Huawei P8 GRA-L09C432B521 - vyřešeno - aktuálně NEEXISTUJE - chyba podpory ...

P09  
upraveno 25. October 2018 v Huawei P8
Dle podpory Huawei bychom měli mít na P8 aktualizaci GRA-L09C432B521. Dostal jste ji někdo? jediný způsob je již OTA ... ta ovšem Huawei silně nefunguje a většina zařízení dostala jako poslední B321 (v roce 2016, žalostné ... i s ohledem na to, kolik bezpečnostních aktualizací od té doby vyšlo) ... pokud bude někomu z Vás nabídnuta, nemůžete místo restartu po stažení daný soubor v telefonu vzít a nasdílet pro nešťastníky, kterým se aktualizace jaksi nenabídne?

btw: Jediný důvod, proč údajně není již aktualizace běžně i ke stažení je ten, že po krádeži umožňuje aktualizace přehrát firmware a zařízení prodat či používat bez rizika dohledání :D tak to mě skutečně pobavili, hlavně že je stále dostupná B321 (na webu Huawei). Tedy kvůli údajné bezpečnosti neumožní již aktualizace běžně stáhnout, ale zároveň ji neumí správně rozšířit pomocí OTA ... takže jsme nebo nejsme v bezpečí? :)

Komentáře

• P09  
    upraveno 25. October 2018
    Teď je otázka, zda skutečně B521 pro P8 existuje a je venku, nebo je to jen další přešlap podpory Huawei (nikde o tom není zmínka) ... včera se mi podařilo dostat na B520 - viz https://www.huafan.cz/discussion/5488/huawei-aktualizacia-gra-l09c432b520#Comment_137131 ...
    Poděkovat autorovi 0
  • Situaci prověřím, faktem je, že ani já jsem o verze B521 pro Huawei P8 nikdy neslyšel, už nějakou dobu ale tento telefon nemám, tak mi něco mohlo uniknout. To že by většina telefonů ale zůstala na B321 je nesmysl, realita je jiná a nemám rád, když někdo má takto silné řeči, pro které nemá žádný argument.
    Poděkovat autorovi 0
  • V mém okolí jsou 3 P8. Všechny uvízly na B321 bez nabídky další aktualizace. Neříkám, že se to stalo všem v ČR, ale v mém okolí ano :) Až po včerejším ručním dohledání B398 a ruční aktualizaci pokračovala P8 na B520 přes OTA. Telefon jsem zkoušel aktualizovat se dvěma různými SIM, bez SIM, po factory reset, po wipe cache, přes aktualizační program, přes HiCare atd. atd. Všechny 3 oficiální česká distribuce ... takže toto je můj argument :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, tedy máte kolem sebe tři telefony kde to tak je, nic více, nic méně.
    Poděkovat autorovi 0
  • P09  
    3 ze 3? Smutná statistika ... ale ano, je to jen velmi malý vzorek :) budu Vám věřit, že globálně jsou to jedny z mála telefonů v ČR, co uvízly na B321, ale upřímně mi to přijde jako až moc velká náhoda ...

Jinak P8 používám jako druhý pracovní telefon pár dnů poté, co jsem manželce koupil P20 ... manželka aktualizace moc neřeší, telefon běžel jak má, takže jí to nijak zásadně nevadilo. Já mám v telefonu ale dost citlivých informací i klientů aj. a bezpečnostní aktualizace jsou pro mě důležité ... takže téměř nemožnost aktualizace je nepříjemná ... naštěstí jsem dohledal B398 viz výše ... jinak je update.hicloud řádně promazán :( ...

Jinak prošel jsem si P7, P8, P20 a s telefony jsem byl vždy vesměs nadmíru spokojený.

U P7 odešla velmi brzy baterka, ale ještě v rámci záruky vyměněno. P7 už se i dost sekala i u běžného používání telefonu, více aplikací naráz byl už častý problém (i po factory reset aj. - možná už obecné zpomalení paměti atd.), ale jinak slušný telefon na tu dobu. Nebylo moc aktualizací, nebo se opět šířily zvláštně (občas se tomu muselo pomoct i ručně) ...

