Veřejné testování Androidu 8.0.0 Oreo a EMUI 8.0.0 pro Huawei P10 (vaše zkušenosti s aktualizací).

upraveno 2. March 2018 v Huawei P10
Právě v těchto dnech dokončujeme přípravy na projekt, v rámci kterého si budete moci vyzkoušet oficiální betaverzi operačního systému Android 8.0.0 Oreo a uživatelského rozhraní EMUI 8.0.0 pro Huawei P10. Do testu se budete moci zapojit s telefony z volného trhu (firmware C432) a to s oběma verzemi, tedy single SIM a dual SIM. Přihlášení probíhá skrze aplikaci FUT, kterou si můžete stáhnout přímo na našich oficiálních stránkách. V tuto chvíli ještě žádný projekt v aplikaci neuvidíte, brzy se to ale změní... Po přihlášení se do projektu bude probíhat kontrola přihlášených telefonů a následně se už ve vašem telefonu objeví oficiální betaverze operačního systému Android 8.0.0 Oreo. Program je dostupný v České republice a také na Slovensku. Těšit se můžete na spoustu příjemných novinek, přikládám seznam těch nejdůležitějších.

- je možné kompletně skrýt softwarová tlačítka a ovládat telefon pomocí navigačního tlačítka na displeji
- došlo k přeskupení nabídky nastavení, pohyb v ní je rychlejší a komfortnější
- launcher podporuje zkratky aplikací, což dále výrazně zrychluje práci s telefonem
- podrobné nastavení baterie a běhu aplikací
- telefonní seznam má vestavěnou podporu LinkedIn
- v nastavení domovské obrazovky můžete povolit (nebo zakázat) kanál Google

Jak se tedy přihlásit k testování?
1. stáhněte a nainstalujte aplikaci FUT z našich stránek
2. aplikaci spusťte, přijměte podmínky použití a přihlaste se vaším Huawei účtem
3. v záložce osobní zvolte možnost zapojit se do projektu (je potřebné mít v telefonu firmware B180, který právě v těchto dnech uvolňujeme, pokud se vám tedy zatím žádný projekt neukazuje, zkontrolujte aktualizace ve vašem telefonu, postupně jej uvolňujeme a jeho doručení může ještě pár dní trvat)
4. přihlaste se do projektu a počkejte na schválení a následně uvolnění aktualizace
5. po skončení testování se můžete vrátit na původní Android 7.0 Nougat (skrze HiSuite) nebo vyčkat na finální verzi aktualizace

Jak testování probíhá?
1. první týden budeme jen sbírat vaše IMEI (pokud budou volná místa, bude možné se zapojit také dodatečně).
2. přibližně kolem 12. ledna začneme aktualizaci uvolňovat
3. následně poběží dva týdny toto testování

Jak posílat zpětnou vazbu?
Budeme také samozřejmě rádi, pokud nám skrze FUT aplikaci budete posílat zpětnou vazbu na tuto aktualizaci a samozřejmě také do tohoto tématu. Snažte se ale prosím být co nejvíce konkrétní, pokud nám třeba napíšete, že telefon se samovolně restartoval, tak nám to moc neprozradí. Takže ideálně vždy v těchto situacích popsat, co tomu předcházelo, jestli se to stalo jednou nebo opakovaně a tak dále. Pokud použijete angličtinu ušetříte nám práci, ale bereme také češtinu a slovenštinu. Nejdůležitější je ale vždy pořádný popis konkrétního problému, aby se dal nasimulovat na našich telefonech. Právě vaše zpětná vazba je pro nás důležitá a bude důvodem k tomu pokračovat v podobných akcích.
- příspěvek typu telefon se mi restartoval a nic nefunguje nám tedy příliš nepomůže
- naopak příspěvek typu po spuštění funkce Obraz v Obraze v rámci aplikace Google mapy přestane aplikace reagovat (chyba se pravidelně opakuje) je pro nás hodnotný

Počet míst v projektu je omezen, pokud se tedy chcete zapojit, doporučuji zbytečně neváhat. Níže přikládám svoje video s jednou z prvních verzí Androidu 8.0.0 Oreo pro Huawei P10, tentokráte ale bude aktualizace výrazně dál a troufnu si říci, že se bude výrazně blížit finální verzi. Po zkušenostech s modely Huawei Mate 10 Pro a Huawei Mate 9 myslím, že se skutečně máte na co těšit. EMUI 8.0.0 je z mého pohledu výborné a přináší výrazný posun kupředu. Na druhou stranu se ale stále jedná o testovací verzi systému, počítejte tedy s tím, že se mohou objevit chyby a problémy. Pokud vás tedy třeba váš telefon živí, raději počkejte na oficiální verzi. Pokud ale naopak rádi zkoušíte nové věci, pojďte testovat s námi.


Štítky:
«13456741

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.