Huawei MediaPad M5 10.8 Pro LTE

Dobrý den, nevěděl by někdo kde se dá sehnat - koupit tato verze tabletu Huawei MediaPad M5 10.8 Pro s LTE ??

Děkuji

«1

Komentáře

• Zdravím , tak jej mám doma - verzi Huawei MediaPad M5 Pro CMR-AL19, 10,8 palce, 4 GB + 64 GB - tedy s LTE

Kupováno : https://www.sunsky-online.com/view/660142/Huawei MediaPad M5 Pro CMR-AL19 10.8 inch 4GB 64GB.htm

Perfektní komunikace , dodání tři dny.

Pokud máte dotazy , rád je zodpovím , když budu vědět.

Poděkovat autorovi 0
  • Ja nemam Face unlock.Asi to ve verzi bez PRO neni.
    Ty tuto funkci mas?
    WMC2150J.jpg
    350 x 350 - 35K
    Poděkovat autorovi 0
  • Ne Face unlock to nemá .
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to tam uvedeny.
    Diky za odpoved
    ferys
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahojte. Koukám, že téma tady je už založené, tak se přimontuju sem.

Koupil jsem si Huawei MediaPad M5 PRO a postupně bych sem rád přidával svoje dojmy. Pokud byste někdo měl dotaz, pokusím se zodpovědět.

Objednání, dodání a první dojmy:

Možná je to už obehraná písnička, ale pořád nechápu, proč výrobci nedodávají všechny modely na náš trh. Chápu, že 90 % lidí chce tu nejlevnější variantu, ale podle sebe vím, že je i dost lidí, kteří si rádi připlatí za vyšší model. Takže když už jsem se rozhodl, že chci verzi PRO, tedy 64 GB (kdyby byla vyšší verze, beru vyšší) s LTE, tak jsem v ČR tvrdě narazil. Chápu, že nebudou plné sklady PRO verzí, ale možnost objednání jakékoli verze mi tady dost chybí. Takže hold moje peníze odchází do zahraničí, naštěstí dnes jsou možnosti téměř neomezené.

Tablet jsem objednal z ebay za necelých 14 tisíc korun včetně dopravy, pravda je, že kdyby se prodával v ČR, tak bude stát podle mě kolem 20 tisíc. Objednáno ve čtvrtek odpoledne, v úterý odpoledne dodání přes DHL. Tablet šel z Německa, takže se neřešili nesmysly typu clo, DPH atd.

V balení je přiloženo pero M - Pen, nabíječka, přechodka USB C - audio jack 3,5 mm, klasika. O konstrukci tabletu asi není potřeba mluvit, špičková konstrukce, první dojem je prostě luxusní a doufám, že tomu tak i zůstane.

Z příslušenství jsem koupil "origo" obal, sd kartu 128 Gb, externí disk 2TB a přemýšlím o nalepení fólie na displej.

Další budu přidávat postupně. Kuba
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja jsem koupil toto: https://www.acmobile.cz/huawei-2/tvrzene-sklo-pro-huawei-m5/?variantId=7545
    ale nesedi u kraje.
    Ty nemas s klavesnici? Psali ze u verze pro bude klavesnice.
    ferys
    Poděkovat autorovi 0
  • ferys napsal(a):

Ja jsem koupil toto: https://www.acmobile.cz/huawei-2/tvrzene-sklo-pro-huawei-m5/?variantId=7545
    ale nesedi u kraje.
    Ty nemas s klavesnici? Psali ze u verze pro bude klavesnice.
    ferys

Díky za tip, ale pokud, tak se budu držet folie, se skly nemám úplně nejlepší zkušenosti.

Před koupí jsem hledal hodně recenzí, videí a dostupných informací a nikde jsem nenarazil na informaci, že by v balení měla být klávesnice. Ani na ebay taková možnost nebyla, takže těžko říct. Zatím jsem o klávesnici neuvažoval, ale dokoupit předpokládám nebude problém. Kuba
    Poděkovat autorovi 0
  • První spuštění, aktualizace, systém:

Po prvním spuštění proběhne standardní nastavení tabletu a EMUI, klasika. Po naběhnutí sytému jsem si uvědomil, co všichni mysleli, když říkali, že displej je skvělý. Opravdu vynikající displej, uvidíme, jak se bude chovat při práci a zábavě.

Mám variantu s 64 GB vestavěné paměti, po prvním spuštění systém a aplikace zabírá cca 10 GB. Hned jsem spustil aktualizaci a nainstaloval poslední verzi systému (8.0.0.161). Po instalaci jsem provedl obnovení továrních dat a začal odinstalovávat nepotřebené aplikace. K mému velkému potěšení nesmyslných aplikací nebylo tolik a většina šla odinstalovat. Pokud nešly odinstalovat, bylo možné je deaktivovat. Po instalaci standardních aplikací, na které jsem zvyklý mám volných 46 GB na vnitřní paměti, plus 128 GB kartu, plus 2TB externí disk.

Co se systému týká, mám telefon s Androidem 8 a EMUI 8, takže důvěrně známé prostředí rychlé jako blesk. Nejsem si jistý, ale řekl bych, že mnoho tabletů s Androidem 8 není.

Z hlediska nastavení mi snad chybí jen tmavé rozhraní, i když uznávám, že pro IPS panel to není takový přínos jako pro AMOLED na telefonu.

