Mate 8

upraveno 10. duben 2016 v Huawei Mate 8
Ahoj, právě mi dorazil Mate 8, 3gb/32gb, čínská edice s google play, tak se klidně ptejte, v rámci možností odpovim.
Štítky:
«13456714

Komentáře

• A tuto s profilem Výkon
    Screenshot_2016-02-05-20-35-02.png
    1080 x 1920 - 243K
    Screenshot_2016-02-05-20-34-52.png
    1080 x 1920 - 99K
    Poděkovat autorovi 0
  • Gratuluji k pěknému nákupu :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, také blahopřeji k Mate8! Vzhledem k tomu, že jsem se kvůli vícero lepším parametrům oproti Mate S rozhodl také pro tento foun, tak sleduji aktuální vývoj na německém serveru android-hilfe.de, ale docela mě překvapilo, že existuje dost bugů, přestože se foun nějaký ten měsíc v Číně prodává! Také dostupnost se docela protahuje a to i na ofiko webu Vmall.eu, takže jsem zvědavý jak to bude u nás. Různě to tam sinusoidně kolísá - aktuálně 14 dní dostupnost. Stávající uživatelé maji různé verze a tedy i firmware. Prostě takový čínský lidový cirkus. Někdo tam psal, že má mezinárodní verzi 128 GB z Číny? Verze pro Evropu by měla být NXT-L29 2SIM a NXT-L09 1SIM obě Silver a Gray a 32/64 GB a vzhledem k tomu, že je to jeden z největších trhů v Evropě, tak nepřepokládám, že by v CZ byl větší/kompletní výběr typů.
    Můžeš uvést jaký máš typ a software? Výdrž baterie? Jak funguje nahrávání hovorů? Black/White list? Datová konektivita bez problémů? Funguje spolehlivě informační LED dioda?
    Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Verze nxt-l29, 3gb/32gb, 2sim nebo Sim a microsd-karta, ale to je verze telefonu/hardware. Software/verze ROM je nxt-dl 00. Čínská ROM s google servises, play a další služby včetně synchronizace ok. Baterie 2dny, cca 8hod OST, dioda ok, data zatím také, nahrávání a Black list vyzkouším. Jinak spíše od foťáku jsem čekal víc, i když problém s ostřením již byl updatem docela vyřešen. Co jsem četl zejména na xda fórum, které má zatím asi nejvíc informací, nejde až tak o bugy, jako o nastavení, které je místy pro mě zmatecne..
    Poděkovat autorovi 0
  • Na recenze jinak doporučuji gsmarena.com a anandtech.com, i když mi přijde, že recenze byly dělany s prvními modely bez updatů..
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak blacklist/whitelist funkční, možnost nastavit jednotlivá čísla, cizí čísla nabo něco jako spam filtr, ten dosud nevím jak a zda funguje. Dioda funguje jak má a lze ji vypnout.GPS se fixuje snad nejrychleji co jsem viděl, M8 má funkcu signal+, která tomu má pomáhat. Nahrávání hovorů mi přijde jako velmi kvalitní, jen funkce nahrávání schůzek s možností záznamu a poté přehřátí jednotlivých mluvčích se mi zatím moc nezdá, zkusím pár situací a napíšu. Sice určuje několik zdrojů zvuku a dá se mezi nimi přepínat, ale rozdíl mi nepřijde nijak zásadní. Verzi 128gb jsem měl v ruce jen čínskou, ale údajně už jsou jednotlivé kusy s EU distribucí. Těžko ale říct, jestli z prodeje nebo přehraná ROM.
    Poděkovat autorovi 0
  • Obecně první recenze byly hodně s telefony z veletrhu, které nemívají finální firmware. Nyní už začínají aktualizace Mate 8 a jde to kupředu :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Super, díky za reakce! Vypadá to tedy zase trochu optimističtěji. Ta GPSka je paráda. Nahrávání hovorů je automatika nebo manuál? Office dokumenty také OK? Vzhledem ke gramáži bude určitě využívána i fce hlasitý telefon, píšou účinnost do 3 metrů? Samozřejmě 1m stačí když bude super srozumitelnost. Ještě mě napadá fce WLAN+ jak přesně funguje? Dají se třeba nastavit 2 různé WIFI sitě, ke kterým se (samozřejmě myšleno jednotlivě) tel. přiblíží a přepne automaticky z mobilních dat na WIFI a zase naopak při opuštění WIFI automatické přepnutí na mobil. data? Fce nastavené zapnutí a vypnutí telefonu OK? Ta LEDka funguje i na příchozí e-maily? Dost si na to stěžují.
    Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. únor 2016
    Taky děkuji za informace o GPS, na tuhle informaci v recenzích člověk obvykle nenarazí. Kdyby ses ještě náhodou dostal do terénu se zaplou GPS na delší dobu, tak by mě zajímalo, jak se to projeví na baterce respektive jak dlouho telefon se zaplou GPS vydrží. Jo a ještě by mne zajímalo, jak je na tom čitelnost displeje na slunci. O:)
    Poděkovat autorovi 0
  • ahojte, od piatku mam tak isto mate8 32/gb - cinska verzia - sw nxt-dl 00. po 11tich rokoch som opustil sony / sony ericsson aj ked tablet z3 compact a tiez xperiu z3 compact si este nechavam ale zial z5 premium ma nepresvedcila...v prvom rade musim napisat ze som velmi rad ze existuje k tejto znacke nejake forum a som milo prekvapeny ze moderatorom a hlavnym prispievatelom je prave jozef, ktoreho clanky a prispevky som sledoval este na semania.cz a neskor na xperia.cz :smile: cize je to pre mna zaruka kvalitnych informacii aj co sa tyka znacky huawei..

