Zkušenosti s Huawei P20 Pro (od majitelů pro majitele)

upraveno 28. June v Huawei P20 Pro
Protože se nám v mnoha diskuzích kolem Huawei P20 Pro objevuje spousta názorů, které přímo nesouvisí s tématem, dovolím si založit ještě jednu diskuzi k tomuto k telefonu. Ale s důležitým dodatkem - prosím, aby sem přispívali pouze majitelé modelu Huawei P20 Pro. Zajistíme tak, že diskuze se bude držet tématu a bude faktická, nebudeme papouškovat cizí názory z internetu (to můžete dělat v jiných diskuzích). V těchto dnech se začíná telefon oficiálně prodávat, brzy tady tedy bude spousta majitelů a věřím, že také množství příspěvků. Nebojte se telefon srovnat třeba se svým předchozím přístrojem.

Analogickou diskuzi jsem před časem založil také v sekci Mate 10 Pro a tam se vyloženě osvědčila, snad to tady bude fungovat stejně dobře. Pravděpodobně komunita kolem modelu P20 Pro nebude tak aktivní jako kolem modelu Mate 10 Pro, sám sem ale rozhodně budu přispívat pravidelně. A rovnou začnu a přidám svoje první dojmy...

- telefon se velmi pohodlně drží, šířka mi vyhovuje
- fotoaparát je výborný, přímé porovnání s topmodely od konkurence vyznělo pro P20 Pro výborně
- notifikační dioda je skutečně velmi malá, určitě mohla být větší
- výdrž na jedno nabití je velmi solidní, ani hraní Pokémon Go není pro baterii problém
- k rychlosti a stabilitě nemám výhrady, Android 8.1.0 Oreo funguje
- hlasité reproduktory mě překvapily, sice je nikdy nepoužívám, ale zkusil jsem to a zvuk je super

image
image
DSC_3980.JPG
900 x 598 - 353K
«13456766

Komentáře

• Ing.King napsal(a):

Počkám na zaradenie do ponuky Telekom SK následne na cenu pod 750€ a následne na možný rebrand na dualsim :)

Toto má být zkušenost od majitele pro majitele? Opravdu přínosný komentář, který zrovna tady postrádá zcela smysl.
    Poděkovat autorovi 19
  • Nelze mi na P20 Pro nastavit zámek pomocí otisku prstů ani pomocí obličeje. Někdo podobný problém?
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 15. April
    Šikula napsal(a):

Nelze mi na P20 Pro nastavit zámek pomocí otisku prstů ani pomocí obličeje. Někdo podobný problém?

No rád bych se Ti k tomu vyjádřil, ale jelikož bude ofiko v prodeji až zítra tak asi bude málo kdo, kdo ho již má...
    Poděkovat autorovi 0
  • Šikula napsal(a):

Nelze mi na P20 Pro nastavit zámek pomocí otisku prstů ani pomocí obličeje. Někdo podobný problém?

Máš zadaný zámek obrazovky? PIN, nebo třeba gesto. Pokud toto nenastavíš jako první tak ti nepůjde následně ani další možnost jako je otisk, nebo obličej.
    Ale předpokládám, že toto nastaveno máš.
    Poděkovat autorovi 3
  • Ahojte, ake mate skúsenosti so standby vydrzou počas dňa? V noci sa drží výborne, cez deň mi však percenta utekajú až neobvykle rýchlo podľa mňa
    Poděkovat autorovi 1
  • Roman vydrž, zítra by měl dopoledne přijít domů, pak se teprve tahle diskuze rozběhne, nyní ten telefon nemá skoro nikdo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Děkuji za upozornění
    Poděkovat autorovi 0
  • No ideální by bylo to popsat pořádně, z toho nejde mi to se nedá nic moc poznat...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, je v oficiálním balení průhledný gelový obal jako u Mate 10 PRO? Pokud ne, jaký byste doporučili, aby měl i mírný přesah a chránil displej? Spigen ještě průhlednou verzi zatím nemá, SBS Skinny není v těch několika obchodech skladem, takže zbývá max. FIXED čirý nebo CELLY Gelskin, tam ale nevím jak je to s přesahem a tloušťkou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Prosím ztmavuje se mi displej, at jsem mailu na webu a jinde. Nemam automaticky jas, obrazovka zesedne.
    Poděkovat autorovi 0
  • @kajmik01 Ahoj, žádné obavy. Obal v balení opět je. :wink:
    Poděkovat autorovi 5
  • @Miriskaja82 Pokud je vypnutá automatika tak by mělo stačit manuálně hybnout posuvnikem jasu na nějakou vyšší úroveň a telefon pod ní již nemůže spadnout. Vyzkoušej schválně dat naplno.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vysla aktualizacia na verziu 107. Vsimol som si, ze sa zmenila obrazovka vyhladavania - potiahnutie prsta smerom dole na domovskej obrazovke cca v strede. Akurat mam pocit, ze tato obrazovka neberie do uvahy nastavenie tmavého rozhrania, nakolko je dana obrazovka svetla / biela. Toto by mohol Huawei preverit, ci nejde o bug, cakal by som, ze bude tmava
    A druhy bug - Huawei Share zdielanie suborov medzi PC a P20 Pro nefunguje korektne, ked je jazyk slovencina (a mozno aj cestina, ale to som neskusal). Ked je anglicstina, ide to bez problemov
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem se stal hrdým majitelem P20 Pro (velké poděkování klukům z Quadria - hlavně Danovi a Petrovi). Zatím jej testuji pár hodin ale čerstvé pocity jsou následující

- AMOLED displej je krásně jasný, podle mého jasnější v porovnání s Mate 10 Pro a možná i lehce živější
    - reakce systému jsou bleskové, stěží lze cokoliv vytknout
    - fotoaparát zatím wow. Na plné rozlišení 40 Mpx jsou detaily neuvěřitelné, nemůžu se už teď dočkat dalších aktualizací, které jej i nadále vylepší
    - je krásně lehký a skvěle se drží
    - ráno jdu fotit východ slunce, tak budou pořádné fotky

image

image

image

image

image

image
    IMG_20180416_231113.jpg
    2736 x 3648 - 1M
    IMG_20180416_230932.jpg
    2736 x 3648 - 1M
    IMG_20180416_230921.jpg
    2736 x 3648 - 1M
    IMG_20180416_225958.jpg
    3648 x 2736 - 2M
    IMG_20180416_225916.jpg
    3648 x 2736 - 2M
    IMG_20180416_225153.jpg
    3648 x 2736 - 1M
    Poděkovat autorovi 8
  • tak gratulace, můžeš objektivně napsat srovnání s P20, včetně foťáku :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • @MichalKostka take se pripojuju ke gratulaci, fotky super a tesim se na dalsi :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx bohužel nefunguje a jas si dělá sám co chce bohužel. I obrazovka a displej není vůbec jasný, ale šedivý. :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • @Miriskaja82 ahoj, tebou zmíněné problémy nepozoruji. Jinak v telefonu mám zaškrtnutou automatickou regulaci jasu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já jas právě automaticky nemám zaškrtnut a obrazovka si dělá co chce.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Miriskaja82 tak to bude nějaký zvláštní Bug, který se vyřeší aktualizací.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.