Huawei P9 Lite fotoaparát

upraveno 16. květen 2016 v Huawei P9 Lite
Množí se otázky na Huawei P9 Lite, v této diskuzi se tedy budeme věnovat fotoaparátu, fotografiím a všemu, co s tímto tématem souvisí. Na začátek vám ukážu samotné uživatelské rozhraní fotoaparátu v tomto atraktivním telefonu. Ovládá se skutečně velmi pohodlně, ostatně podívejte se na video.

Uživatelské rozhraní fotoaparátu kopíruje model Huawei P9. Těšit se tedy můžete na velmi pohodlné ovládání, kdy tažením z pravé části displeje otevíráte jednotlivé položky nastavení (třeba rozlišení, GPS nebo časovač), z levé strany displeje pak vysouváte nabídku s výběrem motivů. Těch je k dispozici celá řada, spolehnout se ale samozřejmě můžete také na plně automatický režim. Přesto vám doporučuji jednotlivé režimy vyzkoušet, v konkrétních situacích totiž dosáhnou lepších výsledků. Nechybí oblíbené malování světlem, profesionální režim fotoaparátu a kamery, panorama nebo možnost fotografování dokumentů.

Nenajdeme tady ukládání do formátu RAW, to ale není překvapením, tento formát se využije právě u nejvyššího modelu, kterým je Huawei P9. Trochu jiný je také zmíněný profesionální režim fotoaparátu, který kopíruje starší modely (třeba Huawei Mate S), takže ovládání jednotlivých prvků je uspořádáno do kruhové výseče (a nikoliv do přímky). To je ale z mého pohledu naprostý detail, rozhodující je skutečnost, že s fotoaparátem se pracuje skutečně skvěle. V této cenové kategorii jen velmi těžko budete hledat telefon s lepším a lépe ovladatelným fotoaparátem. Jak se vám rozhraní líbí?

image
image
image
image
image
«13456

Komentáře

• Mne osobně by i zajímalo srovnání fotek vůči P9, díky
    Poděkovat autorovi 3
  • Proč ne, ale chvíli potrvá než budu mít oba telefony současně, pořád to jsou novinky a je o ně zájem :)
    Poděkovat autorovi 3
  • Tak je jasné že bude mít P9 oproti P9 lite lepší fotky s duálním fotoaparátem. Spíš bude všechny zajímat rozdíl P9 lite a P8 ne ?
    Poděkovat autorovi 3
  • Tak o tom samozřejmě nelze diskutovat, ale určitě bude zajímavé sledovat, jak velký bude. Srovnání P9 Lite a P8 bude taky zajímavé
    Poděkovat autorovi 2
  • Zdravím, má p9 lite možnost natáčet slow motion?
    Díky za odpověď :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ověřím, ale dle fotek výše by to mohl být režim Zpomaleně :)
    Poděkovat autorovi 1
  • máte někdo info, jak to vypadá s tím zpomalením natáčení videa? (slowmotion)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ješte jedna otázka na huafan, podporuje telefon OTG? :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Nemôžte sem, prosím niekto pridať nejaké fotky odfotené týmto telefónom? Rád by som vedel, ako si telefon v tomto vedie ešte pred kúpou...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je čočka fotoaparátu chráněna sklem, nebo pouze plastem a jak si vede p9 lite ve srovnání s modelem gx8, co se týče kvality fotek a videa. Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • No fotky jsou super a je chráněná skleněným proužkem i s bleskem. Pruh je po celé vrhní části tel. je to i designový prvek.
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    No podle recenze na mobilenet.cz se nejedná o sklo, ale plast...
    Cituji:

"Design a konstrukce: své kořeny nezapře
    P9 Lite byste si mohli letmým pohledem snadno splést s dospělou P9. Stejně oblé tvary, čtečka otisků prstů na zadní straně, fotoaparát nám kryje lesklý plast a přichází hned ve třech barevných variantách: bílé, černé a stále populárnější zlaté. Onen plast je však náznakem hlavního rozdílu, který lze mezi těmito dvěma modely zpozorovat, a tím jsou jednoznačně materiály.
    Jak už bylo řečeno, fotoaparát nekryje sklo, nýbrž pouze naleštěný plast. A právě s plastem se setkáte na celých zádech telefonu. Není však nutné hned panikařit. Vybraný plast je velmi kvalitní, má příjemnou změkčenou úpravu a celá záda díky jemnému zakřivení nádherně navazují na boky telefonu. Při běžném držení v ruce tak skoro ani nepoznáte, že telefon není z jednoho kusu materiálu."
    Poděkovat autorovi 1
  • Dobrý den, jsem novej Huhlavejista a mam dotaz k hlasce, ktera se objevi, pokud chci poslat mms (fotku porizenou fotakem P9 Lite)..... pri prevodu se objevi hlaska, ze "Neplatny fotrmat obrazku. Presto prilozit?" Mam overeno, ze druha strana opravdu prilohu neotevre,,,..... co s tim??
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý deň. Chcem sa spýtať či je možné na Huawei p9 lite nahrávať video v rozlíšení 720p zo 60fps. Nikde sa to neviem dočítať.Na youtube je jedno video nahravane p9 lite 720p 60fps ale na stránke Huawei nie je o 60fps absolútne nič. Ďakujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den,
    a srovnání fotoaparátů a kvality fotek P9Lite s GX8? Vím že malá "pédevítka" fotí hodně slušně, ale zajímá mě, jak si stojí vůči "stabilizované" GX8, které bych chtěl dát přednost. Není na tom GX8 doufám hůř? Co vím, tak asi má trochu ořezanější prostředí fotoaparátu vůči P9Lite, že? Díky.. MP.
    Poděkovat autorovi 0
  • PetrK1 napsal(a):

Ješte jedna otázka na huafan, podporuje telefon OTG? :smile:

Nemá, čo je škoda :/

Poděkovat autorovi 1
  • Tak mám ještě dotaz, porovnával jsem si foťáky P9 Lite a GX8 sám, na prodejně Vodafonu. Nějakou chvilku jsem si tam stím hrál a zkoušel porovnávat výsledné fotky. Myslím si, že oba fotí velmi dobře a i v šeru prodejny se mi fotky hodně líbily. V čem však je P9 Lite lepší je prostředí fotoaparátu, a to dle mého dost podstatně. Chci se zde zeptat, nebylo by možné aplikaci origo fotoaparátu GX8 přehrát aplikací fotoaparátu z P9 Lite?
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.