Huawei P9 - osobní dojmy, názory, dotazy

1246741

Komentáře

• @Jozef_HuaFan
    Dle výrobce fotočipu to tak bohužel vypadá. Samosebou to nic nemění na kvalitě snímače a výsledných fotek. Tam je top.
    Poděkovat autorovi 1
  • to Cleric: Nejčastejší omyl laika je předpoklad, že vývoj a výroba jedno jest. Huawei nikde neuváděl, že se na výrobě podílí či dokonce celý fotomodul vyrábí Leica, prezentováno bylo pouze že se Leica podílela na vývoji, jak a v čem, je pro výsledný produkt nepodstatné, podstatná je pouze výsledná kvalita za kterou právě ručí svou letitou tradicí "značka" Leica. Ve vývoji(autoprůmysl) dělám už bezmála dvacet let a představa, že při koupi například Mercedesu si kupuješ "vývoj a výrobu" právě od Mercedesu je naivní, kupuješ si pouze kvalitu za kterou ti ručí Mercedes, vývoj a výroba probíhá u těchto značek jen částečně, většina komponent je vyvíjena a vyrobena u "nicneříkajících" firem po celém světě.
    Poděkovat autorovi 4
  • " Spoločnosť Huawei reagovala na spráy, ktoré hovorili o tom, že Leica nemá žiadny, resp. má iba minimálny podiel na vývoji fotoaparátu v novom Huawei P9. Práve naopak, ako uvádza spoločnosť, Huawei a Leica spolupracovali od samého začiatku vývoja fotoaparátu a Leica pomáhala pri vývoji optických prvkov, vyladení výslednej kvality snímkov, vývoji algoritmov pre spracovanie obrazu, optimalizácii, mechanickej konštrukcií modulu fotoaparátu a dokonca aj pri vývoji grafického prostredia aplikácie. Malo by ísť o základ dlhšej spolupráce a v žiadnom prípade tak nejde iba “schválenie” fotoaparátu spoločnosťou Leica. "
    https://www.mojandroid.sk/huawei-p9-leica-fotoaparat-cina/
    Poděkovat autorovi 1
  • Jinak řečeno jak jsem psal, není to tak, že bychom kupovali celý produkt, ale rozhodně to není tak, že si kupujeme jenom jméno. Jak zaznělo výše, vývoj čehokoliv je v dnešní době věc složitá
    Poděkovat autorovi 0
  • Můžete mi prosím potvrdit zda při příchozím hovoru se mi kromě jména zobrazí i společnost ze které volací je?
    Je to pro mě z pracovních důvodů důležité.
    Bohužel na S7 toto není a je to jeden z důvodů proč bych uvažoval o P9.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď jsem to zkoušel na P8, zobrazuje to i společnost a můžeš si tam přidat ještě další rozlišující údaj o společnosti... Takže to samé bude i na P9.
    Poděkovat autorovi 1
  • Zkusil jsem to a zařadil švagrovou do organizace Rodina. A při příchozím hovoru to vidět jde, takže P9 toto splní :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Super, takže jediná věc která zatím z toho co používám nejde je to probuzení telefonu poklepáním. Nějak nechápu proč když to šlo na P8 to P9 ani Mate8 už nepodporuje. Tou čtečkou to řešit nelze pokud telefon leží na stole nebo je v držáku v autě. Velká škoda.
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlasím, ale právě se to podle mého bude prát s tou čtečkou
    Poděkovat autorovi 0
  • Probuzení poklepáním myslím nebylo u P8 od začátku,ale přibylo to v další aktualizaci software a řekl bych, že je možné, že to tak bude i u P9 :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, takto to je, ale tam nebyla čtečka otisků prstů. U telefonů se čtečkou tato funkce myslím snad není nikdy (možná si to pamatuji špatně)
    Poděkovat autorovi 0
  • nene, muj Oneplus 2 ma jak ctecku, tak probuzeni poklepanim
    Poděkovat autorovi 0
  • Jasně, já tím myslel telefony Huawei :). Ten tuto kombinaci zatím nedělá
    Poděkovat autorovi 0
  • Mohu se zeptat ještě na pár ryze pracovních věcí?

1) lze u vestavěného mail klienta používat gesta pro smazání mailu, označit jako přečtené atd.?
    2) lze u kalendáře používat přetažení událostí přidržením a posunem prstu?
    3) spolupracuje kalendář s Exchange serverem? tzn. při změně času události pošle automaticky upravené pozvánky přizvaným osobám?
    4) Notifikace na lockscreenu a v notifikačním centru združují více událostí do jedné karty která se pak dá roztáhnout nebo pro každou je samostatná karta jako např. u iphone? obzvláště u skype konverzace je to pak hodně nepřehledné a dlouhé.

moc díky za informace.
    Poděkovat autorovi 0
  • GX8 se dá probudit poklepáním a má i čtečku otisků :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Řekl bych je jedno jestli to delaj Nemci nebo Čina , podstatný je, že to maká a to na jedničku.
    Poděkovat autorovi 0
  • bolek napsal(a):

V ofic CZ distribuci se bude prodávat jen Single SIM varianta (EVA-L09), nebo i 32GB Dual SIM varianta (EVA-L19)???
    Pozor pro Vodafonisty - EVA-L19 nemá podporu 900MHz LTE pásma (a navíc v dualSIM variantách není NFC)
    Mmě by vyhovovala 64GB dual SIM varianta (EVA-L29), ale na ni si asi z ofic distrubuce muže nechat zajít chuť, že? ;-)

Zajímá mě dual SIM varianta, ty Vodafone LTE pásma 900MHz nebudou jen na té druhé SIM nebo ani na jedné ze dvou SIM slotů?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ty pásma ještě raději ověřím, měl jsem ale za to, že to bude pohoda. Sekundární SIM je pouze 2G, jde tedy o tu primární SIM. OT: používáte někdo NFC? Mám ho roky a nepoužívám jej vůbec
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.