aplikace pro SMS

V telefonu je předinstalovaná a defaultní aplikace Zprávy Android. Původní Huawei aplikaci pro SMS/MMS nemůžu najít a ve Zprávách v nastavení výchozích aplikací nic jiného není. Opravdu už tady ta Huawei aplikace není?
Štítky:
«1

Komentáře

• Opravdu uz tam neni a zrejme nikdy nebude viz jine forumo Nova 3 kde se to probiralo jedine si stahnout jinou aplikaci
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 23. September 2018
    A týká se to i mobilů jiných značek, patrně zásah Googlu s výhledem na budoucí zavedení nebo rozšíření nějaké nové technologie, kterou aplikace od Googlu podporuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Chtěl jsem instalovat jinou aplikaci na SMS a MMS, stáhl jsem si APK (aplikace pro zprávy z MIUI). Když si ale v Huawei Nova 3 ten soubor APK spustím (přes aplikaci Soubory, najdu APK v interním úložišti), zeptá se mě Chcete tuto aplikaci nainstalovat? Aplikace nevyžaduje žádná zvláštní oprávnění, kliknu na Instalovat, chvíli běží progress a pak vypíše Aplikaci nelze nainstalovat. Nevíte důvod proč?
    Poděkovat autorovi 0
  • Rekl bych, ze apka z MIUI, tedy Xiaomi neni urcena pro Huawei.
    Poděkovat autorovi 0
  • Protože není kompatibilní se zařízením -:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Kontaktoval jsem kluky z MIUI CZ/SK, a je to tak, jejich aplikace "Zprávy" na Huawei Nova 3 nebude fungovat, není určena pro jinačí ROM.

Zkoušel jsem snad všechny aplikace z Google Play na posílání SMS/MMS, ani jedna mi nevyhovuje, včetně stock. Ta stock mě dostala ... když sem posílal hromadnou zprávu asi 16-ti lidem (celé jedné skupině co mám na Googlu), zprávu jsem tedy odeslal, a pak to začalo ... volali mi kámoši, co to je, že mi odpověděli, a odešlo jim 16 zpráv! Čím to? Aplikace měla nastaveno ve výchozím stavu, že se to má odeslat jako nějaká hromadná MMS, a každý kdo odpoví, tak jeho odpověď se odešle taky všem. Bohužel toho jsem si všiml až na základě těch stížností od kamarádů. Tak za to Huawei palec dolů teda.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 24. October 2018
    Aplikace je od Google, takže palec dolů pro google :) Na druhou stranu je škoda, že už Huawei nedává svoji SMS aplikaci.
    Poděkovat autorovi 0
  • Přesně tak. Je to app Googlu. Prostě sms už jsou dnes v globálním měřítku out... . Ale zase u Googlu je celkem šance, na postupné doplnění funkcí... App Huawei byla super, ale osobně to kvůli třem sms za měsíc neřeším.
    Poděkovat autorovi 0
  • pogo8303 napsal(a):

Aplikace je od Google, takže palec dolů pro google :) Na druhou stranu je škoda, že už Huawei nedává svoji SMS aplikaci.

Máš pravdu, je to apka od Googlu, to se jim nějak nepovedlo. Huawei jsem ještě neměl, tak nevím jak fungovala stará apka na zprávy. A nedá se ta stará apka někde stáhnout a nainstalovat?
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel stará app nejde k naší smůle portovat. Hodně lidí tady přešlo na textra sms, ta nevyhovuje nebo neumí co potřebuješ?
    Poděkovat autorovi 0
    Textru jsem zkoušel, obsahuje otravné reklamy, jako snad všechny free aplikace na zprávy. Jedině pořídit placenou verzi Textry (tuším za nějakých 98 Kč). Ale i tak se mi Textra moc nelíbí, stará stock byla za mě daleko lepší.
    Poděkovat autorovi 0
  • Google tohle vůbec neřeší a myslím,že ani to řešit nebude ,na 9 androidu v tom vesele pokračují :smile:
    Poděkovat autorovi 0
    Četl jsem ten článek o spolupráci Huawei a Google:
    https://www.huafan.cz/discussion/5356/do-telefonů-huawei-přichází-zprávy-pro-android
    To je hotovo, Google se tlačí všude, a podle mě to bude jen horší a horší. Chápu, že klasické SMS/MMS jsou na ústupu, nahrazují je messangery jak FB, WhatsApp, apod., ale proč to nenechat na uživatelích, aby si tu starou apku na zprávy mohli stáhnout z GP třeba? Asi moc práce pro programátory, kteří by museli udržovat apku aktuální :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • No co naděláme,každý se musí zařídit po svém ,ale je to škoda...
    Nakonec těch sms zas tak moc nenapíšu a většinou jedu přes Hangouts a Telegram :smile:
    Poděkovat autorovi 0
    Mě nejvíc štvou skupinové SMS. Kontakty mám na Googlu, synchronizované v mobilu, a když chci poslat hromadnou SMS nějaké skupině (mám v ní 19 lidí), tak přes aplikaci Zprávy od Googlu to prostě nejde (nebo nevím jak). Zkoušel sem i Textru, tam hromadná zpráva zaslat šla ... pak mi ale volal kámoš, že mi na moji zprávu odpověděl, a odešlo mu X dalších SMS ... následně jsem zjistil, že v aplikaci Textra bylo nastaveno „Hromadné zprávy“ odesílat jako nějakou hromadnou chat MMS, a ten kdo na to odpoví, tak to půjde automaticky i všem ostatním! To je dobrý výdrb.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak musíš v Textře nastavit na hromadné zprávě-když na ní klikneš v nastavení-odpovědi jen Vám. Však je to tam popsané....
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj všem! Prosím, nevíte někdo, jestli se dá nastavit aby přišlo potvrzení o doručení MMS? U SMS mi to funguje... Když napíšu dlouhou SMS, automaticky se přehodí na MMS a pak nevím jestli dorazila kam měla... Díky!
    Poděkovat autorovi 0
  • @portovec Především jde v aplikaci nastavit, aby se delší a skupinové SMS nepřeváděly na MMS. To bych za sebe doporučil a rovnou by to vyřešilo potíž i s doručenkami. Zprávy - menu (tři tečky vpravo nahoře) - Nastavení - Rozšířená nastavení.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj! Tak tam nic takového nemám. Když jdu přes Zprávy - tři tečky - nastavení - obecná nastaveni tak tam to můžu změnit jen pro hromadné zprávy, u jednotlivých se pořád převádí delší SMS na MMS...
    Poděkovat autorovi 0
  • @portovec Jediná možnost je bohužel zapnout "jednoduché znaky", pak nebude hodně dlouhá zpráva MMS, jestli ti nevadí, že to převede na SMS bez diakritiky.
    Poděkovat autorovi 2
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.