A9 ztratíme apku na SMS od Hua a dostaneme takříkajíc "poloapku" od Googlu, případně nutnost instalace nějaké ze store :cry:
  Poděkovat autorovi 0
 • MaggicMaggic  
  upraveno 8. November 2018
  Tak to je škoda s tím SMS, i když ta na Mate 10 neořezává diakritiku jako na Pro. Default od Hua je a byla spolehlivá, nechápu tento krok zpět. Mě láká na A9 EMUI 9 snad jen avizované "vylepšení" foťáku+fotoaplikace, jinak bych raději zůstal na celkem odladěné A8. Dále nevím, jestli bude možná a snadná cesta zpět na A8.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 8. November 2018
  Osobně jsem zvědavej na nové možnosti ovládání telefonu. Zatím mě maximálně vyhovuje plovoucí tlačítko, ale potřeboval bych funkci na jeho stabilní ukotvení na místě - stále jej prsty stěhuji jinam a nebaví mě pořád hledat to "správné místečko" :blush:

  ED: myslím, že na FF je verze sofwaru pro návrat na A8. Ale jak to bude s funkčností, těžko říct.
  Poděkovat autorovi 1
 • Co vás čeká? Lehce poupravená nabídka nastavení, mě vyhovuje lépe. Ovládání gesty, těžce návykové a funkční. Foťák nevím, starou verzi jsem měl naposled na P10. Mě osobně opět nová vyhovuje víc. Oproti různým emui 8. 1,8.2 jdou opět komplet nastavit zvuky na jednotlivé app. Tlačítka na boku jsou defaultně na hlasitost médií. To jen pár rychlých rozdílů třeba oproti A8 s Emui 8,2 na Nova 3... Zatím se mi třeba nekončila žádná aplikace na pozadí. Nevím zda za to může Emui 9 nebo nový chipset..
  Poděkovat autorovi 0
 • MaggicMaggic  
  upraveno 8. November 2018
  No to by mě fakt zajímalo, jak funguje na A9, nebo spíše na EMUI 9 ukončování Aplikací a jak se nastavuje(jestli stejné jako na Mate10P- EMUI 8), protože jich mám na ukončování bez pár, skoro všechny. A to má být na A9 podstatně prodloužena výdrž, jestli se nepletu.
  Poděkovat autorovi 0
 • @kalimero77 Plně souhlasím. Gesta jsou pecka a nepoužívám už nic jiného. Kromě změny vzhledu přibylo v appce fotoaparátu i hodně nových funkcí a vylepšení (960fps, nové AI módy, objektiv AR, HiVision....). Z mého pohledu vše funguje spolehlivě, rychlost spouštění aplikací je také lepší a baterka cca stejná. Aktualizace je určitě posun a za mě ji doporučuji na 100%.
  Poděkovat autorovi 0
 • @Maggic které se třeba ukončuji? Zkusím
  Poděkovat autorovi 0
 • @kalimero77 Tak můžeš zkusit "na ukončování" většinu aplikací, samozřejmě, krom socialistických sítí, kalendáře, email klienta, managera LED, pak kdo co uzná za vhodné, různé synchro s hodinkami apod. Já třeba jedu přes Operu a tu taky ukončuji.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 9. November 2018
  Co by mě zajímalo (resp. doufám že bude přidáno), zda v E9 (potažmo A9) bude taková ta malá lupa, pokud posunuji kurzor v textu. Kolikrát si nevidím pod prsty a vím prd, kam to tahám :blush:
  Poděkovat autorovi 0
 • Myslíš tohle, že?
  Screenshot_20181109_093632_com.android.chrome.jpg
  1080 x 2160 - 322K
  Poděkovat autorovi 2
 • @Dniel Asi ano, něco tak podobného. Docela fajne to má kolega na iPhone.

  @kalimero77 Díky.

  Na oba pány: podporuje pouze klávesnice Google, nebo i jiná?

  Ono to asi bude zřejmě záležet spíš na tom, jakou klávesnici kdo používá, že? Už od "pravěku" používám SwifKey a zatím tam bohužel nic podbného v nastavení není a nepřibylo.
  Poděkovat autorovi 0
 • Taky používám SwiftKey. Co jsem si všiml, funguje to napříč systémem
  Poděkovat autorovi 1
 • Též jsem zvyklý na Swift a vyhovuje mě nejvíc. Jen je škoda, že od A6 blokli kvalitní motivy a povolí je až po registraci. Dobrá je také možnost si svůj motiv vyrobit, což jsem využil.
  Poděkovat autorovi 0
 • SwiftKey a funguje i lupa :wink:
  Poděkovat autorovi 1
 • dotaz:) bude třeba po instalaci A9 dělat hard reset, nebo jak to bude s instalací?
  Poděkovat autorovi 0
 • Ja si myslim, ze treba to neni, ale doporucila bych to :smiley: nemuselo by vsechno fungovat...
  Poděkovat autorovi 0
 • Nedělal jsem, ani wipe cache nebylo třeba. Jen pár apek zlobilo a těm stačilo vymazat data (třeba foťák nezobrazoval žádné ovládání). Nefunguje nahrávání hovorů, ale CallRecorder jakž takž funguje, když nahrává přes mikrofon. Slabě, ale použitelně.
  Poděkovat autorovi 0
 • Pro přechodu na jinou verzi androidu je faktory reset na uvážení uživatele. Ovšem kdo neudělá tak až si tu pak nestezuje, že na devitce mu nejde to a ono a na osmicce to šlo.
  Vetsinou je chyba pouze a jen v tom, že se vykašlal na tovární nastavení.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 27. December 2018
  Dostal jsem aktualizaci a koukám na změny u ovládání fotoaparátu. To předchozí mi tedy přišlo intuitivnější. Mimochodem zkoušeli jste někdo hivision? K čemu to potřebuje oprávnění uskutečnit hovory a k čemu to vůbec je? To je ta krávovinka, která ukazuje u jídla kalorie, nebo to umí ještě něco? U toho vynuceného zjištění polohy skřípu zubami, ale ještě to tak nějak chápu, že je to asi kvůli vyšší přesnosti a snáze to třeba rozeznalo Pražský hrad. Ale proč to potřebuje oprávnění telefonovat?

  BTW: nemůžu v nastavení nahrávání videa najít možnost zapnutí nebo vypnutí elektronické stabilizace u honor v 10. Předtím to tam bylo. Hledám špatně, nebo jsme o tuto možnost prozatím přišli?
  Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.