Kvalitní tvrzené sklo pro Huawei P9 se blíží

Sehnat kvalitní tvrzené sklo pro Huawei P9 není vůbec jednoduché. Sám jsem nakonec každé sklo sundal, většinou totiž byla malá a nekryla celý displej. Nicméně pořádné tvrzené sklo pro Huawei P9 se už konečně blíží. Poslední vzorek, který jsem zatím testoval, už vypadá velmi dobře, nicméně jsem narazil na dva problémy. Prvním je velikost rámečku pro displej, který je přibližně o milimetr na každé straně menší (přeloženo do češtiny - displej je na boku vždy o milimetr uříznutý). Navíc součástí skla jsou výrazné bílé plochy, což u P9 ve variantě Silver/White není problém, na jiných verzích by to ale dobře nevypadalo. Ale příští vzorek snad už bude stoprocentní...

image
image
«13456729

Komentáře

• Děkuji, nedáš nějaký odkaz na to sklo? :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Je to zatím jen vzorek, jsem v kontaktu s firmou, co sem skla dováží. Odkaz dám, až to sklo bude skutečně stoprocentní, zítra musím pořádně změřit displej P9 :)
    Poděkovat autorovi 5
  • Pánové proč prosím řešítetvrzené sklo, když má P9 už z výroby kvalitní Gorila Glass 4 ?
    Poděkovat autorovi 1
  • Pokud ti telefon spadne na displej, tak ti Gorila Glass 4 moc nepomůže ;-) A schovávat tak hezký telefon do pouzdra je škoda...
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak tohle už vypadá docela slušně. Problém asi bude s těmi zaoblenými rohy displeje.
    U skel co jsem zkoušel (nehledě na to že obě byly podstatně menší než displej), se v obou horních rozích ani pořádně "nepřisály" na displej. Vypadalo to jako by byla ta skla prohnutá nahoru. Prostě děs.
    Tady vypadá ten levý horní roh ještě luxusně oproti tomu co jsem tam měl já. Navíc ten bílý rámeček to tu pěkně zamaskuje. Na černé jsou ta místa s nepřiléhavým sklem vidět daleko víc.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdenek34 napsal(a):

Pokud ti telefon spadne na displej, tak ti Gorila Glass 4 moc nepomůže ;-) A schovávat tak hezký telefon do pouzdra je škoda...

Aha, já myslel, že právě od toho je ten Gorila Glass, ale ten jak vidím je jen proti poškrábání. A když se tedy telefon opatří tvrzeným sklem, tak zabrání při pádu rozbití skla stávajícího? No je fakt, že když budou dvě skla na sobě, tak to bude o hodně pevnější

Poděkovat autorovi 0
  • Ano, Gorilla Glass je spíš proti poškrábání, ale temperované sklo, může navíc zachránit prasknutí displeje při pádu telefonu a je také odolné vůči škrábancům... Za ty peníze, co temperované sklo seženeš není co řešit, zvlášť pokud bude nějaké, které bude mít dobrý rozměr :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně nemám problém přidat na telefon jedno tvrzené sklo navíc, protože při pádu mám reálnou šanci, že to displej přežije. A to šance je výrazně vyšší než když se spolehnu jen na jedno sklo. Ano, zní to divně, ale obraz na displeji to nedeformuje, nestojí to skoro nic, takže proč ne.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Osobně nemám problém přidat na telefon jedno tvrzené sklo navíc, protože při pádu mám reálnou šanci, že to displej přežije. A to šance je výrazně vyšší než když se spolehnu jen na jedno sklo. Ano, zní to divně, ale obraz na displeji to nedeformuje, nestojí to skoro nic, takže proč ne.

