Jak udělat nejlepší #fotodosouteze

image

12. července 2018 - Vítejte v soutěži Huawei Next-Image 2018, ve které můžete vyhrát spoustu zajímavých cen a podělit se s ostatními o zajímavé tipy, které se týkají fotografování mobilním telefonem. Chcete se naopak sami zlepšit ve fotografování a dosáhnout na jednu z výher? Zapojte se do diskuse tady na fóru a požádejte odborníky o radu. Své testovací snímky můžete sdílet s hashtagem #fotodosouteze a #NextImageAwards.

Veškeré informace najdete přímo na oficiálních stránkách v českém respektive slovenském jazyce. Do soutěže se můžete zapojit přímo na výše zmíněných stránkách, stačí zadat své kontaktní údaje, nahrát vaše nejlepší fotografie, přidat krátký popis a vybrat mobilní telefon Huawei, kterým byly dané snímky pořízeny. Soutěžíme v šesti kategoriích a hlavní cenou pro vítěze je kromě jiného také Huawei Matebook X nebo 10 000 euro. Soutěžíme v těchto kategoriích:

a) Faces – experimentování s identitou a sílou portrétu
b) Good Night – zachycování momentů při slabém světle
c) Hello, Life! – sdílení emocí nebo inspirace v každodenních zážitcích
d) Check-In – objevování nových míst a nových zážitků na nich
e) Nature – flóra, fauna a krajiny v jejich přirozené podobě
f) Storyboard – vyprávění příběhu v 9 (devíti) snímcích, mřížka fotek, která
rozvíjí smysluplné nebo zajímavé vyprávění

9. července 2018 - Rádi bychom zde přivítali prvního odborníka, který nám pomůže udělat co nejlepší foto do soutěže: Štěpán Černý - Blackartcz (https://www.instagram.com/blackartcz/). Viděli jste nedávno fotku Tomáše Rosického a Karla Brücknera, která obletěla svět? Tak to je Štěpánova práce!

Štěpán fotí nejen sport, ale i portréty, přírodu, život na ulici nebo reportáže. Dohodli jsme se, že bude sledovat na Instagramu #fotodosouteze a vybere fotky, které mu přijdou nejlepší. O radu nebo komentář ho můžeš samozřejmě požádat i přímo tady. Štěpáne děkujeme a věříme, že spolu uděláme ty nejlepší #fotodosouteze! :-)

1. července 2018 - Jestli jste si na našem Instagramu všimli hashtagu #fotodosouteze, tak jste tady správně. Chystá se něco opravdu velkého. Fotosoutěž, jaká tady ještě nebyla. A jestli chcete být u toho, sledujte nejen naše sociální sítě a hashtag #fotodosouteze, ale taky Huafan a právě tuhle diskusi.

Ještě neprozradíme, o co přesně jde, ale jedno je jisté. Bude potřeba udělat co nejlepší foto do soutěže. Zní to jednoduše? Pro někoho možná bude, ale taky konkurence bude vysoká. A my chceme s vámi spojit síly, abyste si odnesli co nejvíce cen. Máte nějaké tipy, jak fotit co nejlépe? Podělte se s námi i ostatními. Brzy to začne :smile:
«13456727

Komentáře

• Moje rada je fotit vzdy radeji vice fotek, pokud mozno pouzit stativ, vyfotit take na ruzne rezimy, pracovat s hloubkou ostrosti, histogramem a peclive volit zaostrovaci bod, aby bylo spravne zvoleno zaostrene misto na fotce a nebat se, super fotka se da udelat kdekoli, treba i za barakem, v rodnem meste, nemusi to byt zrovna na dovolene, chce to mit oci otevrene a fotit a fotit a pak vybrat povedene fotky, co se mi jeste osvedcilo je to, ze kdyz jsem nekde na vylete nebo fotim neco hodne zajimaveho, tak vyber udelam jeste ten den a az opadnou emoce, tak dalsi vyber udelam druhy den, mam radeji kdyz je vyber mene fotek, ktere jsou super nez kdyz je ve vyberu hodne fotek a mnohdy se v nich clovek ztrati a pak se ta skvela muze i prehlednout :smiley:
    Poděkovat autorovi 3
  • Honza84  
    upraveno 26. June
    Já jsem se včera právě na téma foto soutěží bavil s člověkem, co tady studuje fotografii na FAMU (http://daydayyang.com/), a měl zajímavý postřeh, že fotky do soutěží musí mít nějaký náboj, který zachytí pozornost na první pohled. A že fotky, které jsou pak až umělecké a které jsou například o přesném světle, tak člověk, který tomu tolik nerozumí, tak ani nepostřehne a nedokáže ohodnotit..
    Poděkovat autorovi 1
  • Vudce1978 to řekl velmi dobře, stativ Vám hodně pomůže (zejména při horším světle, při použití funkce hedvábná voda, malování světlem, atd.), stejně tak hloubka ostrosti dodá fotce zajímavý rozměr. Dodatečná úprava je opravdu lepší doma v klidu a při vhodném světle. Já fotky upravuji poměrně dost, je mi jasné že někomu to nemusí vyhovovat, ale sto lidí, sto chutí. Za sebe mohu říci, že je potřeba při focení vystoupit ze své komfortní zóny a udělat fotku prostě jinak, než jak koukám na svět. V reálu to znamená, že si k tomu prostě lehnu, sednu, stoupnu na něco atd.

