Huawei P20 Pro a skrytý výřez

24567

Komentáře

• upraveno 29. March 2018
    @Jozef_HuaFan Za mě menu "šuplík" pořád skvělá varianta. Ještě jsem se nikdy neskamarádil s ikonami na ploše. Otázkou do budoucna je, jak dlouho mě to ještě vydrží :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • nevím jak u tohoto founu, ale u mediapadu m3 je skvělá vyfičůrka, že roztažením dvou prstů se ti otevře okno kde nepotřebné ikony můžeš skrýt.. na p10 už to nebylo..
    Poděkovat autorovi 1
  • Díky za info, až někdy zkusím místo šuplíku, pokusím se udržet v paměti a vyzkoušt.
    Poděkovat autorovi 0
  • @lotr_Mates tady jsi na diskusní fóru, tak se prostě musíš smířit i s negativním názorem a nevidím důvod proč si ho nechat pro sebe. Jak píšeš někomu se to líbí někomu ne. A jestli nechceš slyšet názory druhým, měl by ses podívat do Koree ty :smiley: (neber to nějak osobně) Jinak jsem ale rád, že by jsi za Mate neměnil, možná právě pro svůj osobitý design že..... teď nemyslím jen notch.

@misanekx je pravda, že neviděl. Ten telefon na mě dělá dobrý dojem, ale jen z pohledu foťáku. Jinak si prostě stojím za svým názorem (už se opakuji), že je to kříženec Xka a Honoru. A samotný notch je jen výstřelek, který se (pokud někdo nenajde nějaké další využití) za rok či dva vytratí.
    Ani tak nejde o vzhled, jako o to, že mi úplně nepřirostla ta použitelnost.
    Je mi jasné, že se nemusíme shodnout, je to věc názoru. Nikomu svůj nevnucuji.
    Poděkovat autorovi 0
    @Keznikl V pohodě :wink: Ono totiž když jsem viděl první snímky někde na netu tak mě to taky nějak nechytlo. Ale po reálné zkušenosti jsem prostě změnil názor. Ano, ten výřez tam být nemusel, protože čidla a kamera mohli být umístěné klidně dole vedle čtečky, místa tam na to je stále relativně dost. Ale... Prostě se mi líbí :smiley:
    Navíc kameru v dolní části už někdo použil a bylo by to vlastně opět pouze "kopírování"
    Poděkovat autorovi 1
    @Keznikl V pohodě, diskuze a názory ostatních mě nevadí. Jenom ty přihlouplé diskuze v recenzích, jak je všechno na ho..o, mě vytáčejí :angry:
    Ano, u Mate je dizajn prostře osobitý, jde si svojí cestou a jenom takové blbina jako odlišně barevný pruh na zadní straně je, podle mě, krásnej.
    Notch je výstřelek, o tom žádná, ale pokud se budou prodávat ostatní značky s notchem v pohodě, jako že určitě ano, tak z pohledu firmy a jejího managementu by zřejmě byla blbost nejít podobnou cestou. Naopak ale mohli jednoho z trojice P20 udělat "nějak" trošku odlišněji, aby bylo na výběr. Bohužel...
    Poděkovat autorovi 0
  • @misanekx Teďka jsem někde četl, proč se zatím Androidí telefony nemůžo zbavit spodní brady. Prý je to kvůli tomu, že z dipleje je na spodku veden kabel, který zatím z nejde umístit jinam, aby nebyla příliš vysoká cena dílu.
    Toto prý není ale u Applu, který má speciálně vyvynutý displej od Samsungu, kdy je ten kabel "nějak ohnutý" (přesnou definici si bohužel nepamatuji) a je o poměrně dost dražší.
    Znovu doplňuji, že je to z webového článku a ne moje úvaha :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • @lotr_Mates Tak hluboko já do nasich telefonu nevidím :smile: Ale i tak, pokud by byla čidla i s kamerou umístěna vedle čtečky po obou stranách tak si myslím, že by se tam vše potřebné vešlo. No uvidíme, třeba si to tu přečte někdo z vedení a MATE 20 PRO bude mít najednou vše dole :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně mě to dole přijde dizajnově horší varianta, než nahoře. Pokud by ale měla zůstat čtečka dole, což si myslím že nový Mate asi mít nebude, tak je to jediné místo, tak to všechno naflákat.
    Pak už selfie kamerku jedině udělat vysouvací, případně překlápěcí a nebo schovat všechno pod displej :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • @misanekx jo, přesně, o umístění dolu jsem taky přemýšlel :+1:

