Focení s P10

1568101182

Komentáře

• @pajka Mřížku paradoxně používám. :smiley: Ale vlastně až od P10, předtím jsem fotil bez ní. Až nedávno jsem přišel na to, že je to hodně dobrá pomůcka, ale ještě ne vždy se na to dostatečně soustředím no. :smiley: Díky. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Chlapi často se mi stává, že při focení mám hodně přepálenou zelenou barvu. Někdy to až bije do očí. Nevíte co s tím?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. May 2017
    The Shell by Tomáš Vohryzka on 500px.com
    Mám z Huawei P10 velkou radost. Fotí opravdu parádně a díky bezztrátovému dvojnásobnému zoomu je perfektní na macro fotografii. :)
    Poděkovat autorovi 1
  • pro @Kendees, makro není těžké, chce to trpělivost a tzv. fotit z očí do očí-), takže když fotím makro tak mám montérky a lezu po zemi:-), samozřejmě dobrá rada, je i vyfotit víc fotek, mazat se dá vždycky-). vždycky u makra jdu k focenému předmětu co njeblíže, kdy už telefon není schopen zaostřit a pomalu oddaluju až je schopen zaostřit a pak vyfotím a taky je důležité kam ostříš, málokdy ostřím na střed a snažím se ddržovat tzv.zlatý střed, ze začátku ti pomůže zapnout "mřížku zlatého řezu", ale ne vždy je to nejlepší řešení:-).
    Jinak souhlasím s @pajka že se ostří na oko:-), fotky máš krásně ostré:-)

Poděkovat autorovi 0
  • @Vudce1978 Ve světě fotografie je makro jedním z těch složitějších žánrů. Vyžaduje hodně světla, kvalitní objektiv (nebo alespoň reversní usazení širokáče), stabilitu, spoustu trpělivosti a schopnost pracovat efektivně s velmi malou hloubkou ostrosti. Ve světě mobilní fotografie je ale macro výrazně zjednodušeno limitací samotných mobilních kamer, kdy to jediný co lze udělat, je nastavit MF a ostřit pohybem (tak jak říkáš) vpřed a vzad dokud není ostrost tam, kde jí člověk potřebuje. Macro s Huawei P10 (PLUS) je umocněno zoomem, díky čemuž lze ze vzdálenosti cca 8cm dosáhnout hodně slušnýho zvětšení bez ztráty kvality, s použitim led přisvícení můžete dosáhnout i vyšší rychlosti závěrky, takže fotka pak bude více ostřejší. Super je i ukládat do RAWu a pohrát si pak s fotkou v Lightroom Mobile nebo Snapseed (případně v PC) :)
    Poděkovat autorovi 1
  • @Vudce1978 Díky. Jako tady jde vidět, že P10 focení vážně zvládá dobře. Já opravdu nejsem žádný odborník na fotografování, fotím vyloženě podle své intuice, takže jsem rád, pokud to tady uživatelé, co fotí daleko víc a lépe, ocení. Je to dost inspirující a až budu mít víc času, tak se zkusím vydat dál. :smiley:

Jinak mi u toho makra přišlo, že musím být docela dost daleko od objektu a výsledná fotka má pak větší záběr, než bych chtěl. Přiznám se, že mě nenapadlo použít ten dvojnásobný zoom, co zmiňoval @Applecore. Příště zkusím. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • @Applecore to je nádherná fotka, u tebe je P10 ve skvělých rukou:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Applecore napsal(a):

@Vudce1978 Ve světě fotografie je makro jedním z těch složitějších žánrů. Vyžaduje hodně světla, kvalitní objektiv (nebo alespoň reversní usazení širokáče), stabilitu, spoustu trpělivosti a schopnost pracovat efektivně s velmi malou hloubkou ostrosti. Ve světě mobilní fotografie je ale macro výrazně zjednodušeno limitací samotných mobilních kamer, kdy to jediný co lze udělat, je nastavit MF a ostřit pohybem (tak jak říkáš) vpřed a vzad dokud není ostrost tam, kde jí člověk potřebuje. Macro s Huawei P10 (PLUS) je umocněno zoomem, díky čemuž lze ze vzdálenosti cca 8cm dosáhnout hodně slušnýho zvětšení bez ztráty kvality, s použitim led přisvícení můžete dosáhnout i vyšší rychlosti závěrky, takže fotka pak bude více ostřejší. Super je i ukládat do RAWu a pohrát si pak s fotkou v Lightroom Mobile nebo Snapseed (případně v PC) :)

