Technologie VoLTE a telefony Huawei

Mobilní telefony jdou neustále kupředu, každý rok výrobci představují nové přístroje, které jsou lepší než předchozí modely. Dochází ke zvyšování výkonu, fotoaparáty pořizují kvalitnější snímky a telefony se učí stále nové funkce. V oblasti samotného telefonování ale změn tolik není, hovory uskutečňujeme stále stejným způsobem. Jedna skvělá funkce se ale přece jenom začíná rozšiřovat - jedná se o technologii VoLTE, tedy možnost volání skrze sítě čtvrté generace (podle toho také zkratka Voice over LTE). Tato technologie nabízí spoustu výhod - extrémně rychlé spojení hovoru, výrazně vyšší kvalitu hovoru a také menší energetické nároky. Dnes vám tuto funkci ukážu mezi modely Huawei P10 a Huawei P10 Plus.

V Huawei P10 Plus je SIM od operátora T-Mobile, v modelu Huawei P10 mám svou kartu SIM od operátora O2. Pozitivní je, že stále častěji už není potřeba, aby se v telefonech nacházel customizovaný firmware od konkrétního operátora. Ostatně při testu jsem v obou telefonech měl oficiální firmware s customizací C432 z volného prodeje. A VoLTE zkrátka funguje skvěle na obou telefonech. Spojení je bleskové, kvalita zvuku výborná. Mám tuto technologii moc rád (můj současný Huawei Mate 9 Pro sice technologii podporuje, ale naši operátoři jej zatím na seznam podporovaných telefonů nezařadili) a těším se na okamžik, kdy ji budou podporovat všechny přístroje (to si ale ještě pár let počkáme). Jaké jsou vaše dojmy a zkušenosti s technologií VoLTE?

image
image

Komentáře

• Vyzerá to fajn. Už len aby sa to rozšírilo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý deň, včera mi dorazila moja nová P10 plus a mám otázku k VoLTE - existuje nejaká možnosť ponechať túto funkciu zapnutú a pri tom skryť ikonu zo stavového riadku? Alebo mi to tam bude svietiť neustále? Ďakujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • No me se bohuzel nedari aktivovat, mam novou simkartu od T-Mobile, s operatorem diskutovano, avsak nefunguje, resp. ikona volte ve stavovém radku take nic. Vyzkouseno na A7 i na A8 a nic, přitom telefon je ofiko.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som prešiel z P10 lite na P10 Plus. Na P10 lite táto možnosť v nastaveniach je (ako na A7 aj na A8), ale rovnako sa mi neukázala ikona a teda tak to vyzerá že to ani nefungovalo. Na P10 Plus som najprv urobil aktualizáciu z A7 na A8 a až potom som nastavoval, ikona svieti a VoLTE aj funguje, akurát mi trochu vadí že mi to stále svieti na stavovom riadku a zatiaľ som neprišiel na spôsob ako to skryť bez toho aby som to vypol.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak mňa ikonka teda vôbec netrápi. Po aktualizácii na oreo (p10+) mi nabehli konečne VoLTE a som veľmi happy. Operátori totiž prepínanie z 4g nemali veľmi zvladnute a často som bol nedostupný aj keď som bol v sieti, spájalo dlho hovor atď... HD kvalita hovoru ma povedzme vôbec netrápi aj keď prečo nie ze? Véd na lepšie sa dobre zvyká.
    PS: mam P10+ single SIM a Orange Slovakia...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mam P10 plus karta T-Mobile a jede mi jen VoWifi. VoLTE mi nejede, nevite jestli se to musi nejak resit s T-Mobile?
    Poděkovat autorovi 0
  • Me také nejede, a to nám u operátora vše aktivní. Je to proste zahada.
    Poděkovat autorovi 0
  • Volal jsem na operátora T-Mobile a na lince mi bylo řečeno, že na tenhle telefonu to zatím ještě nejde :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • to brada: jde, kolega má t-mobile a vše mu jede, ikonka svítí jak blázen, a to jsme ty telefony kupovali společně. Někdy mám pocit, že co kus to originál, kolikrát jsme zjistili, že každému se telefon chová jinak, testovali jsme je se stejnými aplikacemi, jediné co se lišilo bylo téma, pozadí, obsah kontaktů, mailů apod a vždy překvapil, ale jinak stále šlape i když já osobně jsem se vrátil k A7
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.