Huawei P9 s Androidem 7.1.2 Nougat Lineage ROM

upraveno 12. June v Huawei P9
Před časem jsem v mobilním telefonu Huawei GX8 odemkl bootloader a vydal jsem se do světa neoficiálních ROM. Moje videa a diskuze měla úspěch, takže jsem se rozhodl trochu experimentovat také s nějakým oblíbenějším přístrojem. Volba padla na model Huawei P9. Ten v současnosti spoléhá na výborný firmware B386, na druhou stranu ale čistý operační systém jistě některé z vás láká. Jak tedy vypadá Huawei P9 s Androidem 7.1.2 Nougat Lineage ROM?

Je velmi blízká čistému operačnímu systému Android, vůbec zde tedy nenajdete uživatelské rozhraní EMUI, oblíbené Motivy nebo obecně jakékoliv Huawei aplikace. Hodně je to znát třeba v oblasti fotoaparátu, kdy defaultní Google aplikace prostě nedokáže z duálního Leica fotoaparátu dostat tak kvalitní snímky, jako oficiální systém (a to je samozřejmě škoda). Na druhou stranu ale získáte Android 7.1.2 Nougat, velmi rychle a kompaktní ROM, kterou si můžete dále výrazně upravit k obrazu svému. Z Google aplikací si nainstalujete jen ty programy, které reálně používáte. Osobně se určitě vrátím k oficiálnímu systému, nabízí mi toho více. Ale jsem rád, že pro Huawie P9 jsou k dispozici neoficiální úpravy a dál je budu testovat...

image
image
image
image
image
image
image

Komentáře

• Postup instalace
    - musíte mít firmware B386 (můžete jej klidně naindstalovat před instalací ROM, vyzkoušeno)
    - odemknout bootloader, nainstalovat TWRP
    - smazat všechny otisky prstů
    - v TWRP format data,potom wipe vendor a system (pokud to neuděláte, bootloop)
    - nahodit lineage_eva-vendor.zip, potom ROM, potom Google aplikace
    - restart a jedeme...
    https://forum.xda-developers.com/p9/development/rom-t3615781
    Poděkovat autorovi 0
  • Jel jsem na tom chvilu.
    Kdo chce prejit nak zalohu jen pres titanium atd... Stock zaloha tam neni.
    Fotak me nenadchnul , stock app pro me fakt lepsi.
    Jinak pekny vzhled , hafec nastaveni. SOT jsem mel stejny jak na stocku. Ktomu v chrome pri vice zalozkach ve scrollu znatelnejsi miniseky.
    Romka se porad vyviji a bude lepsi a lepsi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já na ní jedu už pár dní a je to změna. Neříkám striktně lepší nebo horší, ale je to jiné :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám model EVA-L19 C432, udělal jsem vše naprosto stejně, podle návodu na xda, a jediné kam se dostanu je bootovací animace lineage rom, a to je vše, čekal jsem 15 minut, čekal jsem půl hodiny, a nic.. skusil jsem to flashnout zvou a bez gapps a bez rozdílu. Pak jsem skusil postup, kdy jsem po každém kroku vymazal Cache, a taky bez rozdílu. Co jsem tak pročítal celej ten thread na xda, tak se to někomu na mém modelu povedlo, ale neví čím to bylo, prý že jen nainstaloval nejnovější TWRP, jenže nejnovější pro P9 je 3.1.1 která mi nefunguje, jede mi pouze 3.1.0, tak nevím kde je problém..
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.