Android Q - novinky/spekulace/náměty

Společnost Google před několika týdny oficiálně představila operační systém Android 9.0 Pie a na internet pomalu začínají pronikat první informace o budoucím operačním systému Android Q. Toto téma můžete použít pro sdílení veškerých informací/názorů/postřehů/námětů které se týkají budoucího Androidu. Můžete psát svá očekávání od samotného systému, můžete také zkusit odhadnout jeho budoucí název. A klidně můžete spekulovat o seznamu telefonů, které jej obdrží (budoucí majitelé modelů Mate 20 a Mate 20 Pro mohou být v tomto směru v klidu).

image
Štítky:

Komentáře

 • Android Q je teda riadne ďaleko, ale aby sa s ním počítalo iba na radu Mate 20 a nie aj na P20, tak to by bolo dosť blbé.
  Poděkovat autorovi 0
 • Tak musíš brát v potaz, že P20 byla vydána v dubnu a z řady Mate 20 byla zatím v září vydána jen verze Lite.
  Poděkovat autorovi 0
 • Vlajkové lodě do teď nemají ani péčko a už se tady bude spekulovat nad tím kdo dostane další update.....docela smutné. Už jen z toho důvodu, že v prvním příspěvku chybí aktuální vlajkové lodě jako jsou P20 a P20 Pro. To ve mě, jako v zákazníkovi, moc důvěry nevzbuzuje......
  Poděkovat autorovi 0
 • Doteď nemají? To píšeš jako kdyby tady Android Pie byl ve finální verzi už půl roku. Ty zmíněné aktuální vlajkové lodě budou v době vydání finální verze Androidu Q už opět rok a půl staré, tudíž stále špičkové, ale už ne nejlepší...
  Poděkovat autorovi 3
 • Jediné telefony jenž mají z tech současných na 100% jistý upgrade na Android Q + ještě následnou verzi R nejsou ze stáje Huawei :)
  Tříletou podporu pro své telefony má od loňska snad jen Google.
  Poděkovat autorovi 1
 • Tak majitelé Huawei budou rádi za jednu velkou aktualizaci a zbytek budou zpozděné bezpečnostní záplaty.

  Dalším výrobcem po Googlu bude dozajista Nokia, však už některé modely aktualizuje na Péčko.

  Ono kdo chce aktuální systém i po delší době, musí se vyhnout takovým značkám jako je právě Huawei, LG, Samsung a brát zařízení s čistým nebo skoro čistým Androidem jako jsou společnosti Google, Sony, "Oneplus" nebo Nokia.

  A nebo kdo chce mít jistotu na cca 6 let, koupí si Apple.
  Poděkovat autorovi 0
 • Radši pojedu na starším funkčním EMUI, než na aktuálním čistém Androidu. O jabku už vůbec nemluvím...
  Poděkovat autorovi 4
 • Nevím co stále máte proti čistému androidu.
  Ono dokud člověk "nepricichne" tak nemá tušení jak voní :smiley: Z mého pohledu má jednu hodně podstatnou výhodu. Funguje na něm absolutně všechno. Což je z pohledu uživatele snad nejpodstatnější věc, kterou může od svého telefonu chtít. K čemu mi je hezká nadstavba, když ve finále krásu vyvažuje třeba nefunkčnosti?
  Poděkovat autorovi 3
 • Ja chválu na EMUI čítam v podstate len na tomto fóre, inde väčšinou kritiku (netýka sa EMUI 9, Mate 20 sa tuším ešte nepredáva a inde je beta). U mňa sa po počiatočnom nadšení prihlásila realita a EMUI už beriem ako negatívnu vlastnosť telefónu. Ak by bol Mate 20 Pro v programe Android One, tak je veľmi pravdepodobné, že by som si ho daroval pod stromček.
  Bolo by skvelé, ak by EMUI 10(Q) bola len ľahká nadstavba ako je dnes napr. Oxygen od OnePlus (dúfam, že Oxygen v 6T nebude iný), rozumnú nadstavbu považujem za lepšiu možnosť ako čistý Android.
  Poděkovat autorovi 0
 • @yanick sorry ale ve OnePlus je čistý Android bez nástavby, jen má pár aplikací navíc....nic víc. Srovnávat nástavbu od Huawei s nástavbou od OnePlus, je jako srovnávat iOS a Android. Což prostě nelze a nikdy nepůjde.
  Poděkovat autorovi 0
 • @Cleric OnePlus pridal veci gestá, tmavý režim, app locker alebo odomykanie tvárou, nič z toho nie je v čistom Androide. Svoj OS volajú OxygenOS a ak sa nemýlim v informáciách o telefóne uvádzajú verziu Androidu aj verziu Oxygen OS.
  Nie je to ani zďaleka to, čo má Xiaomi, Huawei alebo Samsung, ale nie je to ani čistý Android.
  Poděkovat autorovi 0
 • Super, konečně možnost tmavého módu. A údajně přehledné nastavení oprávnění :smile:
  Poděkovat autorovi 0
 • Jestli je tohle pravda,tak to bude krok zpětOperátoři dostanou nové možnosti v Androidu Q
  http://dotekomanie.cz/?p=220839
  Poděkovat autorovi 0
 • Me osobne prilis nezajima, co se bude dit v Argentine nebo v Egypte :smile:
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.