Představujeme uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0 a Android 8.0.0 Oreo

Společnost Huawei v pondělí představila několik nových telefonů a my se už brzy můžeme těšit na Huawei Mate 10 Pro. Ten přináší nejnovější uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0 a také Android 8.0.0 Oreo. Na stejnou kombinaci operačního systému a uživatelského rozhraní budeme postupně aktualizovat vybrané stávající telefony a na začátek se dočkají majitelé modelů Huawei Mate 9 a Huawei Mate 9 Pro. Pro první zmíněný přístroj už se testuje veřejná betaverze (bohužel nikoliv v České republice), takže jsem se rozhodl vám ji ukázat naživo. Android Oreo není revoluce, je to ale příjemná evoluce a bude se vám líbit. Pokud máte jakékoliv otázky, ptejte se (ale nemá smysl se ptát na seznam telefonů, které aktualizaci obdrží, zatím z naší strany nebyl zveřejněn). Co se mi líbí nejvíce?

- je možné kompletně skrýt softwarová tlačítka a ovládat telefon pomocí speciálního tlačítka na displeji (těžko se to popisuje, doporučuji shlédnout přiložené video), k dispozici tak máte kompletní plochu displeje
- došlo k přeskupení nabídky nastavení, pohyb v ní je výrazně rychlejší a komfortnější
- launcher podporuje zkratky aplikací, což dále výrazně zrychluje práci s telefonem
- podrobné nastavení baterie a běhu aplikací
- telefonní seznam má vestavěnou podporu LinkedIn
- v nastavení domovské obrazovky můžete povolit (nebo zakázat) kanál Google


image
image
image

Komentáře

 • JihusJihus  
  upraveno 18. October 2017
  Jozefe, jak se prosím chová to ovládací kolečko ve fullscreen hře? Je tam stále? A co se stane, když přes něj přejedu "omylem" prstem například během hraní, nebo během posouvání nějakého seznamu (např. obrazovka nastavení)? Díky moc za info :-)
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 18. October 2017
  Nějakou hru zkusím, ale zatím s ním pracuji přesně a bez problémů, nemám žádné kliky omylem...

  Očekávám, že tam bude normálně zobrazeno, jak jinak odejít :smile: Ale dá se snadno zapnout a vypnout přes horní lištu, takže řešitelné je to triviálně...
  Poděkovat autorovi 0
 • Pre ktoré telefóny bude dostupné EMUI 8.0.0 a Android 8.0.0?
  Poděkovat autorovi 0
 • Jak jsem psal v prvním příspěvku - nemá smysl se ptát na seznam telefonů, které aktualizaci obdrží, zatím z naší strany nebyl zveřejněn
  Poděkovat autorovi 0
 • Nešlo by udělat jen článek se screenshoty? Tady jich moc není...
  Poděkovat autorovi 0
 • Lukasiko napsal(a):

  Pre ktoré telefóny bude dostupné EMUI 8.0.0 a Android 8.0.0?

  V současné době mají prioritu vlajkové lodě a další budou určitě následovat, ale zatím máš současný a odladěný system, tak dočkej času
  Poděkovat autorovi 0
 • Chytré funkce: Díky novému plovoucímu navigačnímu tlačítku můžete provádět často používané operace odkudkoliv na obrazovce. Nově přidané zkratky domovské obrazovky vám umožní rychlý přístup k funkcím aplikací, které používáte nejčastěji. Stačí klepnout a podržet ikonu aplikace a zobrazí se nabídka zkratek. ● Rychlejší Optimalizace umělé inteligence poskytují vyšší stabilitu, plynulost a rychlost. Systém se spouští rychleji, videa jsou plynulejší a miniatury obrázků se nahrávají rychle i ve velkých objemech. ● Bezpečnější Využívejte vylepšenou ochranu systému, soukromí a dat s novými aktualizacemi bezpečnosti systému a nástroje PrivateSpace. ● Modernější: Pořizujte úžasná 3D panoramata, nastavujte 3D dynamické tapety zamčené obrazovky a objevujte nové možnosti s řadou nových funkcí a nastavení. V režimu Portrét můžete pořizovat atraktivní portréty se stylovými efekty rozostření, jako mají celebrity.
  ● Vylepšená ochrana proti neúmyslnému klepnutí snižuje počet nechtěných operací na dotykové obrazovce ve větším počtu případů. ● Chytré tipy nabízí rychlejší a chytřejší způsoby jak ovládat telefon, objevují se v konkrétních případech použití a reagují na vaše zvyky při používání. ● Nabídka PrivateSpace byla optimalizována, aby bylo vytvoření nabídky PrivateSpace v zařízení ještě jednodušší. Soubory lze nyní mezi prostorem MainSpace a PrivateSpace snadno přesouvat. ● V aplikacích Kontakty a E-mail nyní můžete synchronizovat údaje o kariéře svých kontaktů LinkedIn. ● Nabídka Nastavení byla přeorganizována do jasnějšího a intuitivnějšího rozložení. ● Galerie nyní obsahuje koš, ve kterém odstraněné fotografie zůstávají až 30 dní. Neúmyslně odstraněné fotografie lze jedním klepnutím obnovit. ● Správce telefonu byl zjednodušen, aby bylo spravování zařízení snazší. Standardní čištění je rychlejší a hloubkové čištění je důkladnější. ● Zařízení se nyní dokáže připojit ke dvěma různým zařízením Bluetooth současně, např. pásku a vozidlu.
  1. S ohledem na reorganizaci nabídky Nastavení byla změněna umístění log certifikátů a právních informací. Loga certifikátů naleznete v nabídce Nastavení > Systém > Loga certifikátů. Právní informace najdete v nabídce Nastavení > Systém > O telefonu > Právní údaje.
  1. Tato aktualizace nesmaže vaše osobní údaje, ale doporučujeme, abyste si před aktualizací všechna důležitá data zálohovali. 2. Některé aplikace třetích stran, které nejsou kompatibilní se systémem Android 8.0, nemusí po aktualizaci fungovat správně. Doporučujeme, abyste tyto aplikace v obchodě Google Play aktualizovali na nejnovější verzi. 3. Verzi tohoto systému lze vrátit zpět na oficiální verzi EMUI 5.0 pomocí softwaru HiSuite. Vrácením starší verze systému dojde k vymazání osobních dat.

  Kos v galerii a moznost pripjeni dvou zarizeni bluetooth soucasne jiste patri mezi prijemne novinky sezony .
  Poděkovat autorovi 1
 • Kdy bude k dispozici Android 8 a EMUI 8 pro Honor 8 ?
  Poděkovat autorovi 0
 • Honor se zde NEŘEŠÍ!
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.