Poděkovat autorovi 2
  • Kuba_K.  
    upraveno 8. August 2018
    Baterie, prezentace, práce a zábava:

Po dovolené a nekolika pracovních poradách a prezentací musím říct, že výdrž baterie je excelentní. A nabíjení? Neskutečně rychlé.

Poznámková aplikace společně s M - Pen funguje skvěle, byl jsem skeptický kvůli mému škrabopisu, ale musím uznat, že až opravdový psací "hovadismus" zamotá automatickému rozpoznávání písma hlavu, pokud člověk píše alespoň trochu rozumně, není problém. Navíc lze snadno vybírat varianty slov z rolovací nabídky. Následná práce s dokumentem je také jednoduchá - export do wordu nebo jednoduchého textu a následné sdílení je opět bez problémů otázkou několika kliků.

Po dokoupení několika přechodek lze k tabletu připojit téměř cokoli - disk, projektor, myš, prezentér. Při dokoupení USB hubu lze prakticky použít jako multimediální prezentační nástroj, což také dělám a je to super rozšíření možností prezentace např na školení nebo poradách.

Pokud by mě napadlo, co bych mohl doplnit, tak to udělám. Pokud by někdo měl dotaz, sem s ním. Jinak se zatím loučím. Kuba
    Poděkovat autorovi 2
  • Kuba_K.  
    upraveno 15. August 2018
    Připojení tabletu k projektoru pomocí přechodky USB C - HDMI

Další pokus o připojení... Koupil jsem si přechodku USB C - HDMI doufaje, že připojím projektor/monitor a budu moct prezentovat pomocí tabletu. No, nebudu :) Následně jsem zjistil, že MediaPad M5 Pro nepodporuje MHL, takže tahle funkce je nedostupná. Co se dá dělat?

Dá se pořídit MiraCast a není problém. Sice to někdy není tak elegantní jako s přechodkou, ale mým přáním bylo dostat obraz z tabletu na projektor a to se podařilo bez problémů. Kuba
    Poděkovat autorovi 0
  • @Kuba_K.
    Ten USB hub je napajeny?A je na USB 3? Myslis ze bude rychlejsi prenos dat.?
    ferys
    Poděkovat autorovi 0
  • Měl jsem půjčený napájený USB HUB a měl by to být USB 3, ale nakonec jsem ho nebral. Není moc důvod, protože pokud nefunguje přenos USB C - HDMI, tzn podpora MHL, tak je to k ničemu. Za mě je tohle velká chyba a upřímně, kdybych tohle věděl, asi bych tablet nebral. Nenapadlo mě to, bral jsem to u takového zařízení jako samozřejmost. Když potřebuji připojit externí disk, tak to jde přes přechodku USB C - USB 3, když chci prezentovat, připojím přes USB C prezentér a přes MiraCast sdílím obraz. Pro mě tedy není důvod investovat do hubu, protože díky M - Pen není potřeba mít připojených více zařízení, nebo jsem zatím alespoň neměl tu potřebu.

Co se týká rychlosti, nejsem odborník, ale myslím si, že s rychlostí to nemá mnoho splečného, jen pokud připojíš energeticky náročnější zařízení, tak by to tablet nemusel utáhnout a proto ho potřebuješ napájet.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nivicocz napsal(a):

Zdravím , tak jej mám doma - verzi Huawei MediaPad M5 Pro CMR-AL19, 10,8 palce, 4 GB + 64 GB - tedy s LTE

Kupováno : https://www.sunsky-online.com/view/660142/Huawei MediaPad M5 Pro CMR-AL19 10.8 inch 4GB 64GB.htm

Perfektní komunikace , dodání tři dny.

Pokud máte dotazy , rád je zodpovím , když budu vědět.

Dobrý den, clo a DPH jste musel doplácet?
    Je to e-shop z Číny, takže předpokládám, že cena ne eshopu není tím pádem konečná.
    Děkuji
    Poděkovat autorovi 0
  • Záleží, jestli to náhodou nešlo ze skladu v EU, pak se neplatí (taky jsem si u dražších věcí na Ali vybíral číňany se skladem v EU). Podle doby dodání bych to tak tipoval, jinak DHL vyměří DPH a CLO, uhradí úřadu a pak vybírá při dodání.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj. Pokud můžu doporučit... Raději si vyber dražší variantu, ale se skladem v EU. Většinou cenový rozdíl není velký proti zboží z Číny. Ale nevýhody jsou značné: CLO + DPH + doba dodání. Celní řízení mi kolikrát vzalo 2 týdny a nakonec to pro pár stovek nestálo.
    Poděkovat autorovi 1
  • Souhlas, doba dodání se výrazně zkracuje, myslím že naposledy to bylo do 5 dnů ze skladu v EU.
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi blbá otázka, ale je v tabletu čeština? Většinou je tam vše, ale pro jistotu se ptám.
    lotr_Mates - Když je doba dodání do 5 dnů, tak se dá předpokládat, že je to ze skladu EU, nebo je to někde na stránkách obchodu uvedeno?
    Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • @zzajicek Většinou je uvedeno, z jaké lokace se zboží zasílá (přímo země nebo kód).
    Poděkovat autorovi 1
  • Má Huawei MediaPad Pro bezproblémovou češtinu?
    Poděkovat autorovi 0
  • Chorche.m napsal(a):

Má Huawei MediaPad Pro bezproblémovou češtinu?

Nevím, co si představuješ pod pojmem "bezproblémová čeština", ale ano, tablet je kompletně v češtině. Což se domnívám nesouvísí s tabletem, ale s jeho systémem. K.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.