Android 9.0 Pie - kdo a kdy jej obdrží (spekulace, domněnky, odkazy, názory)

upraveno 29. November 2018 v Novinky ze světa Huawei
Každý rok představí společnost Google novou verzi operačního systému Android a začíná takřka nekonečný kolotoč diskuzí v rámci kterých lidé diskutují o tom, které telefony a kdy obdrží nový Android (případně co všechno bude obsahovat). Před pár hodinami Google oficiálně uvolnil finální verzi operačního systému Android 9.0 a konečně známe jeho jméno, těšit se můžete na Android Pie. Sám jsem zvědav, jak rychle se bude systém šířit, díky projektu Treble by to ale mohlo být o něco rychlejší než v minulosti. Toto téma můžete použít pro diskuzi jak o termínech uvolnění pro jednotlivé telefony Huawei, tak pro sdílení případných seznamů telefonů, které mají aktualizaci obdržet.

Prosím směřujte ideálně veškeré komentáře na toto téma do této diskuze. V minulosti jsme měli v každé sekci hned několik podobných témat a časem to bylo velmi velmi nepřehledné. Tomu bych se rád tentokráte vyhnul. Můžete přidávat odkazy na zahraniční stránky, stejně tak vlastní názory a spekulace. Pokud budete citovat nějaký článek, ideálně se podívejte na původní zdroj a poté se podívejte, jestli už někdo před vámi stejný zdroj nepoužil. Nemá smysl zde mít pět různých článků na pěti portálech, které ale všechny citují tentýž zdroj. No a aby tady nebyla nuda, tak začnu - Huawei P20 Pro aktualizaci dostane, Huawei P9 lite mini ji neobdrží...

Aktualizace 29. listopadu 2018 - aby nebylo nutné pročítat všechny komentáře v této diskuzi - pro modely Huawei P20, Huawei P20 Pro a Huawei Mate 10 Pro probíhalo veřejné testování Androidu 9.0 Pie, tyto tři telefony by měly aktualizaci obdržet na konci letošního roku. Současně vám s radostí mohu oznámit, že aktualizaci připravujeme také pro modely Huawei Mate 20 lite a Huawei Nova 3. A nezapomeneme ani na naše telefony z roku 2016, aktualizace během příštího roku dorazí také do modelů Huawei P10, Huawei P10 Plus, Huawei Mate 9 a Huawei Mate 9 Pro.

image
Screenshot_20180808-001102.png
1080 x 2160 - 31K
«13456716

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.