Nahrávání hovorů (root)

arcorearcore  
upraveno 28. February 2018 v Huawei Mate 10 Pro
Zajisté jste se ocitli v situaci, kdy by se vám hodilo nahrávání hovorů. Dnes si ukážeme, jak na rootnutém Mate 10 PRO aktivovat nahrávání hovorů na hw layer.

Předpoklady:
- rootnutý Huawei Mate 10 PRO
- stažený soubor (vlastní aplikace)
- file manager (ideálně Root explorer), ale poslouží kterýkoliv jiný, ve kterém můžete editovat práva souborům:
0755 (rwxr-xr-x-)-- /system/app/HwCallRecorder
0755 (rwxr-xr-x-) -- /system/app/HwCallRecorder/oat
0644 (rw-r--r--) /system/app/HwCallRecorder/HwCallRecorder.apk
0755 (rwxr-xr-x-) -- /system/app/HwCallRecorder/oat/arm64
0644 (rw-r--r--) -- /system/app/HwCallRecorder/oat/arm64/HwCallRecorder.odex
0644 (rw-r--r--) -- /system/app/HwCallRecorder/oat/arm64/HwCallRecorder.vdex

Nyní samotný postup step-by-step (krok za krokem):
1) Z adresy http://fw.arim.cz/HwCallRecorder.zip stáhneme celý *.zip soubor
2) Extrahujeme (rozbalíme soubor, např. na pracovní plochu). Bude rozbalena složka HwCallRecorder
3) Celou složku překopírujeme na paměťovou kartu a posléze do adresáře root / system / app (/system/app)
4) Otevřeme si Root explorer (či jinou aplikaci, která umožní nastavovat práva (permissions) pro složky i adresáře)
5) Přejdeme do adresáře /system/app
6) Dlouze klikneme na "HwCallRecorder" adresář a následně na ikonu 3 teček vpravo nahoře
7) Poté klikneme na "Permissions" a odklikneme "Yes" (to znamená, že se opětovně připojíme v módu read-write)
8) Pro složku HwCallRecorder nastavíme práva 0755 (rwxr-xr-x) a klikneme na "ok". Pod článkem obrázek "0" a "1"
9) Proklikneme se do adresáře "HwCallRecorder" a nastavíme práva pro adresář "oat" na 0755 (rwxr-xr-x), klik na "ok", pro soubor "HwCallRecorder.apk" nastavíme: 0644 (rw-r--r--), klik na "ok". Pod článkem obrázek "2"
10) Proklikneme se do adresáře "oat" a nastavíme práva pro adresář "arm" na 0755 (xwxr-xr-x) a klikneme na "ok". Pod článkem obrázek "3"
11) Proklikneme se do adresáře "arm64" a nastavíme práva oběma souborům "HwCallRecorder.odex a HwCallRecorder.vdex" na 0644 (rw-r--r--) a klikneme na "ok". Pod článkem obrázek "4"
12) Vykonáme restart zařízení
13) Po nastartování systému si otevřeme aplikaci telefonu a klikneme na 3 tečky vpravo dole, dále na Nastavení (Settings). Pod článkem obrázek "5" a "6"
14) Přejdeme na spodní část menu na "Automatically record calls" (Automatické nahrávání hovorů), kde si můžete nastavit detaily samotného nahrávání. Pod článkem obrázek "8" a "9"
15) Hovory se nahrávají ve směru IN/OUT (příchozí i odchozí), pro přístup k nahrávkám (ukládání je ve formátu *.amr) přejděte v aplikaci telefonu (bod č. 13 výše) s tím, že kliknete na Nahrané hovory (Record call). Pod článkem obrázek "10"

Enjoy :)

V případě nejasností mi napište.
0.jpg
1080 x 2160 - 274K
1.png
1080 x 2160 - 208K
2.png
1080 x 2160 - 104K
3.png
1080 x 2160 - 87K
4.png
1080 x 2160 - 111K
5.jpg
1080 x 2160 - 116K
6.jpg
1080 x 2160 - 122K
7.jpg
1080 x 2160 - 200K
8.jpg
1080 x 2160 - 144K
9.jpg
1080 x 2160 - 211K