k telefonu:
    - objednane z ALI - dodanie cca 10 dni, cena 450 aj s postou (treba trochu sledovat kur dolara - rozdiel ceny medzi 2 dnami moze byt az 50€ )- predajca garantoval ziadne dalsie dane+cla - cena na balicku 57 dolarov - nic navyse som teda neplatil

- balenie komplet s plastovym zadnym krytom, sluchadla , sklo na display . folia uz nalepena - za pripaltok 5€ este knizkove puzdro, VIP karta, nikde ziadny brand - zadna strana sa vsak lisi od EU verzie - chyba tradicne vyhlasenie o zhode tzv CE - cislo - su tam mam len akesi cinske znaky - tak sa da teda lahko odhalit neeuropska verzia

- v prvom rade som odskusal SIM kartu + konrtola ci je v menu google play ako slubil predajca - vsetko OK

- zatial som nemal vela casu takze som si skusal len take prvotne nastavovacky, finger senzor, stiahnuty youtube, skuska videa, atd...relane teda zatial nemam co velmi hodnotit, ale urcite budem porovnavat najma s xperiami

moja zakladna otazka vsak je: oplati sa prehravat ROM na eurospku verziu? o co pridem ak zostanem na cinskej? XDA navod som pozeral zbezne ale nenasiel som priame pre/ proti cinskej verzii ROM. viete mi v tomot poradit prosim?

dakujem
    Poděkovat autorovi 0
  • Na začátek - díky za pochvalu, je fajn, když je moje práce dobře hodnocena. Jsem rád, že se potkáváme právě tady :).

Stran ROM - pakliže funguje telefon na sto procent, tak bych to pravděpodobně nechal tak. Navíc evropská a čínská verze nebývají úplně identické, takže by to naopak zlobit mohlo začít...
    Poděkovat autorovi 0
  • Já bych také nechal čínskou rom, pokud funguje, bude mivat jakk prvni aktializace.. Já doinstaloval google aplikace, hlavně kontakty a synchronizaci, na tu si na fórech stěžují, ale dohledáno na google a instalace bez problémů. Gps a další vyzkouším a dám vědět. U čínské rom může být problém s velkými soubory ze storu, ale jde vyřešit povolením práva na přístup k úložišti. Obecně je nutné se trochu zorientovat v android 6, nastavení práv apod.
    Poděkovat autorovi 0
  • KOLIK SI ŘEKLI ZLOČINCI CELNÍCI??
    Poděkovat autorovi 0
  • Vždyť to napsal - nic.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já koupil od chlapíka co jich vzal několik ze spemall.com, stál mě 14tis, ješte nějaké má, podívejte se na.bazos.cz. jinak dioda mi maily opravdu neukazuje, přepínání mezi wifi sítěmi a i mezi wifi a daty zatím naprosto ok.jinak OST po dvou dnech 10hod, pracovní vytížení maily, bluetooth,trocha navigace, 2filmy,cca 2hod hovorů..nabíjení také super,za 30min cca polovina kapacity, celé nabití z 10% necelé dvě hodiny..spotřebu zvlášt u filmu a navigace vyzkouším. Negativum čínské rom může být omezení na cinstinu u vestavěných aplikací, hlasové ovládání apod. Nahrávání hovorů jde ručně, zkusím najít možnost automatiky.
    Poděkovat autorovi 0
  • newys - u nás je limit pro neplacení DPH 22EUR/29USD. u vás je tak vysoký, že jsi nic neplatil? jakou dopravou ti to přišlo? a mohl bys hodit konkrétní odkaz?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak psal, že na balíček nechal napsat 57 USD :)
    Poděkovat autorovi 0
  • objednane z tohto obchodu na ali: Shenzhen Pophong Store - maju v ponuke viac variant, vybral som si tu kde bola garancia ze nebudu dalsie cla ani dalsie poplatky ak si vyberiem metodu zaslania podla predajcu. u nas je tiez limit 22€ - ale pozor iba DPH - mobilne telefony su od cla pri kupe z ciny oslobodene - a dph mi nedali zaplatit preto, ze pravdepodobne to ma predajca nejako osetrene na vstupe v parizi kde telefon prvy krat prisiel do europy - potom siel podla trackingu cez par skladov v nemecku a na slovensku uz podla mna ani nesiel cez colnicu ale bol brany ako tovar v ramci EU - priniesol mi ho kurier DPD . par minut od prebratia uz v trackingu svietilo delivered.
    Poděkovat autorovi 0
  • Je pravda, že pokidbjde zboží jakoby z EU nemusela by daň být problém, ale pozor zejména v ČR na to, že přímé zásilky z Číny označené jen nízkou cenou případně popisem, že jde o nějakou blbost, jsou cíleně, byť náhodně kontrolovány..nějaký ten rok dozadu s tímto nebyl takový problém.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Tak psal, že na balíček nechal napsat 57 USD :)

právě proto. kdyby na zásilce byla nižší hodnota, než je na Slovensku limit, tak bych se nedivil. ale vysvětlilo se to tím, že zboží šlo do ČR z Evropy. kdyby šlo z Asie, na poště to z 99% odchytnou a chtějí doložit doklad o koupi, výpis z paypal, screen z eshopu, atd. (česká pošta). jak správně konstatuje kolega navratill

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.