Huawei MediaPad M3 s Androidem 7.0 Nougat

Huawei MediaPad M3 patří k nejlepším tabletům současnosti a ačkoliv s předchozím modelem MediaPad M2 jsem byl skutečně nadstandardně spokojen (ostatně jsem si tablet koupil vlastní a aktuálně jej používá manželka), nový model se mi líbí ještě více. V současnosti navíc finišujeme přípravu oficiálního Androidu 7.0 Nougat pro toto zařízení a vypadá skvěle. Podle mého je EMUI 5.0 pro velké displeje jako stvořené.


EMUI 5.0 přináší spoustu zajímavých inovací a myslím si, že budete s aktualizací velmi spokojeni. Líbí se mi například lišta rychlého nastavení, která je stylovější a najdete zde více zástupců. Úplně jsem vypnul softwarová tlačítka, tablet tak ovládám jen skrze čtečku otisků prstů (stejným způsobem je možné v současnosti používat také modely Huawei P10 a Huawei P10 Plus). Moc se mi líbí nabídka nastavení, tam je skutečně naplno využita celé plocha displeje a ovládání je velmi komfortní. Spokojený jsem také s výdrží baterie, tablet používám velmi aktivně.

image
image
image
image
image
image
image
image
«13456713

Komentáře

 • lublub  
  upraveno 6. May 2017
  Zdravím, Nougat a pětku jsem taky updatnul.. líbí se mi.. tablet je ještě svižnější (optimalizovaná grafika).. akorát jsem nepřišel jak schovávat nepotřebné ikony.. na 4.1 to fungovalo vodorovným roztažením dvou prstů.. na pětce to nefunguje, nebo nevim jak.. byla to užitečná vyfičůrka..
  Poděkovat autorovi 0
 • Rovněž mám update A7.0, EMUI 5.0. V AnTuTu body klesly (po čisté instalaci) o cca 10000 bodů. Tablet je ale stále svižný a pro uživatele není pokles výkonu (pokud je test objektivní) znatelný. Čtečka otisků reaguje rychleji, a její použití místo navigačních tlačítek mi přijde spolehlivější než v předchozím firmwaru. Rychlé si na to člověk zvykne. Mám trochu pocit, že baterie se vybíjí o něco rychleji, ale je to jen počáteční dojem. Možná se pletu. Neobjevil jsem žádné zásadní změny v EMUI. Změny jsou spíš v samotném Androidu a myslím, že jsou v celku vydařené. Oceňuji, že firmware neobsahuje tolik předinstalovaných aplikaci, jako předchozí vězte, mrzí mě ale, že zmizela aplikace (funkce) zálohování.
  Jaké máte zkušenosti vy?
  Poděkovat autorovi 0
 • lublub  
  upraveno 10. May 2017
  to je zajímavé, u mě výkon v antutu naopak stoupnul .. v predchozi verzi jsem se v antutu nedostal na 90 tis.. v teto verzi mam 95 tis.. hlavně v úvodním 3d testu mnohem plynulejší, nemáš zapnuté nějaké úsporné režimy? jaké máš skóre? jo a podle toho že ti tam něco chybí, neproběhla úplná instalace, ale jen zaklad.. ja tam mám vše i po factory reset.. přeinstaluj pomocí Firmware Finder s FF Proxy, ne přes dload folder..
  Poděkovat autorovi 1
 • lublub  
  upraveno 6. May 2017
  score


  ps netuším proč to je mrňavý, v náhledu to vypadalo dobře
  Screenshot_20170506-071740.png
  1600 x 2560 - 93K
  Poděkovat autorovi 0
 • Jsem nyní na B301 a jsem docela spokojený, výrazně se zvýšil výkon, grafika je hezčí a hlavně čtečka reaguje mnohem lépe a svižněji.
  Poděkovat autorovi 0
 • lub napsal(a):

  to je zajímavé, u mě výkon v antutu naopak stoupnul .. v predchozi verzi jsem se v antutu nedostal na 90 tis.. v teto verzi mam 95 tis.. hlavně v úvodním 3d testu mnohem plynulejší, nemáš zapnuté nějaké úsporné režimy? jaké máš skóre? jo a podle toho že ti tam něco chybí, neproběhla úplná instalace, ale jen zaklad.. ja tam mám vše i po factory reset.. přeinstaluj pomocí Firmware Finder s FF Proxy, ne přes HWFF folder..