P8 vesměs bezproblémový telefon, ale ne/aktualizace viz výše ... tedy opět problém podpory zařízení, nikoliv samotného hardware ...

Jediné, s čím za mě Huawei dlouhodobě bojuje jsou právě aktualizace a jejich 100% šíření + obecně podpora ... telefony, které byly zakoupeny v oficiální distribuci a aktualizovány vždy jen oficiální cestou přes OTA by se měly skutečně aktualizovat na poslední verzi ... nyní i smazání veškerých aktualizací ze stránek podpory, ze samotného úložiště firmwarů aj. je nakonec slepá ulička - jak telefon vůbec donutit aktualizovat? ... uvidíme, jak dlouho vydrží Huawei nadšení a pravidelnost aktualizací u P20 :) s tím jsem já i manželka opět nadmíru spokojen (co se samotného zařízení týče a doposud i co se týče aktualizací - ještě aby ne, u pár měsíců starého kousku), uvidíme, co dlouhodobější podpora ...
    Poděkovat autorovi 0
  • P09  
    Jo, vlastně u P8 jednu výtku k hardware mám ... ale už jsem se s tím naučil žít ... křivé sklo ... levý horní roh ... téměř nemožné mít dlouhodobě jedno tvrzené sklo jako ochranu ... kvůli odchlípnutí je nutnější častější výměna ... ale u ochranných skel za pár korun s tím dokáži žít ... ač je až šílené, že toto prošlo vývojem a výstupní kontrolou ... na internetu si na to stěžuje/stěžovalo spousta lidí ... takže to určitě náhoda také není ...

Nechci být ale už více off topic v tomto tématu. Píši to jen aby bylo jasné, že nešpiním Huawei atd., jsem spokojený zákazník co se týče hardware, ale tak trochu rozladěný z úrovně podpory ... myslím, že je to u Huawei velmi časté, ale nejsem úplně běžný zákazník a dokáži s tím žít/poradit si sám ...

Předem děkuji za ověření existence B521 ...
    Poděkovat autorovi 0
  • Poslední aktualizace je B520, omlouvám se za chybnou informaci, podobnou chybu uděláme maximálně jednou za pár let :smile:

Pokud aktualizaci nenabízelo aktualizační centrum, je vhodné ještě vyzkoušet HiSuite. Pokud to nejde ani pak, znovu kontaktovat podporu a dodat screenshoty s informacemi o IMEI a verzi firmware v telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • P09  
    Ano, HiSuite jsem zkoušel také ... a podporu jsem kontaktoval ... dle IMEI atd. mi potvrdili dostupnost B520 (mimochodem i B521 ...) ... telefon však mlčel, dokud jsem nedohledal a ručně nevnutil B398. Jediná nabízená možnost je servisní středisko - tedy zaplatit za to, že mi do telefonu nahrají firmware, který by telefon měl dostat automaticky OTA (či HiSuite či jiným kanálem), nebo který by měl být běžně ke stažení, abych si dané mohl udělat sám ... všechny cesty se zdály zablokované, zachránil mě jediný dohledaný nesmazaný firmware na update.hicloude.com (dohledal jsem sám, podpora mi odmítla jakýkoliv firmware nechat odkudkoliv stáhnout s tím, že je to nebezpečné :D nechat na webu starý B321 ale nebezpečné není ...) ... uff, drsná podpora ... :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Podpora to s vámi komunikovala správně, odkazy na ruční instalaci firmware neposkytujeme, výjimkou jsou vybrané starší telefony, kde ale mělo toto jiný důvod. Jelikož jsme na firmware B321 svého času odkazovali a tyto odkazy jsou nadále funkční, tak jsme jej samozřejmě neodstraňovali. Firmware B321 na našem webu je prověřený a vyzkoušený.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, ale na něm daný telefon uvízl a já ho chtěl dostat na poslední dostupnou bezpečnostní aktualizaci - tedy B520 ... viz výše, příběh už znáte ... každopádně děkuji za ověření nesmyslu B521 :)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.