P10 vs Samšunt Galaxy S7

Dobrý den..
Po neúspěšné reklamaci své S7 (vada sAMOLED) jsem se rozhodl změnit značku.
Do oka mi padla P10. Měl někdo možnost srovnat tyto telefony? Myslím reálné zkušenosti.
Děkuji za odpověď
«134

Komentáře

• Ideálně napište co je pro vás priorita. Zkoušel jsem Galaxy S7 Edge, ale už je to trochu déle :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Priority - plynulý a stabilní system.
    Kvalitní fotoaparát. Min 1denni vydrž baterie..
    A co obnáší VIP resp Premium care?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 29. October 2017
    @Narrex Ahoj, oba telefony jsem měl několikrát. Největší rozdíl u P10 je, že nemáš šanci se schovat nikde před signálem :smiley: Pracuju v místě, kde je signál opravdu slabý a ani S7 edge a ani S8 se na P10 nechytal. Když P10 jela na plném signálu LTE tak u obou Samsungu max dvě čárky, případně LTE vypadlo a naběhl edge. Další dost velký rozdíl je v kvalitě reprodukce zvuku třeba u videí z YouTube. P10 má z repro zvuk krásný, obsahuje i basy. S7 byl plechovka. Navic P10 je rozhodně rychlejší a vykonnejsi. Baterie u P10 vydrží take víc. Foťák opět u P10 lepší, fotí lépe i než S8. Najde se toho víc, ale myslím, že podstatné věci jsem již popsal. Jediný mínus u P10 je chybějící voděodolnost.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ešte doplním odpoveď k otázke ohľadom VIP care - je to služba kde po registrácii telefónu do jedného mesiaca od nákupu získate rok záruky naviac (čiže nie 2 ale 3 roky záruky dokopy) a ak náhodne poškodíte displej telefónu do troch mesiacov, servis Vám ho bezplatne opraví.
    Poděkovat autorovi 0
  • Byl jsem se na P10 podívat v obchodě... vedle ta zpropadená S7.
    Nevypadá špatně.
    Originální příslušenství také nějaké je.
    Škoda že nemá voděodolnost a snad si zvyknu na "nemačkající" se home button.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten nemačkající home button je jedna z nejdokonalejších věci co kdy na mobilu byla. Až poznáš jak díky té čtečce lze urychlit ovládání telefonu už jinou možnost chtít nikdy nebudeš. Prostě vypnes virtualni tlačítka na displeji a využijes gesta čtečky.
    Poděkovat autorovi 1
  • Nemohu nez souhlasit. Je to otazka peti minut si na to zvyknout. Je to strasne navykove a napad na tohle ovladani byl fakt vyborny.
    Poděkovat autorovi 0
  • Bezkonkurencna vec. Mam to na tablete.(M3) Moj buduci mobil musi mat dve veci. 1. fotak od Leici (mam) a 2. tochpad v citacke vpredu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Měl jsem p7 přes půl roku a vzdal jsem se ho protože měl velice špatný signál,a mizerná baterie o čtečce ani nemluvím.Jináč to byl výborný tel,ale s p10 jsem úplně spokojený hlavně ten signál a výdrž.
    Poděkovat autorovi 0
  • OdurOdur  
    upraveno 3. November 2017
    Ty vole ten fanboysmus z tejto stránky inak srší. Osobne som vlastnil aj ja S7 ale tvrdiť, že P10 fotí lepšie než S7 alebo S8? To ste odkiaľ prišli na takú hovadinu. Home button mačkajúci u S7 aj mne vadil. Zato oproti samsungu má niekoľko nevýhod: a síce chýbajúca oleofóbna vrstva, kirin sám o sebe dosť hreje a ak niekto kupuje telefón až pokiaľ sa mu úplne nezničí tak nemožnosť vykonať nahrať iný OS. Keďže je to tohtoročný telefón má sa porovnávať s S8 kde na snapdragon alebo exynos sa neťahá resp je slabší. Ale to mňa nikdy netrápilo takže oproti S7 má výkonu viac. Chýbajúca akákoľvek ochrana proti vode či prachu.

S7 mne osobne vydržal deň aj pol poprípade aj do večera. Zapnuté LTE, wi-fi. Prehrávanie hudby tak cca 2 hodky denne (keďže mám bluetooth slúchadlá tak zapnuté aj bluetooth). Messenger a FB pravidelne. Plus naklikanie hier.

