NFC

Zdravim,
má někdo zkušenosti ze zprovozněním NFC? V nastavení telefonu ho mám povolený, zkoušel sem už 3 různé apky, karty jak platební, tak přístupové i přístupové čipy ale stále se mi nedaří nahrát do telefonu jakoukoliv kartu.

Komentáře

• Čauves, já mám propojeno s platební kartou airbank přes jejich apku a vše funguje bez problémů..
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevím, jak přístupové karty a podobné. Telefon buď funguje jako čtečka NFC (tj přečte kartu) a pracuje s ní jako s databází. Používají některé ostrahy objektů, nebo údržby, jako doklad o navštívení místa (tzv chip point). Případně se dá s aplikací a NFC nálepkami měnit "profil" telefonu - Já měl jednu doma a druhou v práci, načtením se mi doma vypl zvuk i vibrace a v práci se aktivovaly vibrace a dal zvuk naplno.
    Nebo se z telefonu může stát vysílač, ale na to potřebuješ apku vydavatele karty, tj Mbank má svojí apku kde si zaktivuješ bezkontaktní platby. Podobně to má i Sodexo na jejich stravenky (Sodexo mobilní platba)...
    Kartu jen tak nezkopíruješ do telefonu.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj buhužel jsem dnes zistil že NFC u P20 lite nefunguje ! nenačte žadné karty ani "čip" :(
    už někdo tohle vyřešíl ? nebo aspon najkou radu ?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. February
    Zatím si na tohle nikdo nestěžoval a mně to také pracuje v pořádku. Vzpomínám si ale ještě z používání mobilů s Windows Phone/Mobile, že je několik typů formátování. Je možné, že se něco podobného stalo ve tvém případě. A ještě technická: NFC pracuje jen, když je A zapnuté NFC a současně za B rozsvícený a odemknutý displej.
    Poděkovat autorovi 0
  • to je mi jasné :) ale prostě NFC i když je ON vubec nic nenačte !
    Poděkovat autorovi 0
  • Na p20 lite jsem bez problémů platil přes air bank, takže NFC funguje. Ale když jsem u přítelkyně nastavoval ČSOB, nestačil jsem se divit, jak může mít velká banka tak špatnou aplikaci, že je u ní NFC v podstatě nepoužitelné.
    Poděkovat autorovi 0
  • copper  
    upraveno 5. February
    asi si mně blbě pochopil fw 159 a NFC vubec nic nenčte :( ani karty ani čip :( tak nevím reklamce ? nebo jak dowgrade ? (nebo ja se to sprosté slovo piše)

edit :
    mně by zajímalo kde P20 lite má antenu na NFC ?

doufám že se sem mužou davat videa ?

edit 2 nikdo nic ? :(

tak si odpovím sam ! antena na NFC je někde u přední kamery ! a něvím jestli mám vadný kus mobilu , nebo má NFC u P20 lite takhle fungovat mi NFC sníma max na 1mm od telefonu ! což je podle mně špatně ! navíc je strašně pomalé dlouho trvá než načte kartu
    někdo komu to funguje stejně ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevím, mám načtené tři bankovní karty a v poho platím...
    Poděkovat autorovi 0
  • Reklamace, na dálku toto stejně nikdo z nás neprověří.
    Poděkovat autorovi 1
  • copper  
    upraveno 1. March
    to je odpoved neco jako dej to do google
    tak je to na reklamaci nebo ne ?
    Poděkovat autorovi 0
  • @copper Ty si fakt prípad... :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo, je to na reklamaci, ale ne mobilu...
    Poděkovat autorovi 0
  • copper  
    upraveno 1. March
    ja vidno tady každý je genius co :) jste schopni akorát ona**vat na přiblblýma fotkama z mobilu které vypadaji jako omalovanky, to je vše na co se zmužete ale poradit to asi ne co :(
    Poděkovat autorovi 0
  • A potřebuješ snad doprovodit dát telefon na reklamaci ty Einsteine? :smiley: Na dálku, jak bylo několikrát psano, to nikdo nevyřeší..
    Poděkovat autorovi 0
  • @copper mohl by jsi už dát pokoj?
    Poděkovat autorovi 0
  • to kalimero77 : ježiší ja po nikom nechci aby řešíl reklamaci na dalku ! jen jsem chtěl slyšet jiný nazor jestli chovani NFC na mojem telefonu je na reklamaci nebo ne ? nic víc !
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 5. March
    TatraBanka na slovensku s jej aplikaciou MobilePay ziaden problem, takze zariadenie ako take tuto funkciu zvlada, dalej uz poriesis podla seba. Hlavne klud, nenechaj sa vytacat....
    Poděkovat autorovi 0
  • A není to tak že telefon funguje jako vysílač nikoliv jako čtečka? A na čtení NFC nemá příslušný SW. Na NFC používám k placení tak i chytré nálepky či spárování BT zařízení a bez problémů ale že by někdo chtěl načítat data z karet do telefonu skrze NFC o tom čtu prvně.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyskusane dve nfc samolepky ktore pridaval Huawei k Ascend P7 k baleniu, modru a fialovu, na obidve sa daju zapisat a potom precitat udaje cez NFC, software je na google play toho dost, napr. Taginfo a vie citat aj udaje z bankomatovej karty.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.