Určitě doporučuji se do soutěže přihlásit, já jsem tak udělal v prvním kole a dneska mi přepravce (doufám) přiveze novou P20 :)

Když bych mohl být s čímkoliv nápomocen, ozvěte se ;) https://www.instagram.com/losmichalos/
    Poděkovat autorovi 0
  • vormenvormen  
    upraveno 26. June
    @losmichalos gratuju k té P20, to budeš z foťáku a vůbec z telefonu nadšenej. Tu soutěž jsem sledoval a něco tam i poslal :smile: čekám na víc informací ohledně tohoto projektu a dost se těším. Zároveň doufám, že to bude třeba foto na dané téma nebo alespoň rozdělení dle kategorií. Ono je totiž docela nemožné vybrat jednu fotku z tisíce od roztomilého zvířátka, portrétu, přes krajinku po zátiší.
    Poděkovat autorovi 3
  • S pomocí aplikace Snapseed udělá zajímavou fotku i tele jako jsem já :smiley:

image
    IMG_20180627_160625.jpg
    2888 x 2113 - 2M
    Poděkovat autorovi 7
  • Musí to být neupravené fotky, nebo je lze upravovat ve fotokurvitkach?
    Poděkovat autorovi 0
  • Domnívám se, že by to měla být čistá fota pořízené dvacítkou....... v PC vykouzlím cokoli a nevypovídá to o kvalité pořízené mobilem
    Poděkovat autorovi 0
  • @misanekx - pěkné. Možná ten kousek budovy vpravo vadí.
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 28. June
    No, ještě by snad šla drobná úprava v editoru/apce v telefonu. Ale je pravda, že o tom tady nikdo zatím nic neuvedl :blush:
    ED: Nebo to k té fotce rovnou napsat, že je upravená a hotovo :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Já jsem používal na focení HDR a fotky byly jak v místnosti nebo venku určitě lepší dokonce jsme si o tom povídali s panem fotografem Pýchou na fotoeventu P10 a i on pochválil a to je určitě pro mně pocta :smile:
    Poděkovat autorovi 2
  • Když já mám haldu fotek a nevím, která by mohla být nejlepší.... :confused:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. June
    @JanazArku proste musis udelat vyber :smiley:, bez toho to nejde, stovky fotek nikoho nebavi, ale 10 super fotek ano :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • avenged napsal(a):

Musí to být neupravené fotky, nebo je lze upravovat ve fotokurvitkach?

Podle me to asi bude jedno, ve vsech fotosoutezi se vetsinou toleruje jak neupravena tak upravena fotka, pro nas co ty fotky neupravujeme tolik je vyhoda ta, ze ti co porad upravuji vse a mysli si ze bez toho to nejde, tak to dost casto prezenou a i touto chybou nevyhrajou :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Všechno už bylo řečeno nade mnou ;-) Stativ je super pomocník. Mně třeba nejde něco uměle naaranžovat, různé úpravy fotek taky nepoužívám, maximálně ořez, narovnání a menší úprava třeba jasu - většinou v mobilu, případně v obyčejné aplikaci Fotky v PC (W10). Chce to hlavně více fotek, trošku změnit úhel, ať je z čeho vybírat, ale jak píše Vudce1978, nesmí být těch fotek zase moc. Na různé úpravy v manuálním režimu nejsem, ale cvaknout jednu fotku v HDR, režimu pro, nízké cloně taky neuškodí ;-) Poslední dobou moc režim nízké clony nepoužívám, je tam občas dost vidět, jak ujede a to už není moc realistické :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Jinak skvela fotosoutez byla tahle sanjitdas.com/news/ bohuzel uz nejsou k dispozici puvodni fotky respektive puvodni odkaz s fotkama z te souteze.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 28. June
    Já bych tedy byl raději pro "čistou" fotku. Vymyslet, nastavit, vyfotit. Ale u digitálních fotografií se obecně s úpravami počítá, proto je těžké to zakazovat. Jen se z toho pak vytrácí "kumšt" a některé úpravy, zvl. s pomocí různých přednastavených "filtrů", jsou přímo děsivé a pokazí pěkné snímky. Prostě bych si s tím dal tu práci. A více než technickou dokonalost (ostrost, množství pixelů) bych ocenil nápad a "vychytanou" scénu. Prostě fotku, která chytne i toho, kdo ji nefotil. PS: Méně někdy znamená více a nutí to člověka k nápaditosti a většímu rozmyslu.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tiež som za čistú fotku, maximálne orezat. Úpravy sú nie vždy to správne a keď to človek preženie zabije výslednú fotku.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja osobne fotky z mobilu upravuju jen v telefonu, vyrez, expozice, chci ukazat uzivatelum mobilnich telefonu jak docilit pekne fotky z mobilu a ne upravovat v programu za tisice... Na to jsou zrcadlovky...
    Poděkovat autorovi 5
  • @Vudce1978 úplne s tebou súhlasím
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.