Čo sa plynulosti týka, tak obidva telefóny už na dnešnú dobu sú v pohode. Dlhé roky som vlastnil s4mini a nikdy sa mi nestalo, že by sa mi ten ich zalagovaný touchwiz spomalil.

Je to o tvojich prioritách ale už tá chýbajúca vodeodolnosť by mi na dnešnú dobu vadila a radšej by som investoval do s7. (všeobecne stále lepší fotoaparát než p10)
    Poděkovat autorovi 0
  • Co cekas na strankac o Huawei? Ze zde budou vsichni na telefony nadavat? Uplne stejne to bude na strankach Samsungu. Cela vodeoodolnost a prachotesnost telefonu jsem zas jen marketing. Nikdy jsem nemel problem s vodou. S telefonem se nekoupu a prach pod displejem jsem taky u zadneho z telefonu nemel. To ze nekde zmoknu s telefonem prezije kazdy. Signal ma P10 opravdu mnohem lepsi nez konkurence. Pohybuji se v mistech se slabsim signalem a z druhym telefonem co mam si tam neskrtnu. S P10 si alespon zavolam. Co se tyce prehrivani telefonu, mel jsem opacky problem se snapdragonem. Telefony co meli snapdragon vzdy topili jako kra*a, to se mi u Kirinu zatim nestalo. Vydrz baterie je vsude stejna. Jedine kde byla znatelne lepsi oproti konkurenci byla Xperia Z3 co jsme mel. Jinak vse je stejne. Mam pustenou synchronizaci 3 nekolika emailoych uctu, WhatsApp, Viber, stale pustena data, GPS, Wifi a vecer koncim u P10 s cca 40 procenty. Telefon pouzivam v praci takze pres den spousta telefonatu a emailu. Kazdy telefon ma neco do sebe. Nekomu se libi vice realna fotka, nekdo ma radeji Samsung omalovanky. Ja jsem s fotkami z P10 spokojeny. Mam tedy variantu + kde je fotak jeste o neco lepsi. Pres den foti tak nejak obstojne kazdy telefon, zlom nastava jakmile jsou horsi svetelne podminky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to je samozrejme, že sme na stránke kde sa propaguje huawei ale trocha objektívneho zmýšľania by nezaškodilo.

Mnohokrát mám problémy s prachom alebo špinou. A vodeodolnosť je len plus pri dnešných telefónoch takže by som to nenazýval marketingom. Pre mňa je príjemnejšie vedieť, že mi telefón prežije aj vo vlhkom prostredí.

Ako si písal, mne vydržal S7 aj na druhý deň a tiež synchron zapnutý a už to vyššie čo som popisoval. Momentálne mám sony a tá vydrž je na nezaplatenie.

Istého času, najmä staršie modely snapdragonu ako 810 hrali ako sviňa ale to bol problém ktorý riešil aj Qualcomm. No dnes mám SD835 a nech mu dávam akokoľvek zabrať, telefón nevykazuje vyššie teploty. Zatiaľ čo kirin ma hrial vcelku dosť. Na signál ti neviem čo povedať, tak dlho som nemal huawei aby som sa dostal do lokalít bez signálu.

Ako som písal, "vo všeobecnosti samsung fotí lepšie". Neberieme do úvahy pixely skôr taký mainstream. Mne sa tiež nijak nepáči "realita" akú podávajú, ale čo sa inak kvality fotky týka je naozaj dokonalá s detailami a večer to už je o inom. P10 sa doťahuje. To ale neznamená, že tvrdím že je to zlý fotoaparát oproti galaxy. V tomto je tá trocha "objektivity". Navyše, nebavíme sa tu o + verziách a ani note verziách. Bavíme sa o základnej p10 a obyčajnej s7.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ještě jeden nevinný dodatek. Schválně se zeptejte v servisech jak je na tom Samsung s počtem reklamaci. A hlavně si zjistěte jak se Samsung ke spoustě oprávněných reklamací otáčí zády. To se teprve člověk pobaví :wink: Přítelkyni teď přestal u S8 ostřit foťák, ale oprava jednoduchá, stačí poklepat a zase funguje. Ten telefon první měsíce užívání milovala a teď téměř denně poslouchám jak by ho nejraději zahodila a vzala si moji P10. Holt musí ještě měsíc počkat než si vezmu nový MATE 10 :smiley: A o rozdílů v kvalitě příjmu GSM nelze polemizovat, to mám sakra dobře vyzkoušeno a také jsem se díky tomu kdysi rád své S8 zbavil a vrátil ji do prodejny. Samsung má svoje GSM moduly a hlavně papírové svinovací antény. Už S6 byla vyhlášena na signál jako sakra mizerná.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hm zajímavá diskuze vzhledem k tomu že se hodláme zbavit Huawei P9 díky jeho naprosto idiotskemu powermanagementu který ignoruje nastavení a klidně si zavítá aplikace u kterých potřebuji soustavný běh .. po pár dnech běhu telefonu začne občas ignorovat i vlastní automaticky spouštěny režim nerušit atd ....