@lotr_Mates Mate je Mate, naštestí.... :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • S kamerou dole bych neměl vůbec problém, pak to bude pecka. Navíc dole nebude vyčnívat do displeje :smile:
    Třeba bude nový MATE s čtečkou v dipleji... a místa bude dole dost. A ty rámečky nahoře pak.... :+1:
    Poděkovat autorovi 0
  • Nebo selfie kameru odstranit bez náhrady...
    Poděkovat autorovi 2
  • A nebo, osobně s tím nemám problém. Z finální ceny se pak dají odečíst náklady na selfie kameru a jsme na krásných 18ti tis. startovací ceně :smiley:
    Poděkovat autorovi 2
  • @lotr_Mates je to v tom článku, čo som sem prihodil
    We couldn’t talk Android phone notches without also addressing Android phone chins. “The only phone on the market that has a notch that doesn’t have a chin is the iPhone X,” notes Pei, and that’s because the iPhone’s “chin is on the back of the phone.” At the bottom of each display is a ribbon for connecting it to the device’s logic board, which necessitates at least a thin “chin.” Apple’s exotic solution to that was to use a flexible OLED screen that curves internally and thus pushes the ribbon connection toward the back.
    Poděkovat autorovi 1
  • filipino napsal(a):

@Marty89 Opravdu tak amoled funguje?

Ano. Když výřez skryješ vypnutím okolních pixelů, tak budou tyto neopotřebované a tím pádem jasnější v porovnání s těmi, které většinou neustále něco zobrazují.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja doporucuju vsem osahat a pak se jim notch bude libit kako me a @misanek, oba jsme z mej byli na predvadecce nadseni:-), me se notch libi i na iphonu X a tady se mi libi teda mnohem vice, celej telefon je krasnej az me prekvapilo jak se mi libi, dnes jsem si osahal i P20, je take krasna ale P20 Pro je nej:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • dm602  
    upraveno 30. March 2018
    Ten vyrez ale iphone a je len desing ktory teraz fici skor sa mi pacilo od LG tan mal daky model s 2 lcd jeden bol hore s ikonami
    To ze ten vyrez kazdy teda skoro kazdy kopiruje to je momentalny trend iphone od neho upusti a splasne bublina
    To ze sa da vypnut a zapnut je podla mna plus ako aj ikony na ploche alebo v menu
    Je dobre ze si kazdy moze vybrat
    Napriek tomu ma mobil osobitny desing s vyrezom prakticka stranka je otazna ale za mna preco nie
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja myslel ze jsem vymyslel zpusob a to sice krome vypnuti jeste vyrez zakryt sklem ktere bude po cele horni delce cerne (takove mam na Huawei P9) krome vyrezu na kameru a pak me doslo ze bych skryl notifikacni ikony :( . Jinak vyrez vnimam jako zlo ktere nema prakticke vyuziti, a to i prestoze se da vypnout. U vypnuti je skoda ze u klasicke P20 jednak vyrez zcela nezmizi a take ma zakulacene rohy nikolv ostre. :(
    Poděkovat autorovi 0
  • rubomiru napsal(a):

Ja myslel ze jsem vymyslel zpusob a to sice krome vypnuti jeste vyrez zakryt sklem ktere bude po cele horni delce cerne (takove mam na Huawei P9) krome vyrezu na kameru a pak me doslo ze bych skryl notifikacni ikony :( . Jinak vyrez vnimam jako zlo ktere nema prakticke vyuziti, a to i prestoze se da vypnout. U vypnuti je skoda ze u klasicke P20 jednak vyrez zcela nezmizi a take ma zakulacene rohy nikolv ostre. :(

To je snad dobře, že jsou ty rohy zakulacené. Jak by to vypadalo se spodním rámečkem.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.