já ještě ten 2xnásobný zoom nepoužil, každý zoom je ztrátový(i u objektivů zrcadlovek, i u nich mám na makro raději jen pevná skla:-)), ale zkusím a uvidím:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes jsem se s nemocným Bobajsem dostal ven jen do hnusného parku v Lounech a hledal co bych vyfotil a nevím proč, ale zalíbily se mi tyto 2 fotky, kde je hezký rozdíl mezi clonou f/2,2 a f/1,2, koukali tam na mě kluci s flaškou vína jak na debila co pomalu leze na strom a fotí:-)imageimage
    IMG_20170514_203554.jpg
    2646 x 3968 - 2M
    IMG_20170514_203456.jpg
    2240 x 3357 - 3M
    Poděkovat autorovi 0
  • Tady fakt někdo umí z mobilu vytáhnout perfektní fotky. Klobouk dolu chlape. Fakt...
    Poděkovat autorovi 1
  • Dnešní makro řádění s P10, vyzkoušel jsem na makro 2xnásobný zoom a je to s ním skvělé:-)imageimageimageimageimageimageimageimage
    IMG_20170515_165306.jpg
    2903 x 1937 - 1M
    IMG_20170515_165405.jpg
    2101 x 3148 - 1M
    IMG_20170515_163518.jpg
    2139 x 3797 - 2M
    IMG_20170515_165653.jpg
    3358 x 2240 - 2M
    IMG_20170515_163222.jpg
    3968 x 2113 - 2M
    IMG_20170515_170629.jpg
    2240 x 3356 - 2M
    IMG_20170515_170715.jpg
    2046 x 3674 - 1M
    IMG_20170515_171040.jpg
    2606 x 3908 - 3M
    Poděkovat autorovi 0
  • Možná to sem nepatří, ale chci se zeptat, pokud je někdo vlastníkem například horší verze paměti (600 MB/s) LPDDR3 / UFS 2.0. může toto ovlivnit kvalitu fotek nebo tak? Poprosím někoho o vysvětlení, děkuji. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • @Adamek2017 to ti bohužel nedokážu říct, to spíš dotaz přímo na Huawei, nebo počkej až otevřou první značkovou prodejnu přímo se servisním centrem v Praze, už to bude za chviličku:-), to se brzo dozvíš na stránkách huawei:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Paměť nemůže mít na kvalitu fotek ani náhodou :smiley: Maximálně na to, že se ti ty fotky budou o tisícinu sekundy déle ukládat :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • tak značkovka Huawei se otevírá 22.5.2017 v obchodním centru Quadrio v Praze, juchůůůůů:-), už se tam těším:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže s mou kombinací můžu být prakticky spokojen ? (600 MB/s) LPDDR3 / UFS 2.0. To má vlastně znatelný vliv jen pokud byl přemísťoval "milion fotek z PC do telefonu atp., což nedělám), žádný jiný vliv to nemá ? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Neboj, máš to v pohode.. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • No v podstatě ani při kopírování z PC. Kde pravděpodobně člověk narazí na limity USB. Teoreticky možná u nějakého USB 3.1 by se dalo dostat na tyhle rychlosti, ale myslím, že to tak moc reálné není. Takže bych byl úplně v klidu. A kdyby Huawei na některé trhy nedodal pár kousků s eMMC které mají rychlosti s bídou poloviční, tak by si toho ani nikdo nevšiml :-) Všichni to tak pravděpodobně dělali a dělají i nadále, akorát prostě Huawei chce mezi špičku a tam se žádné větší přešlapy neodpouští. I když S8 a jeho čtečka a X dalších nedostatků... a stejně to všichni kupují jak rohlíky :-D
    Poděkovat autorovi 0
  • Chiron napsal(a):

No v podstatě ani při kopírování z PC. Kde pravděpodobně člověk narazí na limity USB. Teoreticky možná u nějakého USB 3.1 by se dalo dostat na tyhle rychlosti, ale myslím, že to tak moc reálné není. Takže bych byl úplně v klidu. A kdyby Huawei na některé trhy nedodal pár kousků s eMMC které mají rychlosti s bídou poloviční, tak by si toho ani nikdo nevšiml :-) Všichni to tak pravděpodobně dělali a dělají i nadále, akorát prostě Huawei chce mezi špičku a tam se žádné větší přešlapy neodpouští. I když S8 a jeho čtečka a X dalších nedostatků... a stejně to všichni kupují jak rohlíky :-D

Chápu, rozumím, děkuji mnohokrát. Popřípadě jestli se mi můžeš vyjádřit k příspěvku "3D Panorama PLUGIN" je pár příspěvků pod tímto, pokud o tom něco víš. :)

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.