A než začnete radit factory reset nebo revert back to b182 a znovu instalace ... Nic z toho nepomohlo ... Většinou to vydrželo fungovat max 14dni než se začalo zase srat.

A můj cíl je aktuálně P10 ale mám strach že ani z android 8 Huawei nedá svuj pojebaný powermanagement do pořádku.

Někdo kdo mě dokáže přesvědčit že to Huawei v android 8 zase nedojebe pokusy s napsáním vlastního powermanagementu místo využití tohoto co funguje !???

Nebo Samsung S7 nebo Nokia 8 bo ta softwarová podpora je u ní na úplně jiné úrovni jako u "slavného" huashit , nebo nějaké Xiaomi kterému můžou podporu závidět všichni ostatní výrobci jen jsem ještě nevytipoval model se slušným fotakem a plným lte.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mateso  
    upraveno 4. November 2017
    Mal som S7 aj S8 momentalne mam P10. Co je najvacsi rozdiel u P10 je citacka odtlackov ktora je bezkonkurencna, lepsi zvuk z hlasneho reproduktora, pre mna prijemnejsie farby pre oci (u S7,S8 sa da tiez nastavit zakladne farby ale tie mi pridu velmi vyblednute uz). Z mojho hladiska je P10 uzivatelsky privetivejsia nez S7/S8. U S8 sa dokonca nedalo vypnut ani to stredove tlakove tlacidlo, cim sa mi v dzinsach stale zapinal displej a prepinali pesnicky (dost otravne) a to este nehovorim o tej nekvalitnej citacke odtlackov u S8, skener Iris nebral duhovky vzdy, v lete som mal dost problem odomknut telefon na ulici (spotene prsty u citacky a u Iris som musel davat dolu slnecne okuliare, problem bol aj protisvetlo atd...) Proste komfort u S8 nula bodov. Citacka u P10 berie aj spotene prsty a odomkne telefon bleskovo na prvy jemny dotyk co sa u S7/8 povedat neda. Mam dual sim verziu a pouzivam aj dve karty a bateria mi vydrzi dlhsie nez u S7 a asi podobne ako pri S8. Cim ma Huawei prekvapil je chybajuca oleofobna vrstva na displeji (mne az tak nechyba ale bolo by lepsie ak by nejaka bola), nabijacka je naozaj obrovska a velky problem je s ochrannym sklom. Skusal som uz presne 6 ochrannych skiel od roznych znaciek a bud na displej nesadlo s obrovskymi bublinami na okrajoch obrazovky alebo na displej sadlo ako uliate lenze pod sklo sa dostavala spina. Takze momentalne mam P10 nicim nechranenu. Dalej prislusenostvo krytov je u P10 tiez horor, ziadny vyber normalnych krytov, vsetky kryty od vyrobcu su ako pre penzionistov. Opat zdoraznim ze kvoli tomuto pouzivam svoju P10 nechranenu. Fotoaparat u P10 foti pekne ale pri nizkom osvetleni su tie fotky takmer nepouzitelne, tu by som vyzdvihol fotoaparat na S8 ktory bol ovela lepsi. Niekomu moze chybat aj odolnost proti vode, no ja som telefonoval uz aj v dazdi a nic sa nestalo. P10 nema bezdrotove nabijanie co je trochu aj skoda. A u P10 mi nepride zvukovy vystup sluchadiel tak kvalitny ako bol u S8. Pri hrani hier sa P10 vybija o nieco rychlejsie ako u Samsungu. Napisem to takto... Ja by som sa uz z P10 na S7/8 nevratil, lenze stale su tu zaujimave novinky ako LG V30, Iphone X po ktorom pokukujem alebo aj Huawei mate 10 pro ci ine modely od inych znaciek. Sila P10 je hlavne v komfortnej citacke, dostatocnom vykone este tak +1rok, v dobrom hlasitom reproduktore, dobrej vydrzi a moznosti mat dual sim.
    Edit: Co ma najviac obtazuje na P10 je zle optimalizovany svetelny senzor, ktory casto nastavuje nespravnu intenzitu jasu displeja.
    Poděkovat autorovi 0
  • Prave som.nasiel za dobrú cenu na hej.sk p10 v zelenej farbe ktoru mozem za 419€ plus mam.kod.na 10€ sole tak som zacal zas vazne uvazovat o p10. Za 410€ hmm.. ked stale cakam.na nastupcu ale ten bude drahší a hlavne stale cakat na nove...dokolecka. prechadzam z note 4 tak neviem...nikto okolo.mna nema p10 aby som to vedel porovnat.najma tu oleo vrstvu neviem. Ved aj to moje note je cele docapane,pripadalo mi viac ako p10 ked som pozeral na youtube...dilemu mam zase velku...
    Poděkovat autorovi 0
  • Zober ho nebuded lutovat, ja som ho zobral uz pred dvomi tyzdnami ked bola taka cena. Je to super phone. Dokonca v niektorych situaciach si fotak poradi lepsie, ako v S8, aj ked treba priznat, ze samsung ma o nieco navrch. Ale zase rozdiel v cene obrovsky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ved to,ta cena... uz sa vidim ako pri predstaveni nastupcu poviem ze to je vela,pockam ked bude lacnejsie a potom zas ... ako teraz je lacnejší ale zas co nastupca...a hovorim,dokolecka dokola.
    Poděkovat autorovi 0
  • Neskoro,dnea uz chcu zan 504€ a zaujimave ze za p10 lite 499€ nejako maju nordel v cenach...
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

