Huawei P9 - osobní dojmy, názory, dotazy

upraveno 10. duben 2016 v Huawei P9
V úterý jsem velmi intenzivně testoval model Huawei P9, od zítřka se pak ze mě stane majitel tohoto přístroje. V tomto tématu tedy můžete pokládat veškeré otázky na věci, které třeba ze specifikací nejsou jasné. Stejně tak pokud něco chcete vyzkoušet, právě tady to budu mít na očích. Samozřejmě se můžete těšit na spoustu snímků a videa, zaměříme se na srovnání s předchozím modelem, ale podíváme se také ke konkurenci. Pokud nějaká věc bude zajímat více lidí, budu ji testovat prioritně. Začínáme :)

- konstrukce je vážně super, mohu srovnávat s většinou telefonů na trhu a výrobce to má zvládnuté skvěle
- Kirin 955 je skutečně skvělým srdcem pro tento telefon, líbí se mi, že Huawei podporuje svůj vývoj
- fotoaparát je revolucí, ale musím se naučit fotografovat, tady už prosté mačkání spouště nebude pro nejlepší snímky možná stačit
- hodně mě zajímá výdrž baterie, telefon má všechny předpoklady, aby zvládl dva dny provozu

«13456741

Komentáře

• Mě určitě zajímá srovnání s konkurencí, hlavně tedy co se týče fotek.
    P9 vs P8, to nesmí chybět určitě.
    Pak:
    P9 vs Galaxy S6 nebo S7
    P9 vs LG G5

Trošku mám strach z nižší světelnosti, v dnešní době mít f2.2. No, jsem na to moc zvědavý. Osobně bych dal přednost jedné čočce a světelnosti třeba f1.7 nebo f1.8

Výkonu vím že bude dostatek, konečně použili SoC který se může rovnat konkurenci. Jen zamrzí chybějící HW pro detekci síly stisku ( Force Touch - neb jak se to jmenuje )
    Poděkovat autorovi 2
  • Stran světelnosti - ono se teoreticky dá spočítat, jak to ovlivní přítomnost dvou čoček a tam už to vychází lépe než tebou zmíněné hodnoty :). Právě dvě čočky dodají více světla
    Poděkovat autorovi 1
  • Však ano, taky jsem psal že jsem moc zvědavý na přímé srovnání.

OT: plánuješ jako Ambasador účast na letošní Android Road Show?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nad tím jsem ještě vůbec nepřemýšlel, musím se poptat. Smysl by to dávalo, ale nezjišťoval jsem, jak se toto řeší :)
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 8. duben 2016
    1) Zajímá mě reálná doba nabíjení i výdrž baterie. Ovšem každý má jiné využití pro telefon. Takže asi budu muset čekat na zahraniční testy výdrže.
    2) Jakou má P9 v základu nabíječku?
    3) Ukázkové fotografie z interiéru a exteriéru.

Sice jsem původně nechtěl P9 pořizovat... ale má vylepšené některé vlastnosti se kterými nejsem zcela spokojen na P8. Takže zvažuji upgrade.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 8. duben 2016
    FeShiNe: z čím nejsi spokojen na P8? Mám problém s e-mail klientem a proto mám K-9 a výdrž baterie.
    Jinak ho využívám hodně pracovně, kde se zabývám nastavováním A/V techniky, automatizace rodinných domů, kamery, EZS atd. Tohle všechno vázne jen na výdrži baterie, ale všechno ostatní v pohodě, proto se ptám, s čím nejsi spokojen. Také uvažuji nad P9, jen potřebuji lepší argument, než jen, že se mi líbí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zajímá mě sklo displeje a jeho ochrana. Je to Gorilla glass? Jaké verze?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. duben 2016
    A také zahájení oficiálního prodeje v ČR. Většinou se uvádí po ukončení předobjednávek (po 30. 4.). Ale někde jsem i četl, že 16. 4. Jak to tedy je?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. duben 2016
    Dan22: Pro někoho to budou možná jen drobnosti. E-mail klient neřeším, používám gmail a hangouts - takže můžu sledovat komunikaci i při práci na pc, aniž bych měl zapnutá data na mobilu.

Baterie: P9 má větší kapacitu, lepší optimalizaci a zároveň větší výkon - přesto doufám, že výdrž bude vyšší. Proto jsem hodně zvědavý na testy výdrže a pokud bude jen o 10% vyšší než u P8 bude to důvod proč budu mít zájem o P9. Z mého pohledu výdrž baterie u P8 = slabá.

Rychlost nabíjení: U P8 přímo žalostná - ano někteří namítají, že nabíjejí přes noc. Jenže v případě kdy to není možné nebo člověk potřebuje nejlépe co nejrychleji mobil dobít je doba nabíjení 3,5hodiny strašně moc. Pokud vezmeme v potaz průměrnou výdrž baterie 24hod. + 3,5hodiny mobil na nabíječce. Tohle by mělo řešit rychlejší nabíjení u P9 - pro mne opět důvod proč zvažovat nákup.