Komentáře

• Už nějakou dobu nejsem fanda rootu, ale návod je moc pěkně udělaný, to musím uznat. Velká pochvala
    Poděkovat autorovi 2
  • Já osobně jsem velkým zastáncem rootu - hlavně pro mě nejdůležitější věc - edit /etc/hosts a tam narvat všechny ads&trackers hosty... plus samozřejmě nahrávání hovorů na hw vrstvě, rozšířená správa práv a co mě úplně vytáčí, tak fb je nově klasifikován jako systémová appka (nejde odebrat), takže v těchto případech je root nutný.
    Poděkovat autorovi 0
  • Náhodou je to přeloženy tak proč ne. Root už nepoužívám. Přeci jenom svoje peníze na účtě mám raději než přes root vuč. Ale na hraní to bylo fajn. FB mám deaktivovany. A je dobře, že to jde. Root je každého volba. Omezení v rámci EU na některé nastavení je bez root neřešitelné. To chápu.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. February 2018
    K nahrávání jeste dodám, že stačí taky zmenit distribuci na C636 a máte v telefonu nahrávání defaultně v systému.
    Jednu výhodu to má zcela jistě, spousta lidí za prvé nechce root a za druhé změna distribuce je reálná bez odemykání bootloaderu, takže neohrožuje záruku.
    A pokud někdo namítne, že měnit distribuci na Asii je kravina tak dodám taky jedno.
    Třeba aktualizace systému jsou vždy dřív než pro Evropu.
    Poděkovat autorovi 0
  • A není u C636 problém s LTE? Pásma, rádio.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Streki Není, to už by se o tom dávno někde psalo. Co jsem hledal různě po internetu tak mají podporu úplně stejných pásem jako u evropské distribuce.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak koukám, že pro L29C636 je na FF aktualizace číslo B132 ze dne 30.01.2018. Pozdější datum než u B131 pro L29C432, tak je otázkou, zda obsahuje vše. Dokonce mě to hlásí i kompatibilitu s IMEI pro defaultní L09C432 :smile:
    Akorát je pravda, že bojím bojím :cold_sweat:
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: jen prosím pánové držme se tématu, ať tady v tom je trochu pořádek :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • lotr_Mates napsal(a):

Tak koukám, že pro L29C636 je na FF aktualizace číslo B132 ze dne 30.01.2018. Pozdější datum než u B131 pro L29C432, tak je otázkou, zda obsahuje vše. Dokonce mě to hlásí i kompatibilitu s IMEI pro defaultní L09C432 :smile:
    Akorát je pravda, že bojím bojím :cold_sweat:

Přes FF distribuci opravdu změnit nelze.
    Jen jsem chtěl doplnit další možnost jak na MATE 10 PRO nahrávat případně hovory.
    Takže se tímto omlouvám, že jsem to napsal do této sekce.

Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Odpuštěno, ale... :smiley:

Už mlčím, už mlčím.... :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, tady jsem našel fungující záznamník hovorů, funguje naprosto skvěle a nahrává čistě obě strany. Stáhnout, instalovat, restart. V aplikacích/recorder jsem pak jen zkontroloval možnosti oprávnění a nic tam nebylo. V aplikaci/volání/dialer v nastavení (tři tečky v pravo nahoře) povolit automatické zaznamenávání hovorů.
    Nevěřil jsem že to pojede protože uživatelé Huawei Mate 10 PRO psali že to nejede. Mám Huawei Mate 10 PRO singl sim bez práv ROOT a poslední 9.0.0.243 a funguje to výborně. Aplikace funguje na všech strojích Huawei. Dnes jsem to nahrál na naše dva Huawei Mate 9, jeden dual sim a druhej singl sim s Android 9, nahrává a čistě obě strany. Práva ROOT není potřeba.

https://www.xda-developers.com/huawei-honor-emui-9-call-recording/
    Screenshot_20190505_113730.jpg
    1080 x 2160 - 511K
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.