Huawei Mate 20 Pro oficiálně představen - revoluce přichází

upraveno 16. October 2018 v Huawei Mate 20 Pro
Právě dnes společnost Huawei v Londýně oficiálně představila model Huawei Mate 20 Pro, který se stává nejlepším a nejvybavenějším telefonem v našem portfoliu. Některé informace kolovaly na internetu už delší dobu, až nyní se s vámi ale můžeme podělit o podrobné specifikace. A já hned na úvod prozradím, že všechny ty zvěsti o skvělém přístroji byly pravdivé... Telefon se v ruce skvěle drží. Jeho rozměry jsou 158 x 72 x 8,6 milimetru, hmotnost je 189 gramů. Telefon u nás bude k dispozici ve třech barevných variantách, kromě černé a modré verze nechybí ani oblíbený Twilight. Kontrukce je velmi precizní, potěší certifikace IP68.

Přední straně dominuje rozměrný OLED displej s úhlopříčkou 6,39 palce, který nabízí rozlišení 3120 x 1440 pixelů. Těšit se můžete na skvělé podání barev a výborné pozorovací úhly, je radost telefon používat. Displej je zahnutý, což vypadá velmi stylově a osobně mi toto řešení výrazně zpříjemňuje ovládání telefonu pomocí gest. V modelu Huawei Mate 20 Pro se totiž už z výroby nachází operační systém Android 9.0 Pie společně s nejnovější verzí uživatelského rozhraní EMUI, gesta zde fungují fantasticky. Pokud se ale budete chtít spolehnout na klasická softwarová tlačítka případně navigační tlačítko, samozřejmě můžete. Systém je rychlý, spolehlivý a velmi stabilní. Vzhledem k 6 GB operační paměti to ale není překvapení (v Asii dokonce můžete telefon pořídit s 8 GB operační paměti). Displej ale v sobě ukrývá ještě čtečku otisků prstů. Prst je třeba položit na konkrétní místo, chvíli si tedy budete na toto zvykat, nicméně když vezmete telefon do rukou, tak se vám zobrazí místo, kam prst položit.

image
Na zadní straně se nachází trojitý fotoaparát, který jsme opět vyvíjeli ve spolupráci se společností Leica. Jednotlivé čočky na zadní straně mají rozlišení 40, 20 a 8 megapixelů, výsledkem jsou fotografie, které patří na naprostý vrchol. Navíc se mi líbí také nové uspořádání fotoaparátu, tady musím designéry společnosti Huawei pochválit. Elegantní a maximálně funkční řešení. Novinkou je 4D prediktivní zaostření, které vám pomůže zachytit kvalitnější fotografie pohybujících se objektů. S modelem Huawei Mate 20 Pro můžete samozřejmě také nahrávat videa, která mohou mít až 4K rozlišení. Osobně ale preferuji FullHD video se 60ti snímky za vteřinu. Fotografie a videa můžete ukládat do interního úložiště s kapacitou 128 GB, k dispozici je tedy spousta prostoru. Paměť můžete navíc rozšířit pomocí speciálních paměťových karet (nejedná se o standardní microSD karty).

image
Baterie má kapacitu 4200 mAh, těšit se tedy můžete na velmi dobrou výdrž. Proti předchozím telefonům ještě došlo k mírnému navýšení a myslím si, že v tomto směru bude telefon patřit k naprosté špičce. Na hodnocení je ale ještě brzy, telefon teprve nyní začínám používat. Spoustu lidí ale jistě potěší podpora bezdrátového nabíjení, nadále ale platí, že pomocí kabelu doplníte energii rychleji. Proti konkurenci ale nabízíme jednu funkci navíc... Huawei Mate 20 Pro se umí bezdrátově nabíjet, stejně tak ale pomocí vašeho telefonu můžete bezdrátově doplnit energii například dalšímu telefonu (který třeba nemá tak skvělou výdrž jako náš Huawei Mate 20 Pro). Příjemná drobnost, která se ale v některých situacích může hodit.

O pohon se postará procesor Kirin 980, který katapultuje Huawei Mate 20 Pro na naprostá vrchol. V oblasti vývoje procesorů jsme v posledních letech ušli obrovský kus cesty, výsledkem našich snah je právě Kirin 980. Tomu se podrobně věnuji v samostatném tématu, Huawei Mate 20 Pro nicméně patří k nejvýkonnějším telefonům na trhu, navíc to není na úkor výdrže na jedno nabití. Vždycky můžeme být ještě lepší, každopádně v tuto chvíli se rozhodně nemáme za co stydět. Naopak, nyní už konkurence bude dohánět nás. Kirin 980 je velmi silný v oblasti umělé inteligence, v kombinaci s operačním systémem Android 9.0 Pie funguje skvěle. Nechybí Bluetooth 5.0, potěší například přítomnost navigačního systému Galileo.

image
image
Huawei Mate 20 Pro se stává jedním z nejlepších a nejvybavenějších telefonů na současném trhu (a záměrně to píšu takto, protože každý z nás má trochu jiné požadavky a podle mého neexistuje jeden univerzálně nejlepší telefon). Ale pro mě osobně to je naprostá špička, která hezky demontruje pokrok, kterého se společnosti Huawei podařilo dosáhnout v posledních letech. Vylepšili jsme úplně všechno a do telefonu se nám podařilo integrovat maximum ze současných technologií. Možná máte pocit, že celý můj příspěvek se nese v superlativech, Huawei Mate 20 Pro si je ale zaslouží. Toto je skvělý stroj, který bude konkurence překonávat jen s velkými problémy...

image
image
image
image
image
image
«13456770

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.