Zabezpečení - Díky čtečce otisků budu mít větší důvěru v zabezpečení. Pro někoho možná nedůležité, mě osobně to přijde jako velmi pozitivní způsob zabezpečení.

Vylepšená fotografie - Byť jsem vlastníkem zrcadlovky a focení mě celkem baví, nějak jsem si zvykl momentky fotit mobilem. Věřím, že právě P9 bude v tomto ohledu zase o něco dál, takže kvalitnější fotografie jsou vždy velkým pozitivem.

USB-C - Tento konektor není ještě tolik rozšířený, ale jeho výhody si začínají už uvědomovat i výrobci mobilů - tudíž opět pozitivum. Zároveň krok blíže k brzké budoucnosti.

Výkon - Procesor Kirin 955 je výkonově prostě někde jinde oproti Kirin 930 v P8 a výhodou je 16nm výrobní technologie. Neříkám, že běžný uživatel v tomto pozná rozdíl.

Dárek k předobjednávce - Fitness náramek Talkband, sice používám Miband o Xiaomi, ale proč nezkusit něco nového k ceně mobilu zdarma.

Rozměry & Design - P8 mi přijde designově čistší, ale Huawei dostal opět do tenkého dobře vypadající těla, bez vystouplé čočky fotoaparátu výborný výkon, solidní baterii a přesto zachoval kompaktní rozměry a ponechal Full HD rozlišení, což oceňuji.

Nevýhoda - Možná absence FM rádia. Za tuhle funkci jsem byl na každém mobilu rád, ale využiji jí cca. 2x do roka.

To je výčet výhod z hlavy co mě teď tak napadlo. Jistě by se něco našlo. Zajímavou volbou je Mate 8, ale přesto bych raději šel do P9. Možná ještě doplním: Zájem o novější věci, jistější případnou podporu nového modelu - P9 mě láká. Líbí se mi P9 Plus, ale za tu cenu bych raději koupil S7 Edge.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. duben 2016
    U nás skutečně platí 30.4. :) To datum výše se vztahuje na jiné země. Gorilla glass to bude, přesný typ zkusím zjistit.

PS:už koukám z okna po přepravci...
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 8. duben 2016
    rozkaz zněl jasně... muž s brašnou nesmí projet za žádnou cenu...
    TSbohemia už má předobjednávky. S tím náramkem za 15.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. duben 2016
    Už i Alza to má na stránkách, je předobjednávka v CZ omezená, nebo stačí si objednat 29.4?

Jozef_HuaFan: je přední strana stejná jako u P8? Mám jedno tvrzené sklo na P8 doma, jestli půjde použít na P9?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. duben 2016
    Úplně stejná není, uvidíte na fotografiích, už je mám připravené :)

image
    Poděkovat autorovi 0
  • Po víkendu ve společnosti Huawei P9 jsem se zamiloval. To není reklama, ten telefon je úžasný ve všech směrech. Hlavně ta výdrž baterie a fotoaparát...

Poděkovat autorovi 1
  • Pro mě osobně velmi pozitivní záležitost. Větší baterie a výrazně rychlejší nabíjení oproti P8. Děkuji za video.

Mám ještě dotaz na rámečky. Jsou znatelně menší než u P8? Huawei se od začátku chlubí minimálními rámečky u P9, tak mě zajímá porovnání oproti P8. Dle fotek a videa mi zase tak tenke nepřijdou, ale samozřejmě to může zkreslovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ty rámečky mi přijdou tenčí, ale není to o moc. On je totiž displej ještě zasazen do černého rámečku a právě ten to zkresluje. Současné provedení displeje mi naprosto vyhovuje :)
    Poděkovat autorovi 0
  • zdravím, funguje na P9 "double tap to wake up" ? (dvojité poklepání pro rozvícení displeje)?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. duben 2016
    bolek: Co jsem se tak dozvěděl, poklepání není na P9 aktivní. Jozef to jistě potvrdí. Trochu mě vadí i absence always on, ale to asi nejspíš přinese P10.

Na P9 je lákavá i 3 letá záruka u CZ distribuce + prémiový servis v podobě bezplatné výměny displeje během prvních tří měsíců od nákupu. Musím uznat, že začínám přemýšlet nad výměnou P8 za P9.
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to tak, poklepání tady není přítomné (ještě se tedy mrknu jednou, ale už jsem se jednou díval). Servis je super, výrobce telefonu zkrátka věří.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zajímá mě jak je to s dual sim u P9 v CZ distribuci. Na TSbohemia někomu odpověděli, že lze používat jako dualsim. Já myslel, že pro evropu bude pouze single sim + slot pro paměťovky. Jak to tedy je, opravdu lze druhý slot použít pro druhou sim?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.