Huawei P8 Lite dostává oficiální Android 6.0 (B550/B551)

13468929

Komentáře

• Provedeno. Vše v pořádku. Díky!
    Poděkovat autorovi 0
  • Zajímalo by mě jen,jak by se dalo vrátit zpět nastavení na Android 5.0.1 EMUI 3.1,kde popř sehnat soubor.Děkuji :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Stáhnout např. firmware B170 (ten mám ted Já a je OK) až tedy údajně na Bluetooth - odpojování
    Poděkovat autorovi 0
  • manhunt900 napsal(a):

Stáhnout např. firmware B170 (ten mám ted Já a je OK) až tedy údajně na Bluetooth - odpojování

a poradíš kde? děkuji :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • ted se na to dívám, našel jsem B171 (jedno-sim) přímo na CZ podpoře, ale asi prohledat zbytek EU zemí a tam najít B170
    Poděkovat autorovi 1
  • manhunt900 napsal(a):

ted se na to dívám, našel jsem B171 (jedno-sim) přímo na CZ podpoře, ale asi prohledat zbytek EU zemí a tam najít B170

dáš mě pls link...mám dvou sim :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • http://consumer.huawei.com/cz/support/search/index.htm?keywords=p8 lite ten první bude něco staršího asi před B170 a pak je tam ta B171 a jinak měnit region a hledat na zahraniční podpoře, asi..
    Poděkovat autorovi 2
  • manhunt900 napsal(a):

http://consumer.huawei.com/cz/support/search/index.htm?keywords=p8 lite ten první bude něco staršího asi před B170 a pak je tam ta B171 a jinak měnit region a hledat na zahraniční podpoře, asi..

už jsem našel pro českou republiku.Takže stahnout,rozbalit,dloader na SD a pak?
    Poděkovat autorovi 0
  • ne tady je dvou sim - B170 http://consumer.huawei.com/fi/support/search/index.htm?keywords=p8 lite je na finské podpoře, ano, melo by to jít opět přes místní aktualizace - ovšem nevím, zda to jde tak jednoduše aplikovat na starší verzi, když půjdete zpět z 6k na 5ku. To nemohu potvrdit, nezkoušel jsem. Ale firmware už máme :) jako zalohu
    Poděkovat autorovi 0
  • kde najdu tu položku Lokální aktualizace....to mě hlava nebere :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • v aktualizaci tzv. přímo od EMUI v nabídce lze vybrat nastavení, místní aktualizace a tak to provést, s tím, že soubor bude ve složce dload a na kartě nebo interně
    Poděkovat autorovi 2
  • kendeeskendees  
    upraveno 16. April 2016
    Tak jsem již taky provedl upgrade přes místní aktualizaci a musím říct, že z nového Androidu 6.0 s nadstavbou EMUI 4.0 jsem nadšený. Je rychlý, svižný, vypadá moc hezky a zabírá mnohem méně místa ve vnitřním úložišti zařízení (pokud jsem si správně všiml, tak se mi volné místo v interní paměti zvýšilo cca o 1,4 GB). Skenování vizitek funguje téměr perfektně. Nové spořádání Nastavení si budu muset ještě osvojit. Mě osobně nejvíce zaujaly detaily, díky kterým je celý systém ještě pěknější. Uvedl bych například barevné ikonky v oznamovacím panelu či přizpůsobení barvy jeho pozadí na základě barvy aplikace, která je v daný okamžik zobrazena.

Nicméně mi zde chybí možnost zvolit si efekt odemčení, v Lollipopu šlo v přizpůsobení motivu nastavit např. pro odemčení přejetím efekt "Slunečno". Zde se mi při přejetí zamykací obrazovka jen přiblíží a prozatím jsem nenašel způsob, jak tento efekt změnit (pokud to vůbec v novém Androidu lze). Taky jsem si všiml, že podržením tlačítka pro zobrazení naposledy otevřených aplikací v navigačním panelu se již nelze přepnout do předchozí aplikace. Našli jste to někdo v nastavení nebo byla tato funkce vyřazena?
    Poděkovat autorovi 0
  • kendees napsal(a):

Tak jsem již taky provedl upgrade přes místní aktualizaci a musím říct, že z nového Androidu 6.0 s nadstavbou EMUI 4.0 jsem nadšený. Je rychlý, svižný, vypadá moc hezky a zabírá mnohem méně místa ve vnitřním úložišti zařízení (pokud jsem si správně všiml, tak se mi volné místo v interní paměti zvýšilo cca o 1,4 GB). Skenování vizitek funguje téměr perfektně. Nové spořádání Nastavení si budu muset ještě osvojit. Mě osobně nejvíce zaujaly detaily, díky kterým je celý systém ještě pěknější. Uvedl bych například barevné ikonky v oznamovacím panelu či přizpůsobení barvy jeho pozadí na základě barvy aplikace, která je v daný okamžik zobrazena.

Nicméně mi zde chybí možnost zvolit si efekt odemčení, v Lollipopu šlo v přizpůsobení motivu nastavit např. pro odemčení přejetím efekt "Slunečno". Zde se mi při přejetí zamykací obrazovka jen přiblíží a prozatím jsem nenašel způsob, jak tento efekt změnit (pokud to vůbec v novém Androidu lze). Taky jsem si všiml, že podržením tlačítka pro zobrazení naposledy otevřených aplikací v navigačním panelu se již nelze přepnout do předchozí aplikace. Našli jste to někdo v nastavení nebo byla tato funkce vyřazena?

To skenování vizitek nějak nechápu,kde najdu aplikaci.Mohl by jsi to prosím Tě nějak popsat.Děkuji Ti ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Otevři si aplikaci Kontakty a v dolní liště klikni na 'Skenovat'. Zaostři na údaje na vizitce a potvrď. Následně si je můžeš prohlédnout a upravit, pakliže se některý údaj neoskenoval správně. Celý kontakt si pak můžeš uložit.
    Poděkovat autorovi 2
  • Děkuji ....dobrá užitečná věc ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. April 2016
    Skopix napsal(a):

Spanelske verze se nelekejte, sam sem to ted udelal z rootnute b010 s twrp a vse ok.... akorat se provedl factory reset :/

jakože se provedl sám FR, nebo byla nějaká výzva a vy jste ji potvrdil? Nebo to způsobila ta beta nebo spíše to TWRP man. resp ROOT?
    Poděkovat autorovi 1
  • Vojtisek58 napsal(a):

Takze vsem to jde,krom brandu...Mam B171 a jina moznost nez to predelat na jinou verzi neni. Kdo vi zda to nekdy Huawei vydaji vubec. Timto konci pro me pouzivani znacky Huawei,uz sem to hodil z terasy a to doslova.

Škoda že ste ho hodil z terasy. Pre B171 je už aktualizácia dostupná ale musí sa manuálne stiahnuť a nainštalovať.
    Tu je link : http://consumer.huawei.com/bg/support/downloads/detail/index.htm?id=78607 . Je to síce Bulhraský web ale mám to nainštalované ide to ako hodinky.

Poděkovat autorovi 1
  • Ano, single SIM verze začala být uvolňována jen o chvilku později
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April 2016
    Většinou to vychází při sobě, stejně tak B170 a 171 a asi i ty předtím, stačí jen počkat... jsem zvědav, jak rychle přijde android 6 přes automat. akt.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.