  Lube, děkuji za info. Přeinstalováno a nyní vše funguje. Bylo nutné provést downgrade na A6.0, ale už to šlape. Pořád se ale v Antutu přes 90tis. bodů nedostanu. Jsem na 88 500. Je mi to záhadou. Stále je ale výkonu na rozdávání.
  Ještě jednou díky moc za radu.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 17. May 2017
  Já jsem zatím taky tak nějak spokojený s androidem 7, mám Global LTE verzi B338. Co zatím pozoruji jako negativní je větší spotřeba baterie, když najednou při nepoužívání je spotřeba skoro 0% třeba 3-4. hodiny, pak náhle bez mého přičinění začne klesat 2-3% za hodinu. Jako spotřebu hlásí většinou bdělí režim,i když spí, žádnou apku , která by ho vybuzovala jsem nezjistil, někdy i bez spotřeby bdělého režimu spotřeba sama klesá , na příčiny jsem zatím nepřišel. Vše beru jako porodní bolesti Androidu 7 u tohoto tabletu a věřím, že s příštími aktualizacemi si to sedne jako u Mate 9, pár jich bylo s dost chybami od B126 do B182, ale teď u B182 jsem spokojený a žádné vážnější problémy u mobilu nevidí , tak věřím že u tohoto tabletu si to časem sedne samo :smile:
  Poděkovat autorovi 0
 • Teď přišel upgrade C233B338_339 . Po upgrade B339 .
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 18. May 2017
  Mám nově M3 a verzi mám EMUI4.1 a BTV-W09C100B006 bez LTE, a systém se jeví jako aktuální, jkde seženu android 7?
  Poděkovat autorovi 0
 • Oficiálně zatím dostupný není.
  Poděkovat autorovi 0
 • Děkuji, tak se zeptám k verzi 6 - neikde nemůžu najít možnost přejmenovat zařízení a chybí mi položka chráněné aplkace. Můžete mi poradit, kde to najít? Děkuji
  Poděkovat autorovi 0
 • U mě android 7 Nougat také oficiálně není a to mám Gold Edition s Lte.
  EMUI 4.1 a číslo sestavení mám BTV-DL09C100B009. Jen jsem mi aktualizoval na novou verzi HiCare.
  Jinam mi to píše ze verze je aktuální tak si ještě počkám :-)...
  Poděkovat autorovi 0
 • Počkej nebo zkus ofic. aktualizaci přes HiSuite, někteří píší , že jim to pomohlo a našlo aktualizace, ikdyž system tvrdil že je aktuální
  Poděkovat autorovi 0
 • @ Markynin
  Chráněné aplikace : nastavení , rozšířené nastavení , správce baterie , chráněné aplikace.....
  Poděkovat autorovi 0
 • indy1369 zkouším to pořád. Mám i novou verzi HiSuite a pořád nic, ale je jasné že určo se mi někdy spustí. Snad do vánoc se dočkám :-)
  Poděkovat autorovi 0
 • To jsou ty rychlé aktualizace Huawei :neutral:
  Poděkovat autorovi 0
 • A je nějaké info, kdy se dočkáme? Přeci jen, před skoro třemi týdny proběhla informace o tom, že již finišujete s přípravou Androidu 7 a kde nic, tu nic. Kord když varianta LTE již dostala slíbený Android.

  Poděkovat autorovi 1
 • lublub  
  upraveno 24. May 2017
  BTV-DL09C100B009 - to číslo za "C" je region? v tomto případě je C100 EU? jaké jsou rozdíly mezi těmito edicemi, když některé mají vyšší a častější update, kde se to dá zjistit? a konečně jde to bezbolestně a bez následků změnit?
  dík.. :smile:
  Poděkovat autorovi 0
 • Varianty se většinou liší regiony, případně variantou WiFi a LTE. Další rozdíly mohou být v tom, zda je zařízení určeno pro volný trh nebo pro operátora (customizace či branding). Věřím, že se během pár týdnů už dočkáme.
  Poděkovat autorovi 0
 • Co získám aktualizací na sedmičku?Mám obavy ady apka DJI go fungovala po aktualizaci dál spolehlivě.Dá se vrátit na šestku?
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.