Ještě jeden nevinný dodatek. Schválně se zeptejte v servisech jak je na tom Samsung s počtem reklamaci. A hlavně si zjistěte jak se Samsung ke spoustě oprávněných reklamací otáčí zády. To se teprve člověk pobaví :wink: Přítelkyni teď přestal u S8 ostřit foťák, ale oprava jednoduchá, stačí poklepat a zase funguje. Ten telefon první měsíce užívání milovala a teď téměř denně poslouchám jak by ho nejraději zahodila a vzala si moji P10. Holt musí ještě měsíc počkat než si vezmu nový MATE 10 :smiley: A o rozdílů v kvalitě příjmu GSM nelze polemizovat, to mám sakra dobře vyzkoušeno a také jsem se díky tomu kdysi rád své S8 zbavil a vrátil ji do prodejny. Samsung má svoje GSM moduly a hlavně papírové svinovací antény. Už S6 byla vyhlášena na signál jako sakra mizerná.

Ja som mal S8 aj S7. Každý cca pol roka a ani s jedným som nemal problém. Predtým som mal dlhé roky s4mini a tiež som bol spokojný. Na druhú stranu poznám aj ľudí, ktorý mali problémy s P10, je to proste od zariadeniu k zariadeniu. Momentálne som dal ale S8 preč kvôli výdrži, a P10 by som si nekupoval kvôli rôznym ústupkom. Ale samozrejme, je tu aj mnoho ďalších telefónov, ktoré sú omnoho zaujímavejšie. Už spomínaná V30, ktorá ale u nás ešte nieje alebo momentálne používam XZ1 compact a síce kvôli hudbe, podporuje LDAC high-res no proste výstup zvuku je královský a tam sa nechytá ani S8 ani P10. Osobne by som neodporúčal bezdrátové nabíjanie ale niekoľko týpkov, ktorý to obhajujú existuje. Toto mi u huawei nikdy nechýbalo. Len ta vodeodolnosť a ver mi, že chýbajúca oleofóbna vrstva je dosť problém. Kúp si lacnú fóliu na sklo a tá ti to bude simulovať. Osobne by som počkal na P11 alebo išiel do iného zariadenia.

S7 má stále výborný fotoaparát, len už sú tu nevýhody a síce starší SoC, micro-usb, čítačka podľa mňa nieje najlepšia, nepáči sa mi, že ju treba stlačiť a mohla obsahovať aj gestá a podpora.

P10 má veľmi dobrý fotoaparát ale nepodá oproti S7 v kvalite nočných fotiek dobrý výkon, SoC, ktorý podľa môjho názoru hreje a nemožnosť vlastného updatu androidu, oleófobna vrstva, audio výstup, vodeodolnosť. Ale má aj dual-sim.

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.