Huawei Nova nabízí nekompromisní výdrž na jedno nabití

upraveno 2. November 2016 v Huawei Nova
Když jsem poprvé viděl specifikace modelu Huawei Nova, měl jsem okamžitě jasno. Tento telefon bude mít skvělou výdrž... Většina telefonů od společnosti Huawei má výdrž nadstandardní, Nova ale nabízí skvělou kombinaci procesoru a baterie, která předchozí modely ještě překonává. Připomeňme si, že baterie má kapacitu přibližně 3040 mAh, uvnitř telefonu se pak nachází moderní osmijádrový procesor Qaulcomm Snapdragon 625, který sice nepatří k těm nejvýkonnějším na trhu, pořád má ale spoustu výkonu (telefon je rychlý za všech okolností, umí dokonce nahrávat video ve 4K rozlišení) a především je velmi úsporný.

V praxi se tak můžete těšit na skvělou výdrž na jedno nabití. Nejprve jsem do telefonu nainstaloval populární hru Pokémon Go a vyrazil na lov. Telefon zvládl na jedno nabití hrát přes 6 hodin, což je výborný výsledek a jen těžko najdete na trhu takto kompaktní telefon, který by zvládl více. Výdrž je ale skvělá také při běžném používání, moje manželka není extrémně náročný uživatel, občas zavolá, občas napíše zprávu, neustále je online na Hangouts, občas si pustí video na YouTube a když ji něco zaujme, tak to vyfotí. Zároveň ale chce rychlý telefon, který ji nebude zdržovat. Při tomuto používání nabíjí Novu jednou za 4 dny, což je skutečně skvělá hodnota. Při intenzivnějším používání by samozřejmě byla výdrž o něco nižší, dva dny intenzivnějšího používání ale telefon zvládne bez problémů. Musím říci, že výdrž tohoto telefonu je pro mě příjemným překvapením a díky USB konektoru typu C se navíc Nova také rychle nabíjí. Tady nemám co dodat, naprostá spokojenost...


image
image
image

Komentáře

 • Já se zblázním z tich novinek
  Poděkovat autorovi 0
 • Mně mobil vydržel po celou dobu používání dva dny na jedno nabití. Byl jsem s ním velice spokojený. Současný model nova 3 je v tomhle ohledu skvělým nástupcem.
  Poděkovat autorovi 0
 • Měl jsem to stejné, minimálně dva dny vydržel někdy i dokonce tři dny.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 12. January
  Ano, výdrž baterie je to, s čim jsem u Novy nejvíc spokojenej. Kolegové mě maj za blázna, že prej proč jsem si pořizoval telefon, jehož schopnosti využiju jen minimálně a... maj pravdu. Dlouho jsem v tom měl jasno, smartfoun jsem nepotřeboval, ale nakonec jsem podlehl "módě" a pořídil ho. Už u obyčejnejch tlačítkovejch mě zajímala hlavně výdrž baterky, protože telefon jsem vždycky používal na to, na co byl dělanej - volat, popř.posílat SMS + navíc jako budík a upomínky, protože si prd pamatuju.

  Do smartfounu jsem tedy šel s obavou o výdrž baterky, protože mě děsilo, jak všichni, kdo kolem mě maj "placky", mobily dobijí každej druhej den, ale taky i 2x denně! Ale výběr Novy teď po čase beru jako trefu do černýho a jsem maximálně spokojenej.
  Ano, je ho pro mě škoda a nevyužiju ho, jak by si zasloužil, ale já mam u elektroniky radši "výkonovou rezervu", i když se třeba většinu času fláká, než aby se chudinka zadejchala vždy, když si náhodou vzpomenu, že po ní budu chtít víc, než je u mě zvykem. Za chvíli to budou 2 roky, co ho mam. Jen tak ze zvědavosti (a na popud kolegů) jsem si loni dělal čárky, jak často jsem mobil nabíjel a bylo to 51x, tzn. přibl. 1x za tejden. Je mi jasný, že tohle nevypovídá správně o tom, jak perfektně se Nova povedla, spíš je to o tom, že mu "nedávam za uši" jako ostatní.

  Ale v pohodě, to je přesně to, co jsem od smartfounu očekával! - aby vydržel na jedno nabití ~tejden, protože já potřebuju jen několikrát denně volat, občas nějaká ta esemeska, párkrát za den se na chvíli kouknout na net (zprávy, jídelníček restaurací, kde se v rámci pracovního dne stravujeme), nejsem nonstop online, hry už nehraju, muziku na tom moc neposloucham (po zvukový stránce Nova nic moc), ráno mě to budí a hlavně mi to všechno připomíná, protože toho mam moc a moje hlava už to bohužel moc nedává. Jo a taky fotim - foťák, při dobrejch světelnejch podmínkách na moje potřeby fotí perfektně! A to všechno v efektně kompaktním provedení!

  Takže po téměř dvou letech za mě super, já to mam tak, že (i když mě technika/elektronika baví a zajímam se o to) když mi něco k mé spokojenosti funguje, neměnim to hned jen kvuli tomu, že už je to podle někoho starý a nemoderní. Mam to třeba stejně i s domácí audiotechnikou, nebo s jinou elektronikou v baráku a mam k tomu svý důvody... tak např. kdo dneska doma ještě používá CRT televizi, nebo CRT monitory u PC?

  A závěr je zatim jasnej - dokud mi mojí Novu neodstaví nějaký to kurvítko, nebo ho vlastní neopatrností nerozflákam a smartfoun mi bude fungovat dál, nebudu měnit a necham si ho, dokud "neumře".
  Poděkovat autorovi 1
 • Nova je super, skvěle vypadá a navíc k ní přímo Huawei dělá výborné a praktické otvírací pouzdro s průhlednou přední stranou. Dokonalá kombinace... Tak ať ti nova dál dělá jen radost!
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.