Já bych s tím vcelku souhlasil, ale podle mně, by tvrzené sklo mělo přesně lícovat s tím co je na mobilu, jinak po pádu mobilu, by ( podle mého názoru ), mohlo prasknout právě jen na tom "nepolepeném"okraji, který neobsáhne to dodatečně přilepené tvrzené sklo.
    Napsal jsem to trochu krkolomně, ale jinak se mi to nepovedlo popsat :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • co vse vzhledu tohoto skla tyce, tak musim rict ze ty bile ramecky po obvodu displeje jsou opravdu osklive.. to bych si asi ani nekoupil..
    Poděkovat autorovi 0
  • Vznesl jsem ještě dotaz ohledně Gorilla Glass na Huawei P9 přímo u firmy Corning a přišla mi tato odpověď:
    "Corning® Gorilla® Glass has appeared on 4.5 billion electronic devices.
    Because of non-disclosure clauses in some of our customer contracts, we cannot identify all the devices that feature Corning® Gorilla® Glass, so we encourage you to contact the manufacturer of your device. If you would like to know which devices do use Gorilla Glass or to learn more, you can visit our website at www.CorningGorillaGlass.com.
    Regards, The Gorilla Glass Team"
    Takže jsme se vlastně nic nedozvěděli. :(
    Poděkovat autorovi 0
  • JihusJihus  
    upraveno 16. June 2016
    d@ve napsal(a):

Ale jo, dozvěděli :-)
    - CORNING - Huawei Products with Gorilla
    - List of devices with Gorilla Glass
    Nicméně to ještě nic neznamená :-) Třeba nebyl ještě update stránek ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Jihus napsal(a):

d@ve napsal(a):

"Ale jo, dozvěděli" :-)
    .........................
    "Nicméně to ještě nic neznamená" :-) Třeba nebyl ještě update stránek ;-)
    Jo jo, takže dozvěděli.. ?? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • To jste mysleli, že Corning pro vás bude aktualizovat web? :). Jak to se sklem je jsem vám tady už psal v jiném tématu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak dnes mi přišlo i vyjádření z Huawei:

"Dobrý den, děkujeme za dotaz.
    P9 je vybavena sklem Gorilla Glass 4.
    P9 Lite sklo Gorilla Glass nemá.
    S pozdravem
    Zákaznická podpora Huawei"
    Poděkovat autorovi 0
  • Což sice není úplně pravda, ale budiž :).
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Což sice není úplně pravda, ale budiž :).

Tak pokud je to tak a "Zákaznická podpora Huawei" takhle vědomě mlží, tak čemu všemu ještě můžeme vůbec věřit? :neutral:
    Tyhle pochybnosti mi moc chuti na koupi tohoto telefonu nedávají. :(
    Poděkovat autorovi 0
  • Není to o mlžení, jde o to, že je to s tou technologií skutečně složitější. Sklo je skutečně extrémně kvalitní, proto se kombinuje více technologií. Není to o mlžení, je to o tom, že některé věci se složitě popisují. Huawei P9 je dobrá volba (PS: taky se občas na podpoře vyskytuji). PS2: já třeba u telefonů méně řeším parametry, které nemohu ověřit... Když budu mít telefon s GG3 a někdo řekne, že je to GG4, stejně to nepoznám. Výsledek - stejně musíte věřit, že to sklo je skutečně velmi kvalitní :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně bych byl třeba, Jozefe, spokojenej i s GG3, ale takhle nemám jistotu, jestli tam vůbec nějaké tvrzené, bezpečnostní sklo je, když to obchodníci z Huawei nejsou schopni/ochotni uvést v technických specifikacích (nejen typ, ale vůbec nějakou informaci o tvrzeném skle).
    Momentálně mám telefon s GG3 a jsem nadmíru spokojenej - telefon používám roky bez ochranných obalů, fólií a skel, jen ho nosím v pouzdře a dosud mám na telefonu jen jeden nepatrný vlásečnicový škrábanec.
    Nejsem rozhodně zastáncem toho, že si koupím pěkný prémiový model a obuju jej pro jistotu ještě do silikonového pouzdra a nalepím ochranou fólii nebo sklo. Zvlášť když má P9 zaoblené okraje displeje a zcela optimálně u ní ochranná fólie nebo sklo nesedí.
    Pokud by P9 lite měla více než 16 GB (resp. 10 GB) ROMky, tak to neřeším a jdu do ní. Tam bych klidně i tu fólii/sklo snesl.. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Dávám vám jistotu, že je zde kvalitní tvrzené sklo, které převyšuje vaše požadavky :)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.